Skocz do zawartości

Mi-24


MarcinL

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieją jakiekolwiek kalkomanie do Mi-24D nb 461
Godełka są zdaje się z modelem... hmmm, chyba firmy SK.

Oczy kiedyś sam malowałem, jest to to zrobienia Bo z naklejaniem na obłej powierzchni może być problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Ja się podepnę pod to pytanie, bo żadna ze znanych mi monografii nie ma rysunków z naniesionym połozeniem nitów, więc jeśli ktoś takimi planami dysponuje, to myślę, że nie tylko Artur D. i ja chętnie je przygarniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ostro szykujesz się do trumpkowego hinda. Ja zakończyłem zbieranie dokumentacji do niego, kupiłem jakieś tam blaszki i myślę w przyszłym roku z kolosikiem ruszyć Niestety, schematu czy rysunku nitowania nie posiadam. Trzeba będzie się posiłkować zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie - Mi-24D/W w Lotnictwie Wojsk Lądowych latały i w łaciatym i jednolitym ciemnozielonym malowaniu. Gdy kamuflaż był łaciaty - kabiny były niebieskozielone, gdy zaczęto je remontować/modernizować i przemalowano je na jednolity kolor, w celu umozliwienia używania gogli NVG kabiny przemalowano na czarno.

 

Kwestia tego, jakie malowanie modelu chcesz zrobić, na tej podstawie dobierz kolor kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśliśle Mikele, dobrze, ale tylko prawie.

 

Odpowiedziałem już na to pytanie na PWM-ie, przekleję więc to.

Aby to uściślić należy najpierw określić rok ewentualnie kamuflaż- jeśli śmigłowiec w kamuflażu to kabina kabina pilotów na pewno była niebieskozielona. Jeśli obecna jednolita oliwka to istotny jest krój cyfr na belce i anteny. Krój cyfr wykonany czcionką "stencil"- kabina niebieskozielona niezależnie od wersji (D czy W):

 

W1.jpg

 

Dodatkowe anteny i czcionka tego wzoru (niezależnie od wersji - D czy W), to wówczas kabina pilotów czarna:

 

D1.jpg

 

 

Przykład:

 

w-wzl.jpg

 

Czarna.

 

Mykiem jest to, że wraz z modernizacją zmieniono krój cyfr na belce.

 

Tu macie nówkę kabinę, wersja D:

http://www.airplane-pictures.net/image177005.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wykonuję z Hobby Bossa - tam jest Mi-24V Hind E i z tego co patrzyłem przy czionce Stencil oliwkowe są takie samo, jeden element na stateczniku pionowym wymaga zmiany - chyba, nie znam się na Milach. A wersje z tą drugą czionką mocno się różniły z zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na belce końcowej na pewno anteny od Syreny (HB wykonał je jak dla wersji D, to znaczy nie wykonał):

 

mi4.jpg

 

Jeśli chcesz wykonać wersję zmodernizowaną (czarna kabina), to musisz dorobić dodatkowo:

-inne światło obrysowe na belce końcowej:

 

mi1.jpg

 

w modelu jest tak:

 

mi3.jpg

 

co odpowiada standardowi przed modernizacją.

 

Dodatkowo:

-dorobić anteny VOR/TAC (białe przed statecznikiem)

-dorobić antenę radiostacji UHF. Posłużę się zdjęciem belki z wersji D:

 

mi2.jpg

 

- dorobić antenę pod belką ogonową ( wyrzucić antenę radiostacji do łączności z wojskami naziemnymi)

 

No i clue programu- zmienić światła pozycyjne oraz obrysowe:

 

wp.jpg

 

w-obr.jpg

 

No i na koniec zmienić Ispankę na Adrosa, czyli lampę mikrofalową na "początku" belki ogonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wszystko pomalowane na czerwono to zaślepki. Zdejmowane przd lotem. A to o czym myślisz to ASO, inaczej nazywane wyrzutnikami flar.

 

3-1.jpg

 

Najlepiej znaleźć je na blaszkach Parta, albo Eduarda ;-) Nadmieniam, że wersja W nie ma taśm mocujących, wyrzutniki zamontowano na specjalnych zamkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie chcę zakładać nowego tematu. Zapytam się tutaj: czy jakaś firma robi kolor niebieskozielony do paneli, czy trzeba samemu wymieszać odpowiedni kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.