Jump to content

F-14A TOMCAT VF-41 Trumpeter 1:32


KRL
 Share

Recommended Posts

Mój ostatni model w tym roku Grumman F-14A VF-41 Zatoka Sidry „Su-22 Killers”

Model jak zwykle prosto z pudła, wykonany na zamówienie dla osoby której oczekiwaniem było żeby model przedstawiał samolot który był podobno nazywany w US Navy "Robolem" więc ma być styrany możliwie najbardziej jak się da.

Przejrzałem sporo zdjęć samolotów F-14 i faktycznie bywały mocno wyeksploatowane sztuki szczególnie te w wersji A, często widać na nich podmalówki różne przetarcia plamy etc.

Jak w większości moich prac modelarskich nie staram się skupiać na odwzorowaniu konkretnego egzemplarza a skupiam się na wykorzystaniu różnych smaczków które wypatrzę na fotkach ale także a może przede wszystkim staram się wykonywać model tak by mnie się podobały. Już ustaliliśmy na forum że mam tendencję do przerysowań i przesady? no ale co zrobić jak taki mój wypaczony gust.

Model Trumpetera podobno jest dość siermiężny i mało ma wspólnego z oryginałem nie wiem dla mnie wygląda jak F-14 składa się bardzo dobrze i nawet wloty powietrza które zwykle w modelach Trumpka pasują jak przysłowiowa pięść do oka w F-14 bez problemu można je wkleić tam gdzie powinny być.

Tyle w kwestii modelu teraz czeka mnie jeszcze trudne pakowanie modelu w daleką podróż za ocean a ja biorę się za brata w wersji B.

 

2z0oy2e.jpg?1e9CqbR8.jpg?1kah6Lic.jpg?12xnp3xT.jpg?1P6ITXIu.jpg?18ODO5dR.jpg?1Dvo4g1H.jpg?1fWcAAlt.jpg?2

 

Edited by KRL
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Efekt zdaję się osiągnięty. Brawo. Nawet jak znajdą się przeciwnicy nadmiernej ekspozycji śladów eksploatacji ( a znajdą się) to.. nie zmienia faktu że, model ZAWODOWY. i zadowolonym można być, ja gdybym taki zrobił to bym był.?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wygląda fajnie, ale naprawdę trudno coś więcej powiedzieć, bo wciąż robisz niestety marne zdjęcia, na których znika wszelki detal modelu. Weźże kup sobie jakiś aparat w końcu. :)
Podoba mi się odważne brudzenie maszyny, podmalówki i te sprawy. Można podejrzewać, że model wygląda lepiej w rzeczywistości niż na tych zdjęciach. :)

Link to comment
Share on other sites

A mnie się wydawało że zdjęcia są całkiem ok. Niestety teraz już nic nie zrobię modele są spakowane do dalekiej podróży ale na sąsiednim forum zwrócono mi uwagę że to może być wina ustawień w samym telefonie.

Faktycznie sprawdziłem i ustawiona była niska jakość tak by pliki zajmowały mało miejsca 1024 x 768 przy drugim z F-14 w wersji B zdjęcia w portfolio zmieniłem te ustawienia mam nadzieję że teraz będzie lepiej. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.