Skocz do zawartości

kompresor Fine art A5000-opinie


hamp

Rekomendowane odpowiedzi

Mam i używam. Nie ma o czym pisać, kompresor jak kompresor. Ani cichy ani głośny. Ma to co powinien mieć, żeby modele malować. Mógłby mieć jeszcze wentylatory bo się grzeje ale ja to rozwiązuję w ten sposób, że daję mu nawiew ze zwykłego wiatraka pokojowego i różnica w grzaniu jest ogromna. Po prosu zwyczajny sprzęt, który robi swoje i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TAW napisał:

Mam i używam. Nie ma o czym pisać, kompresor jak kompresor. Ani cichy ani głośny. Ma to co powinien mieć, żeby modele malować. Mógłby mieć jeszcze wentylatory bo się grzeje ale ja to rozwiązuję w ten sposób, że daję mu nawiew ze zwykłego wiatraka pokojowego i różnica w grzaniu jest ogromna. Po prosu zwyczajny sprzęt, który robi swoje i tyle.

... i który można kupić taniej.

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arhtus napisał:

... i który można kupić taniej.

Oczywiście, że można. Pytanie było o konkretny model, który akurat mam to się tylko do tego ograniczyłem. Właściwie każdy kompresor, który posiada regulator ciśnienia, butlę i filtr powietrza spełni swoje podstawowe zadania w modelarstwie. Miło by było jakby miał jeszcze swój wentylator ale na upartego da się to obejść. Można oczywiście rozważać kompresory wielotłokowe lub z większą butlą lub najlepiej olejowe ale to już wiadomo, że koszty rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hamp napisał:

Czy Ktoś ma i co o nim sądzi:

https://agtom.eu/kompresory/345096-fine-art-5000a-kompresor-a5000-5903002050767.html

Pytam bo planuję zakup

To zastanów się czy nie warto kupić sobie jakąś używkę automat na bazie sprężarek lodówkowych.Ceny są niemal jak te chinole a ,żywotność kto ma ten wie.A ten co chcesz kupić działa dopóki działa potem różnie bywa.

image.thumb.jpeg.12264451af8d7878e50242fd77d2dfe3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TAW napisał:

Oczywiście, że można. Pytanie było o konkretny model, który akurat mam to się tylko do tego ograniczyłem. Właściwie każdy kompresor, który posiada regulator ciśnienia, butlę i filtr powietrza spełni swoje podstawowe zadania w modelarstwie. Miło by było jakby miał jeszcze swój wentylator ale na upartego da się to obejść. Można oczywiście rozważać kompresory wielotłokowe lub z większą butlą lub najlepiej olejowe ale to już wiadomo, że koszty rosną.

Chodziło mi o to, że chyba nie warto kupować jakiś droższych modeli tych chińczyków, bo gdzieś widziałem test/porównanie, z którego wynikało, że nawet te wbudowane wiatraczki nic nie dają, lepiej już dmuchać właśnie jakimś zewnętrznym wentylatorem. Moim zdaniem jeśli już, to można (i celowo piszę tutaj "można" a nie że "warto") dołożyć do wersji dwutłokowej bo jednak w takiej konstrukcji siłą rzeczy wydajność musi być większa i zbiornik będzie się szybciej napełniał i tym samym kompresor nieco rzadziej uruchamiał, a i zbiornik w tych dwutłokowych wersjach jest często odrobinkę pojemniejszy 3,5l vs 3l. Jeśli już chińczyk to chyba po prostu jakiś tani, nowy i z gwarancją.. 

Tak czy inaczej Push-up78 zaproponował chyba najlepsze rozwiązanie w takich pieniądzach.     

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.