Skocz do zawartości

Pierwszy samolot


Marcus-9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar udać się do slepu, ale mam jeden problem- nie wiem jaki wybrać samolot. Na początku myślałem o Supermarine spitfire, ale wolę sie zapytać ekspertów. I jeszcze kilka pytań:

-Co muszę jeszcze kupić, aby samolot jakoś wyglądał?

-Jak się brudzi samolot np. przy rurach wydechowych?

-Cos słyszałem o podziale blach, czy cos takiego? Jak się to robi?

 

Czy o czyms zapomniałem? Jeśli tak , o czym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar udać się do slepu, ale mam jeden problem- nie wiem jaki wybrać samolot. Na początku myślałem o Supermarine spitfire, ale wolę sie zapytać ekspertów. I jeszcze kilka pytań:

-Co muszę jeszcze kupić, aby samolot jakoś wyglądał?

-Jak się brudzi samolot np. przy rurach wydechowych?

-Cos słyszałem o podziale blach, czy cos takiego? Jak się to robi?

 

Czy o czyms zapomniałem? Jeśli tak , o czym ?

 

Na razie może skup się na złożeniu modelu. Najlepiej wybierz coś małego z revella albo Italieri jak na pierwszy raz. Potem po obeznaniu z instrukcją dokupujesz najbardziej niezbędne farby (kolor kokpitu i kamo i czarną farbę) klej, jakiś pilniczek nożyk, pędzel, papier ścierny, i zaczynasz zabawę... brudzing i linie podziału blach zostaw sobie na później...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebne Ci są: farby, nóż, papier ścierny, pędzelek, klej, folia maskująca , jakieś szpikulce, z podstaw to tyle.

Pierw. się zastanów jaką epokę zamierasz kleić, przed II WŚ, w czasie II WŚ, czy może po II WŚ następnie wybierz sobie skale 1:48, 1:144, 1:72

Później firmę ja preferuje (Academy, Italeri, Revell) nie drogie modele a dobre. Linie podziału blach są wklęsłe albo wypukłe, staraj się kupować modele z wklęsłymi liniami.

Resztę informacji wypiszą Ci profesjonaliści

 

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale jak się robi ten brudzing?

 

Są specjalne pastele, proszki, preparaty do tego. I przede wszystkim techniki..

 

1:72

II wś :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale jak się robi ten brudzing?
Tak, jak juz Ci koledzy podpowiedzieli, przy pierwszym modelu nie zawracaj sobie glowy brudzeniem, sladami eksploatacji i tym podobnymi sprawami. Skup sie najpierw na nauce obrobki tworzywa, czystego sklejania i dokladnego malowania. Na "eksploatowanie" modeli przyjdzie jeszcze czas.

 

Ps. Watek nadaje sie raczej do innego dzialu, wiec zostaje przeniesiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebne Ci są: farby, nóż, papier ścierny, pędzelek, klej, folia maskująca , jakieś szpikulce, z podstaw to tyle.

Pierw. się zastanów jaką epokę zamierasz kleić, przed II WŚ, w czasie II WŚ, czy może po II WŚ następnie wybierz sobie skale 1:48, 1:144, 1:72

Później firmę ja preferuje (Academy, Italeri, Revell) nie drogie modele a dobre. Linie podziału blach są wklęsłe albo wypukłe, staraj się kupować modele z wklęsłymi liniami.

Resztę informacji wypiszą Ci profesjonaliści

 

Pozdrawiam Grzegorz

przydała by się również jakaś szpachla chyba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozpoczynasz przygodę z plastikiem polecam magazyn plastikowy HIT
jest 12 odcinków każdy odcinek to 2 filmy na youtube

 

Ale super program w sam raz dla początkujących. Wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie- Czy wystarczy mi 1 klej, np. Humbrola? A ma ktoś farbki Humbrola?? Dobre są? A co do pędzli to jeden duży, jeden średni i jeden mały popwinny wystarczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcus-9

A jak zrobić, żeby takie drzwiczki sie otwierały i zamykały? tak jak na fotce?

Można samemu zrobić zawiasy z cienkiego drucika. Tylko po co mają się zamykać i otwierać ? Tak samo po co mają się kręcic śmigła, kółka itp...

Nie rozumiem wciąż tego "odruchu" ludzi oglądających modele, którzy koniecznie chcą sprawdzić palcem czy śmigło sie kręci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego wy robicie trawę? Wiem, że tego tu pewnie mnóstwo, ale nie mogę znależć. Mam zamiar na początku skleić model, ustawić go na trawie, na ładnym tle i pstryknąć fotke na pamiątkę. A potem bawić się samolotem. Zamierzam też wszystkie samoloty ustawiać na trawie, a czołgi w piachu. Jak myślicie, dobrze jest zrobić sobie taki albumik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawę, można bez problemu kupić w sklepie modelarskim... Jest ona sprzedawana w formie tzw. ''Maty'' Wystarczy jedynie wyciąć nożyczkami, odpowiedniej wielkości fragment, i przykleić go do podstawki.

 

Natomiast, jeżeli z jakiś przyczyn nie możesz sie w takie coś zaopatrzyć. To pozostają chałupnicze metody.... Na przykład myjki do szorowania naczyń- po delikatnym poszarpaniu, pomalowani, i pobrudzeniu- od biedy sie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem lotnictwa ale na początek fajne są samoloty w 1/72 Hobby Bossa (cena ok 20zł) Dobra jakość i prosty montaż na początek. Modele większości samolotow 2 wojny światowej, budowałem kiedyś Me 109 G2 to sklejało się wyśmienicie:

Tutaj proszę link:

KLIKNIJ TU

Polecam właśnie tego Messera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.