Skocz do zawartości

Mi-24


MarcinL

Rekomendowane odpowiedzi

wrzucę zdjęcia z ze spontanicznego wyjazdu do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie,może się komuś przydadzą

Przedział desantowy

DSCF3193_zpsa3576e05.jpg

DSCF3192_zps4eaec936.jpg

DSCF3144_zps6d0f5b15.jpg

DSCF3146_zps678659f0.jpg

DSCF3147_zpse3b315b1.jpg

DSCF3148_zps6f3f1e26.jpg

 

 

dla porównania wysokości przedziału-mój 5 letni syn lekko musiał się uchylić -ma ok.140 cm ,nie sadziłem ,że tam tak ciasno,ja tam siedząc na podłodze dotykałem prawie "sufitu"

DSCF3189_zpsf6e80037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i tak ewenement na skalę światową.

Do Apacza to tylko dwoje wchodzi i raczej nie myślą o desantowaniu się.

W afganie w wojnie raczej przydatna była ta forma transportu. W każdym razie wolałbym siedzieć w takiej puszce niż w Mi-8 czy Mi-2 w każdym razie w działaniach bojowych

 

Z tyłu jest ciasno za to z przodu niczym w Cadillacu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruskie Mi-24 z początku traktowali jako "latające BWP" stąd pomysł na kabinę transportową, ale czy to dobry pomysł dla maszyny traktowanej stricte jako szturmowik? Bonus tego taki, że trzeci członek załogi może się na boki ostrzeliwać z PK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 9 months later...

Z Gunze C proponowałbym Ci na spód wymieszać niebieski C34 z szaroniebieskim C74 lub szarym C308. Kamuflaż na górę to szary C308 zmieszany z ciemnoszarym C13 a zielenie to C70 jako bazowy i rozjaśnienia C135 ("russian green") i C303. Na Hokeju można poszaleć z malowaniem więc coś koło tego bym wybierał. Jeśli chcesz zrobić funkiel nówkę nieśmiganą to na spód C34+C308 (bardzo dobra mieszanka na ruskie spody), a góra to szary C308 i zielony C70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że od wielkiej bidy na górę te C308 i C70 ujdą, na dół chyba jednak nie ma, ewentualnie C74 ("Air Superiority Blue") choć to trochę naciągane.

 

Instrukcja kalkomanii z Montexu podaje kody FS poszczególnych kolorów, ale w zasadzie do każdego śmigłowca zestaw jest inny. Ot taki ruski folklor. Ja Ci mówię, że mieszania nie ma się co bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Czołem Wiara! Poszukuję wszelkich informcji dotyczacych przebiegu służby Mi-24D nr takt. 016. Śmigłowiec jest obecnie w trakcie "odbudowy" prowadzonej przez Grupę Archeo z Łasku. Oprócz kilku informacji, które mamy na stronie niestety nic więcej na temat śmigłowca nie posiadamy. Z góry dzięki za wszelkie informacje. Efekt prac możecie pooglądać na www.archeolask.pl. Jeżeli koś z forumowiczów chciałby się podzielić inforemacjami proszę o kontakt na piv: an21drzej@gazeta.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pytanie mam - może ktoś pomoże - czy kolorystyka tego wszystkiego co poniżej na zdjęciach w Mi24W nr 956 z czarnym kokpitem jest taka sama?

 

 

Tak przy okazji, jak wygląda lewa strona przejścia pomiędzy kabinami transportową i pilotów? Na przeciwko szafek (bo to chyba są szafki?).

Może lepiej będzie jeśli omówię obie strony przejścia- w tym miejscu siedzi technik pokładowy nawiasem mówiąc.

Prawa strona z blokami elektroniki i osprzętu:

 

Wersja W:

prawa1.jpg

 

Wersja D:

prawa-2.jpg

 

Góra:

 

gra.jpg

 

Dół:

 

d.jpg

 

Prawa strona:

Cięgna sterowania silnikami są zasłonięte zawsze pokrowcem (brezent koloru zielonego):

 

lewa1.jpg

 

lewa2.jpg

 

Po zdjęciu pokrowca wnętrze wygląda następująco:

 

lewa3-bez-szmaty.jpg

 

Wszystko jest teraz jasne?

 

O kolorze wnętrza się nie wypowiadam- osobiście używam oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam - może ktoś pomoże - czy kolorystyka tego wszystkiego co poniżej na zdjęciach w Mi24W nr 956 z czarnym kokpitem jest taka sama?

 

 

Tak. Paka i bambetle zostały w dotychczasowych kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 3 months later...
...przetarg na Caracale mają skasować...

Sami nie wiedzą chyba co z tym przetargiem zrobić ;)

 

Źle by było, jakbyśmy się tak mieli śmigłowców pozbywać, jak tu przetargi albo w proszku albo nawet nie zaczęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.