Skocz do zawartości

Kolory royal navy


Hkrawczyk

Rekomendowane odpowiedzi

AK, lifecolor, hataka red robi te co chcesz z RN. 

Te emalie od SH są bardzo przyjemne do aerografu, no i najwierniejsze oryginałom. Przynajmniej tak to wygląda wg dość wnikliwych analiz. Farby do nabycia z Niemiec z "NNT model + buch". W PL raczej nie dostaniesz. Pozostalymi ww nie pracowałem. Chudyhunter zdaje się AK malował i nie narzekał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo, ja maluję RN farbami AK INTERACTIVE set 1 i 2. Kolorystycznie odbiegają od SH, ale generalnie jestem zadowolony. Bez problemu dostaniesz je w naszych sklepach internetowych. Farby teoretycznie są pod aero, ale dobrze jest je rozcieńczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to zależy co chcesz, bo jak zależy Ci na odwzorowaniu to emalie, jak na komforcie to gunze, te Lifecolory są z czapy, mam to wiem, czerwona hataka powodzenia z aero, mam . AK nie widziałem kolorów ale nie spodziewam się cudów. 
Najlepiej to jakby zrobili Real Colors Navy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odkopuję wątek, ale potrzebuję koloru. 

 

Jaki kolor części nadwodnej miał ORP Sokół? 

Mirage Hobby podaje Humbrol 104/Vallejo 807 Oxford Blue.

 

Czy to poprawny kolor?

 

Widok-na-kiosk-ORP-Sokol.thumb.jpg.1fa297fe737c4771c9f9ad0f5f01b561.jpg

 

 

Mój model to Aga z lat 90. Mam nadzieję, że kalki się nie rozpadną.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg książki D. Williamsa "Naval Camouflage 1914-1945" na początku wojny brytyjskie okręty podwodne malowano jednolicie, kolorem szarym ( dotyczy to części nadwodnej). Ta kolorystyka była utrzymana również w czasie wojny, choć mogło się zdarzyć, że jeden czy drugi oficer zdecydował się na użycie bardziej fantazyjnych kolorów lub nawet nieoficjalne wprowadzenia wzorów.  Kolor okrętów różnił się w zależności od akwenu: na wodach brytyjskich można było malować je farbą szarą, na M. Śródziemnym - granatową, a na Indyku - ciemnozieloną.
Nic nie ma o "polskim" malowaniu (szara nadbudówka + zielone zbiorniki).
Dopiero jesienią 1944 r. wydano instrukcje malowania dla okrętów podwodnych. Były to tzw. Standard Submarine Schemes:
- wzór H - na wody brytyjskie: kiosk i nadudówka nad kadłubem sztywnym malowane we wzory kolorami białym i B30, kadłub sztywny/zbiorniki kolor ciemnoniebieski PB10, pokłady czarne. Zamiast czarnego można było użyć ciemnoszarego.
- wzór J - na wody pozabrytyjskie: nadnudówka i kiosk malowane jednolicie farbą czarną, b. ciemnozieloną, b. ciemnoniebieską lub b. ciemnoszarą, pokłady i kadłub sztywny/zbiorniki malowane farbą czarną; reszta (np. peryskopy) farbą ciemnoszarą G45. Można było zastosować wzory kamuflażu jak w typie H, ale zamiast białego - G-45, zamiast B30 - B20, czarne pokłady i zbiorniki czarne zamiast PB10.

WWW.KONRADUS.COM - STATKI I OKRĘTY - Odp: [zapowiedź] 50 numer MODELARSTWA  OKRĘTOWEGO

Są gotowce:

https://www.mojehobby.pl/products/AK-5030-ROYAL-NAVY-CAMOUFLAGES-1-NAVAL-SERIES-SET.html

https://www.mojehobby.pl/products/AK-5040-ROYAL-NAVY-CAMOUFLAGES-2-NAVAL-SERIES-SET.html

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz i schematy malowania.

 

Pokolorowałem Sokoła przy użyciu internetowych konwerterów i na dwóch z nich pas wygląda na zielony, a na jednym jak czerwony...

 

 

 

7a163a0f62074dcd4a10369ced5b3565.thumb.jpg.39f8b55e1d97b7296dce01cd0c69b4e4.jpgplayback-fm_colorize-photo_d7c5b327e08501f5644d8686c48d0277.jpg.5804bd287f6ffe5ce9addb051394fe2f.jpg7d442571-ae00-4508-ab16-887eaab40425.jpeg.25a7955ce518d6d09c023bc6a5fb5f2f.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.