Skocz do zawartości

T-55 Polish Prod. - MiniArt 37068 (oraz Type 59 Hobbybos, T-54B, T-55AM i T-55AM2B Takom)


martinello

Rekomendowane odpowiedzi

 

Widoczny zaspawany otwór po wentylatorze na wieży co jest charakterystyczne dla T-54. Czołg w muzeum jest modyfikacją T-54 do wersji T-55U. Wieża i kadłub nie posiadał wykładziny antyradiacyjnej we wnętrzu pojazdu, stanowiącej seryjne wyposażenie T-55A.   

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bigmodel napisał:

Marcin, odpuść to sobie, nasze T-54/T-55U miały inne siatki ( te większe ), one miały po dwa kwadratowe otwory po środku.

Wewnętrzne strony klap zamykających wloty powietrza też inaczej wyglądały. One wyglądały identycznie jak w  naszych T-55

Poszukaj zdjęć T-55U z MWP w Warszawie. Na nim zobaczysz jak to wyglądało. 

Takie siatki jak te -> https://www.mojehobby.pl/products/Grilles-for-Russian-Tank-T-55A-also-for-T-55-ENIGMA-35-G29.html

Mam kupić 3 zestawy do t-54, T-55 i Meriwy ?  (EDIT - do T-55 Miniartu nie muszę, dali takie w zestawie)

 

Robertmodelarz -> wielkie dzięki za fotki

Edytowane przez martinello
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, martinello napisał:

Takie siatki jak te -> https://www.mojehobby.pl/products/Grilles-for-Russian-Tank-T-55A-also-for-T-55-ENIGMA-35-G29.html

Mam kupić 3 zestawy do t-54, T-55 i Meriwy ?  (EDIT - do T-55 Miniartu nie muszę, dali takie w zestawie)

Akurat siatki są ok, takie jak powinny być. 

Tylko jedna drobna uwaga, te siatki są dedykowane do modelu Tamiyi. Pytanie czy będą pasować do T-55 z Takoma.

Bo do 55-tki z Miniartu na pewno nie będą pasować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy spacer na forty Czerniakowskie do Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej. T-55 U o numerze taktycznym 8315. Eksponat na chodzie w pełni sprawny, miałem kilkukrotnie okazje być załogantem czołgu na rożnego rodzaju pokazach i festynach. Dzień pochmurny komórka stara- przepraszam za jakość zdjęć.

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia. Przydadzą się.

Przy okazji chwila otrzeźwienia - kupiłem nienajlepszy model do "mojego" T-54B. Bardziej przydałby się Type-59 z Takoma... - przynajmniej w kwestii wieży. I stąd propozycja - gdyby ktoś chciał z Type 59 robić późny model z IR - to się chętnie wymienię częściami :) Mogę dodać irackie osłony na reflektory z modelu T-55 polish prod. Miniarta (ramka La) oraz kalki nie-polskie z tego modelu oraz wszystkie z T-54B Takoma.

Jak nikt nie będzie chętny na wymianę - trudno, poradzę sobie - tyle że będzie więcej pracy. A peryskopy wyciągnie się z jakiegoś brytyjczyka.

I standardowo pytanie laika - czy jakaś firma robi zapinki na skrzynie do T-54 oraz światła szlakowe ? - bo ciężko będzie to dorobić.

Edytowane przez martinello
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze złotej biżuterii nasz polski Aber robi dużo towaru do T-55. Może coś z tego wybierzesz...Eduard już wycofał z produkcji  zestaw do T-55A 1/35 Big Ed o nr BIG3533, pozostaje jeszcze zestaw Eduarda T-55AM exterior 1/35 nr 35681, ale do modelu SKIF, jest  też zestaw Eduarda do modelu Tamiya 35554 tam też są zapinki.

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.