Skocz do zawartości

Mi-24


MarcinL

Rekomendowane odpowiedzi

Model Master ma odcień powiedzmy zbliżony. Chyba tylko Agama ma odpowiedni, prawdziwy kolor. Można też samemu zmieszać z Model Master 1508 i 1524

 

Nie wiem czy tu w ogóle można mówić o odpowiedniku tego koloru ,chyba lepszym wyjściem jest dobieranie w/g zdjęć.

W swoim MiGu ,Grzesiek podał przepis na kolor do blaszek Edka:

 

W swoim ostatnim MiGu kabinę malowałem mieszanką farb Gunze H 25, H46. 50/50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, kolor kabin w MiG i Mi-24 to ten sam kolor? Kolorowych blaszek nie mam, chociaż w przypadku Mi-24 byłyby fajne, bo inne części kabiny są malowane na inny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem, czy mieszać (kupić dwie farbki) czy poszukać tej tajemniczej Agamy lub MM?

 

Tak przy okazji, jak wygląda lewa strona przejścia pomiędzy kabinami transportową i pilotów? Na przeciwko szafek (bo to chyba są szafki?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, jak wygląda lewa strona przejścia pomiędzy kabinami transportową i pilotów? Na przeciwko szafek (bo to chyba są szafki?).

Może lepiej będzie jeśli omówię obie strony przejścia- w tym miejscu siedzi technik pokładowy nawiasem mówiąc.

Prawa strona z blokami elektroniki i osprzętu:

 

Wersja W:

prawa1.jpg

 

Wersja D:

prawa-2.jpg

 

Góra:

 

gra.jpg

 

Dół:

 

d.jpg

 

Prawa strona:

Cięgna sterowania silnikami są zasłonięte zawsze pokrowcem (brezent koloru zielonego):

 

lewa1.jpg

 

lewa2.jpg

 

Po zdjęciu pokrowca wnętrze wygląda następująco:

 

lewa3-bez-szmaty.jpg

 

Wszystko jest teraz jasne?

 

O kolorze wnętrza się nie wypowiadam- osobiście używam oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, Panie Kapitanie. Wątpię, żeby, przy tak skomplikowanej maszynie, wszystko mogłoby być jasne, ale na pewno jest jaśniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gulus, cała przyjemność po mojej stronie. A jeśli chodzi o stopień skomplikowania, to Mi-24 nie jest w czołówce "komplikatoryki", oj nie... Brak mu "elektoniki ciężkiej" i stosownych ku temu instalacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
A co to będą za śmigłowce?

 

Przetarg trzeba będzie zorganizować. Byle by nie było, jak z tym pytaniem do Milllera za jego premierowania, gdy rozstrzygano przetarg na wielozadaniowy: "Jaki samolot pana zdaniem zostanie kupiony i dlaczego będzie to F-16" ;)

 

Jeżeli już w pierwszej partii kilka ma iść do Powidza, to szanse aby został Inowrocław i Pruszcz, są znikome. Chyba że w jednym z nich będą Głuszce (tylko o kolejnych egzemplarzach cicho).

 

No tak, jeszcze sławetne siły specjalne na zagraniczne wojenki wielkiego brata. Co tam obrona granic i suwerenności własnej ojczyzny, gdy tu trzeba walczyć "za ropę waszą i (nie)naszą"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli już w pierwszej partii kilka ma iść do Powidza, to szanse aby został Inowrocław i Pruszcz, są znikome. Chyba że w jednym z nich będą Głuszce (tylko o kolejnych egzemplarzach cicho).

 

Głuszec to temat zamknięty. Na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Panowie mam pytanie o takie małe coś w kabinie szturmana. Chodzi mi o sprzęt do sterowania wieżyczką z karabinem JakB-12.7 kal. 12,7 mm i oczywiście coś więcej na temat uzbrojenia strzeleckiego tej maszynki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh bogowie wysłuchali mych modłów i przyjęli ofiarę. A teraz do rzeczy. Jestem laikiem ale bardzo ciekawią mnie właśnie takie sprawy które czasem jest bardzo trudno odnaleźć w tym gąszczu WWW. Drogi Adamie liczę na twoją pomoc w sprawie tego urządzenia do sterowania wieżyczką WSPU-24 którego nazwy nie znam, jeśli możesz to napisz coś więcej o tym urządzeniu.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

 

Jak większość z was wie, zajmuje się głownie modelami samochodów i ciężarówek. Zaintrygował mnie jednak pewien helikopter w dość ciekawym malowaniu. Link do zdjęcia: http://desktopwallpapers.org.ua/large/201203/13357.jpg

 

A ponieważ w helikopterach nie siedzę, to mam kilka pytań:

 

- Czy to jest MIL MI 24 czy 35?

- Jaka jest to wersja ( wiem że są D,E i coś tam jeszcze )?

- Jaki model byście polecili do odtworzenia tego konkretnego egzemplarza - Zvezda, Italeri, czy coś innego?

- Jakie konkretne przeróbki mnie czekają - tego czego nie ma, a co w tym konkretnym egzemplarzu musi być - ?

 

Dodam że skala 1/72, dodatków raczej nie przewiduję - no chyba że są niezbędne, to proszę o informacje czego szukać ;)

 

Dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgierski Mi-24W

Model: Zvezda lub HobbyBoss

 

Mi-35 to nic innego jak nazwa eksportowa Mi-24W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.