Skocz do zawartości

T-55 Polish Prod. - MiniArt 37068 (oraz Type 59 Hobbybos, T-54B, T-55AM i T-55AM2B Takom)


martinello

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne nowości Miniartu. Tym razem chorwacki T-55. Może to polska produkcja?

https://miniart-models.com/products/37088-croatian-t-55a/

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po zdjęciach wyprasek to tylko T-55 polish prod. w innym pudełku i z innymi kalkami + ramka z browningiem... Można i tak :wink:  Fajny chwyt marketingowy, a biorąc pod uwagę w ilu miejscach T-55 był obecny, to Miniart swoje wypraski będzie mógł zapakować w jeszcze wiele różnych kolorowych pudełek. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kamil K. napisał:

Sądząc po zdjęciach wyprasek to tylko T-55 polish prod. w innym pudełku i z innymi kalkami + ramka z browningiem... Można i tak ...

Wolałbym, żeby poszli dalej - w stronę np. meriwy :)

W Angolańczyku wieża na gotowo - pozostaje wkleić peryskopy no i oczywiście pomalować (bo na razie jest w spreyowym podkładzie Miga)

IMG_20200414_143622.thumb.jpg.b74baef6aed14b780c279f36b6927c91.jpg

Cieszę się, że to testowy model przed poważniejszymi tematami, bo walnąłem wielkiego babola w wieży...

Pierwszy spostrzegawczy dostanie uścisk ręki na odległość (#zostańwdomu) :)

 

Przy okazji pytanie - czy gąsienice można założyć w dowolną stronę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2020 o 14:47, martinello napisał:

Przy okazji pytanie - czy gąsienice można założyć w dowolną stronę ?

Na stronę to tak, tylko kierunek należy zachować. W tym czołgu nie było gąsienic prawych i lewych.

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właz jest wg instrukcji Takoma. Załozyłem, że jest obrotowy - żeby k-em plot mógł być ustawiany.

Ale nie to jest największym babolem - lufę wkleiłem zbyt płytko...

...i nie da się już odkleić. Muszę z tym żyć :)

 

EDIT

Poprawiłem jednak mocowanie lufy. Teraz tylko muszę odtworzyć odciętą cześć mocowania reflektora IR - znajdzie się coś z blaszek.

Przy okazji usunąłem zestawową antenę (pójdzie zamiennik z Abera) oraz pałatkę z tyłu.

IMG_20200416_102401.thumb.jpg.0cd1188adb8704e4bc890cca627d10b6.jpg

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model czołgu T-55AM.  Ja także mam go w planach- wersja polska, która jest eksponowana w MWP w Warszawie (Fort Sadyba). Jedyna sztuka, którą LWP kupiło. WAT i WITPiS w Sulejówku badały ów egzemplarz, pod kątem wprowadzenia tych modyfikacji do produkcji w Łabędach do naszych T-55. Jednak WP poszło inną drogą - opracowano na bazie Wołny -własną modyfikację - Merida. 

wołnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Piękny model czołgu T-55AM...

Bez przesady. Jest taki raczej "wymęczony" przeze mnie.

Jak pisałem traktuję go jako poligon doświadczalny. Już wiem, że wszystkie kable (do lamp etc.) trzeba robić z drutu i następnych modelach popracować nad szczegółami które urozmaicą model - z blaszki lub "home made".

Pierwszy raz używam podkładu z puszki (link podawałem parę postów wyżej) i jestem bardzo zadowolony. Dobrze kryje cienką powierzchnią i wzorowo "integruje" się z plastikiem. Przy okazji kolor wydaje mi się bardzo zbliżony do tego ze zdjęcia Roberta wklejonego ze sześć postów wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza położona. Wstyd się przyznać - Pactra A29 :)

Jest trochę za zielony - ale będę modyfikował kolor rozjaśnieniami i filtrami. Tak aby "poszedł w oliwkowo - zielony". Przy okazji dziwna sprawa - bo rzeczona Pactra w miarę malowania mi jaśnieje - ciekawe dlaczego...

IMG_20200422_181806.thumb.jpg.ccb685c752aa8fd850b66df45ef6586f.jpg

Najbliższe plany - dokończyć zawieszenie "na gotowo", przykleić boczne fartuchy, to co trzeba pomalować na kolor gumy, pomalować rozjaśnienia i wykonać zdrapki po gumie. Potem filtr, wash itd...

W planie etapy malowania mniej więcej takie jak w dodatku do Encyklopedii Miga "kompletny proces" gdzie malują TIRANA.

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RATUNKU !!!

Skopałem malowanie wieży...

Po farbie akrylowej użyłem filtra Miga i po wyschnięciu okazało się, że cała wieża jest zapiaszczona a nie zafiltrowana...

Prawdopodobnie przyczyną jest to, że użyłem starego filtra jeszcze "migproduction" nr 3837

Jak zmyć sam filtr ? - próbowałem white spiritem - nie schodzi.

A jeśli nie da sięzmyć filtra - jak usunąć całą farbę z wieży tak aby nie uszkodzić przyklejonych blaszek - czyli skutecznie i delikatnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cleanlux nie pomoże to DOT-3 spróbuj. Tak to jest z tymi kolorami i filtrami....wszystkie autentyczne....Mi też się kłaki porobiły po washowaniu starym preparatem MIGa dark brown.

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jaśnienia koloru to może robi się to co mi kiedyś z jedną Vallejo - w aero na górze wytrącał się jakby pigment. Musiałem co jakiś czas przemieszać farbę w aero. 

Co za niefart z tym filtrem. Wątpię czy bez mycia wieży da się go usunąć. Jest chyba za rzadki i mocno wsiąka w farbę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rady. Najpierw Cleanlux (jadę zaraz do Castoramy) jak nie da rady - to DOT3.

Zarówno odbarwienie farby jak i wpadka z filtrem to nie niefart a po prostu użycie niewłaściwych (przeterminowanych ?) specyfików. Swoją drogą czy taki MIG, AK czy inna Tamiya nie powinna podawać terminu przydatności do użycia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zmywacza do farb akrylowych Wamod ( spr. ostatnio już 3 razy - t-55, Mausx2) i jest OK (aerografem oszczędniej wychodzi niż nakładanie pędzelkiem), wszystko schodzi , próbowałem też alkoholem izopropylowym  to bardzo słabo schodziło ( mr.hobby C) i tak  w kóncu Wamodem musiałem się wspomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.