Skocz do zawartości

Pierwszy model - Hawker Hurricane


VOLDMAR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chciałem się pochwalić, a zarazem prosić o słowa krytyki - oceny.

Jest to mój pierwszy model i dopiero poznaję tajniki modelarstwa - dlatego proszę o wyrozumiałość ?

Chciałem uzyskać efekt zużycia, wrażenie jakby mój bohater wrócił z ciężkiego polowania. Nie wiem czy odrobinę nie przesadziłem.

Malowane pędzlem, miejscami trochę pozalewałem. Pierwsze koty za płoty, kolejny będzie lepszy!

Skała 1:72

 

huricane.jpg

Edytowane przez VOLDMAR
Brak skali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 . chyba w złym miejscu galeria

2. ciezko cos ocenic bo niestety na zdjęciach mało widac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym, drugim, trzecim i ..... modelu chyba najlepiej skupić się na starannym sklejeniu i pomalowaniu. Na pokazanym modelu widać bardzo grubą warstwę farby. Lepiej jest malować kilka razy bardzo cienką powłoką i używając dobrych farb do pędzla (emalie Tamiya albo akryle Vallejo Model Color, pewnie są też inne godne polecenia). Nie zniechęcaj się, tylko zrób następny. :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć więcej zdjęć, dwa zdjęcia to mało. Nie jestem zwolennikiem ścioranych egzemplarzy, ale włożona praca się liczy. Trochę chyba za bardzo się błyszczy ? jak na samolot po przejściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest od Airfixa, w zestawie z farbami. Nie mam pojęcia co to za producent. Może by tak kupić aerograf? Mam kompresor, co prawda trochę duży ale ma manometr i odwadniacz. Tak sobie myślę, czy od początku uczyć się na aero. 

Elementy starałem się bardzo dobrze wyszlifować chociaż podejrzewam, że muszę opanować posługiwanie się szpachlą, a to sprawia mi dużą trudność.

Absolutnie się nie poddam ? Na warsztat idzie Jaguar z 1991r. Postaram się stopniowo eliminować błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, VOLDMAR napisał:

Na warsztat idzie Jaguar z 1991r. Postaram się stopniowo eliminować błędy.

Jeśli zdecydujesz się na umieszczenie w Warsztacie relacji z budowy to koledzy pomogą Ci eliminować błędy na bieżąco i efekt końcowy będzie o wiele lepszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, eLCe napisał:

Jeśli zdecydujesz się na umieszczenie w Warsztacie relacji z budowy to koledzy pomogą Ci eliminować błędy na bieżąco i efekt końcowy będzie o wiele lepszy.

Ok, czyli zakładam temat i z każdego etapu budowy wrzucam zdjęcie? Da się zrobić ?

Faktycznie może to jest dobry pomysł. A co sądzisz kolego, na temat aerografu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wyrzuć te farby, które są dołączone do zestawu. Ewentualnie zostaw na jakieś drobne podmalówki przy innych modelach. Trudno jest je dobrze rozcieńczyć, słabo kryją, do aerografu kompletnie się nie nadają. Zacznij chociaż od Vallejo, lepsze są Tamiya, Gunze. Poczytaj dział "jak zrobić i jak pokazać" - tam znajdziesz wiele przydatnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, VOLDMAR napisał:

A co sądzisz kolego, na temat aerografu?

15 lat temu malowałem pędzlem. Teraz zacząłem bawić się aero info inny poziom modelarstwa. Co do wyboru aerografu...ja mam Ultrę i jest ok ale nie mam porównania co do innych produktów. Temat aerka jest/był wałkowany na forum bardzo obficie wiec pewnie coś więcej się dowiesz z odpowiedniego działu. 

29 minut temu, VOLDMAR napisał:

Ok, czyli zakładam temat i z każdego etapu budowy wrzucam zdjęcie?

Generalnie tak. Popatrz w dziale Warsztat jak inni prowadzą relację z budowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby móc cokolwiek napisać o modelu, przydało by się więcej zdjęć, wykadrowanych tak aby było widać cały model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.