Skocz do zawartości

Zvezda 1/35 T34


Klapouch

Rekomendowane odpowiedzi

wątek przeniesiony z pytań ogólnych. 
 

Panowie

Mój pierwszy czołg i pierwsze próby modulacji. Brakuje jeszcze matowego lakieru, „szkiełek” i nie ma lufy KMu. Będę wdzięczny za jakiś komentarz. 

91265FB8-E951-4077-AE29-DFB92B4CDBC2.jpeg

41BB986E-8F7C-4CFE-AF5E-68A6B6174A63.jpeg

1A4D40E3-BAED-4D5A-AA5B-FE6F7BF60DCE.jpeg

BDC35EC6-7509-4824-B9A1-F0B1C8AA8E7F.jpeg

C8DC05BB-CF41-4E7B-8898-189D299A1123.jpeg

F13FBADC-F7AA-4ADB-ACBB-2D634DC96058.jpeg

835F3BAD-24F7-4C9E-A30D-EBB136D6BF39.jpeg


Dzięki uprzejmości kolegi Markuz wiem, że

 

Na szybko,

 - błoto tragiczne - bym się go pozbył w miarę szybko.

 - zdaje się ze beczki z tyłu masz źle zamontowane - korek powinien być na górze.

- osłony wizjerów kierowcy - chyba przesadziłeś z kątem ich wychylenia

 - samo malowanie wygląda ok.

PS. Zasadne jest wykonywanie zdjęć na jednolitym tle,

Do tego typu dyskusji jest opcja zakładania relacji z prac w dedykowanym temacie..

 

Ciągle jednak nie rozumiem  To błoto mnie zastanawia - zrobiłem je mieszając szpachle wamod z rozpuszczalnikiem akrylowym i pigmentem. Nie wiem czy to kwestia koloru, struktury czy położenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie błota:

Struktura (faktura) jest dziwna. Twoje błoto wygląda bardzo jednolicie jakbyś zapaprał cześć modelu kolorowym gipsem. W rzeczywistości błoto nie jest jednolitą papką. Cześć jest jaśniejsza, cześć ciemniejsza, na wierzchu jest inne jak pod spodem. Dodatkowo tam gdzie jest starsze i nie ma ciągłego styku z wilgocią to wysycha. W innych miejscach jest mokre. Najlepiej zmyj to błoto i zostaw model całkiem bez niego. Jak bardzo chcesz to ogranicz się do lekkiego kurzu.

Poza tym gąski są mocno ubrudzone a góra czyściutka.

W kwestiach samej budowy się nie wypowiem bo nie mam planów trzydziestki- czwórki w głowie/przed sobą. 

Odnośnie modulacji - na moje oko (bardzo subiektywnie) to tak bardzo oszczędnie ją wykonałeś.

Natomiast sam model zbudowany jest ładnie i czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny model wyszedł, skończ reflektor np: fajnie wychodzi wycięcie kółka w folii aluminiowej np. dziurkaczem i wyoblenie. Może jeszcze jakaś winetka ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z winetka może być problem - zupełnie nie mam materiału. Może po prostu kawał jakiejś polnej drogi i trawa. 
 

Co do reflektora to zamierzałem po prostu wkleić zestawowi plastyk przezierny ale spróbuje z folią. 
 

Błoto będę zmywał delikatnie, zakładam, że zostanie trochę i pewnie da się zaadaptować na pył jeśli chodzi o koła, a jeśli chodzi o gąsiennice to nadmiar potraktuje washem do gąsiennic AK i może jakimś innym brązowym, żeby uzyskać coś podobnego do tego

image.thumb.jpeg.ff89f4d7d29948d86b695f68ca2c365a.jpeg

w celach ćwiczebnych zamierzam kupić czołg (może docelowo kilka) w skali 1/72 i north africa dust Effect od MIG. Są tańsze, szybsze w budowie, więc mniejsza szkoda jak coś nie wyjdzie. Poza tym czołgi są chyba łatwiejsze  w nauce malowania  niż ciężarówki  

 

 

 

Edytowane przez Klapouch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmyłeś i bardzo dobrze. Wygląda całkiem fajnie pod dalsze prace.

Staraj się obracać zdjęcie przed wstawieniem na forum.

Ja błoto wykonuję z dostępnych materiałów typu klej do płytek, gips, zwykła ziemia do kwiatków. Jednak prawie zawsze całość wykańczam pigmentami na such i utrwalam pigment fixerem.
Ważne jest również jak nakładasz błoto na pojazd. Przejrzyj zdjęcie ubłoconych czołgów zobacz jak się błoto rozkłada na poszczególnych elementach pojazdu (koła, gąsienice, wanna przód, wanna tył, boki, góra kadłuba).
Musisz też wziąć pod uwagę w jakich warunkach ma być eksponowany pojazd. Sucha polna droga inaczej niż rozmokła polna droga a jeszcze inaczej w miejskim klimacie na brukowej ulicy.

Opcja sucha

KV-85

 

Opcja mokra zimowa 

Samohodnaya ustanovka 85 "SU 85"



Opcja miejska - suche błoto

T-34 in Prague, 1945

Bywają i takie przypadki 

Panzer III Ausf. H 11.Panzer-Division

 

PS. Musisz jeszcze popracować nad ułożeniem gąsienic. 

Edytowane przez Markuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.