Skocz do zawartości

T-34/76 nowa Zvezda


knoor

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, wziąłem się za błoto. Ma go być dużo, ma być mokre i gęste. Do tej pory nie robiłem za bardzo "błotnych" czołgów, więc nie do końca jest pewny efektu, ale potraktuję to jako poligon doświadczalny. Zaplanowałem kilka warstw:

Pierwsza warstwa: ziemia, wikol, farba akrylowa, drobinki trawy elektrostatycznej. Ma dać teksturę i zgrubny kolor

Warstwa druga: heavy mud od miga - ma złagodzić teksturę i przyciemnić kolory

Warstwa trzecia: oleje AK Interactive, dark mud i fresh mud, akurat u mnie leżą to sobie użyję

Warstwa czwarta: woda. Albo akryle albo wet effect, jeszcze nie wiem.

Na początek będę robił zawieszenie i koła, bo nawet jak tam spapram, da się to jakoś zategować. Kadłub i powierzchnie po których chodziła załoga zrobię jako etap drugi.

 

Na razie położyłem pierwszą warstwę. Z obserwacji: ziemia, której użyłem jest zbyt ziarnista. Mam nadzieję złagodzić to warstwą drugą. Do obecnego koloru nie ma się co przywiązywać, przypuszczam, że po dwóch kolejnych warstwach ulegnie jeszcze mocnej zmianie. Chyba czas tez złożyć gąsienice i koła w całość do wspólnego brudzenia.

tm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem wczoraj drugą warstwę - heavy mud Miga - a dziś warstwę trzecią, olejne washe dark mud i fresh mud. Na zdjęciu są jeszcze mokre, ale jak wyschnie przejrzę to raz jeszcze i najwyżej skoryguje. Na razie wychodzi fajnie, więc chyba posłużę się są samą metodą przy robieniu kół z gąsienicami. Zastanawia mnie tylko góra wanny kadłuba - chcę tam również dość mocno ubłocić śladami załogi, ale jeszcze nie jestem do końca pewny, jakiej metody użyć.

b1.jpg

b2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ma to być czołg rasputicowy, bagienny - na fotkach tak to właśnie wygląda:) Na razie brudzę dół wanny, bo nie mam doświadczenia z błotem a tam będzie ostatecznie najmniej widać. W drugiej kolejności idą koła+gąsienice a na sam koniec góra kadłuba - najbardziej widoczna

13761907413_9feab3c3fc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystkie etapy ubłacania które sobie zaplanowałem na jednej z gąsienic, jednak nie jestem zadowolony z efektu - czegoś mi brakuje i nie wiem czego. Druga z gąsienic na razie czeka na inspirację, ewentualnie jakieś nowe pomysły do brudzenia.

t1 — kopia.jpg

t2 — kopia.jpg

t3 — kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.