Skocz do zawartości

T-55 Polish Prod. - MiniArt 37068 (oraz Type 59 Hobbybos, T-54B, T-55AM i T-55AM2B Takom)


martinello

Rekomendowane odpowiedzi

Podpatruję jeszcze zmagania kolegi TAW z "chińczykiem z kuricą" - jak uda mu się ładnie zmodyfikować kolor, a jeszcze na dodatek napisze jak to zrobił - to wrócę do angolańczyka :)

Przy okazji - w rejon warsztatu przesuwa się T-54A budowany z type 59 Hobbybosa - a więc alternatywny "chińczyk z kuricą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2020 o 07:54, martinello napisał:

Podpatruję jeszcze zmagania kolegi TAW z "chińczykiem z kuricą" - jak uda mu się ładnie zmodyfikować kolor, a jeszcze na dodatek napisze jak to zrobił - to wrócę do angolańczyka

Lepiej nie czekaj bo w tym miesiącu raczej aerografu nie dotknę a kolor wg moich obliczeń będę kładł dopiero na drugiej sesji :cry: Ale przed nałożeniem koloru na model popróbuję parę odcieni zieleni na wycieniowanym kawałku plastiku i wstawię zdjęcie - może Ci pomoże jeśli jeszcze nie ruszysz do tego czasu. A jak zamierzasz malować - cieniować czarnym i białym czy dopiero potem nakładać rozjaśnioną farbę na bazę? Pytam bo wtedy to zupełnie inaczej farby mogą wyglądać na modelu.

W dniu 7.09.2020 o 11:07, martinello napisał:

Kolor zupełnie mi nie wyszedł. Trzeba myć po całości...

A mógłbyś wstawić zdjęcie jeśli masz bo ciekawy jestem jakiej farby użyłeś i jak wygląda na modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są uniesione nad pierwszym i ostatnim kołem jednym to są dobrze,uniesienie powinno być subtelne  jakby powstało pod własnym ciężarem. Spotkałem się z kilkoma wielkościami uniesienia w różnych jednostkach mimo jednej instrukcji,tz. albo wysokość pudełka zapałek na sztorc albo paczka fajek też na sztorc. Trzeba tylko pamiętać że wtedy fajki były w miękkich opakowaniach I niższych jak dzisiaj pozdrawiam OlO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

10 stron wątku.

Z kilkadziesiąt baz zdjęć 

Dyskusja rozwalona na przestrzeni kulki mies.

 Rezultat: 

 

Koła pomalowane i gąsienice 

:zly:

 

A tak teraz na serio to czekam na dalsze prace bo osobiście jestem zakochany w t-55 z prl 

 

 

Powodzenia i pozdrawiam

 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2020 o 21:12, robertmodelarz napisał:

ToroModel zapowiada nowe kalki dla pojazdów LWP z rodziny czołgów T-54/55

https://www.martola.com.pl/pl1566/produkty89593/t_54___t_55_tanks_in_polish_service_vol_1

mar[186405]_35d67.jpg

Przydał by się Rudy ( z tego jednego zdjęcia) 😉

 

Edytowane przez zielasz
nie ma mojego podpisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
W dniu 8.05.2022 o 13:27, BHmodels napisał:

10 stron wątku.

Z kilkadziesiąt baz zdjęć 

Dyskusja rozwalona na przestrzeni kulki mies.

 Rezultat: 

 

Koła pomalowane i gąsienice 

:zly:

 

A tak teraz na serio to czekam na dalsze prace bo osobiście jestem zakochany w t-55 z prl 

 

 

Powodzenia i pozdrawiam

 

No właśnie nastąpiło zmęczenie materiałem :)

Może modele i dodatki znajdą jakiś przytulny kąt ? -> 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.