Jump to content

FA-186A typ 7790 czy AD-7790?


Recommended Posts

Witajcie, 

wybaczcie, że od razu przejde do sedna; po pracy i jest już późno. Dużo czytałem, który to będzie moim pierwszym aero. Generalnie jestem bardziej nastawiony na ten pierwszy z tytułu bo ma o wiele bogatszy zestaw i generalnie bardziej mi przypadł do gustu, ale to tylko wizualnie. Nie potrafię znaleźć o nim jakiejkolwiek opinii, nawet 1. Drugi z tytułu, wiadomo, znaczna większość jest okey choć jak to w chińczykach trafiają się wadliwe egzemplarze a także i ten zestaw jest o wiele uboższy w stosunku do mojego faworyta.

P. S. Na początek wystarczy, nie będę odkładał aby kupić sprawdzony i pewny proffesional typu H&S czy Iwate itp

Życzę zdrówka 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, xo83 napisał:

Nie potrafię znaleźć o nim jakiejkolwiek opinii,

Bo jeden i drugi to "chińczyk" i nie bardzo jest co pisać.Wszystko zależy jak trafisz, nie ma reguły.Używałem tego drugiego i do pierwszego rozebrania dyszy było ok.Póżniej zaczęły się kombinacje żeby farba leciała prosto.

Link to post
Share on other sites

Używam AD 7790 i jestem w miarę zadowolony. Mnie osobiście lepiej maluje się AD niż H&S Evo. Może to kwestia przyzwyczajenia, może dodatkowego regulatora powietrza (zawór MAC się chyba nazywa, ale obciąć sobie za to nie dam), którego nie ma Evo, a może to, że Evo kupiłem używany (za cenę niewiele większą niż nowy AD7790). Niezaprzeczalnym plusem H&S-a jest łatwość czyszczenia. No i lżejszy od Adlera. Co do FA-186 to się nie wypowiem - nie miałem, ale jak pisał Xmen oba to chinole, więc pewnie wiele będzie zależeć od tego, na jaki egzemplarz trafisz.

Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Okey, zobaczymy jak wyjdzie... 

gdybym się zdecydował na konkretniejszy sprzęt to co możecie polecić z podobnymi funkcjami do tych tak inaczej; wymienne zbiorniki, regulacja powietrza przy aero, skoku iglicy, oraz odchylenia spustu. Wydaje mnie się, że jeżeli aero ma te możliwości techniczne to mocno ułatwia współpracę? Ciężki temat... 

Baas Ark, a Ciebie jak to wyglądało na początku z dyszami? 

Edited by xo83
Link to post
Share on other sites

Podaj o jakim budżecie jest mowa, to coś się doradzi.

1 minutę temu, xo83 napisał:

wymienne zbiorniki, regulacja powietrza przy aero, skoku iglicy, oraz odchylenia spustu. Wydaje mnie się, że jeżeli aero ma te możliwości techniczne to mocno ułatwia współpracę?

Bardzo ułatwia, choć ten ostatni ficzer to zdaje się jedynie w H&S Infinity jest.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Solo napisał:

Podaj o jakim budżecie jest mowa, to coś się doradzi.

Dokładnie jak napisał Solo.Ja teraz używam Procona PS -270 i jak na razie nie mam zamiaru wymieniać na nic innego.Mam też H&S Evo ale tego używam tylko do metalizerów.

Link to post
Share on other sites

Proszę o inną formę. Ze względu na to, że nie znam wszystkich firm podajcie najtańszy model który jest na rynku z funkcjami jakie wymieniłem, ewentualnie z której funkcji można zrezygnować na rzecz oryginału. Tak będzie zdecydowanie łatwiej podjąć decyzję czy zostać przy China czy wychylić się jednak w drugą stronę. 

H&S ma tylko regulację skoku, już bardziej zależy na regulacji ciśnienia przy aero. Nie do końca wiem co akurat dla mnie będzie bardziej funkcjonalne. 

Thx a lot

Link to post
Share on other sites

Z tymi wymiennymi zbiorniczkami to będzie problem, bo poza H&S nie ma ich zbyt wiele, chyba jakieś Sparmaxy, nie wiem czy coś jeszcze.
Co do reszty to najprzydatniejszym narzędziem jest regulator przepływu/ciśnienia MAC, ale mają go z reguły droższe aerki, mają one wtedy zazwyczaj też blokadę iglicy.
Myślę że za jakieś 400-600 zł dałoby się wybrać coś sensownego, może Procona jakiegoś. Może PS-270 lub PS-289? Z dolnego przedziału podanej kwoty to chyba tylko Evolution H&S, może jakiś Sparmax.

Edited by Solo
Link to post
Share on other sites

Dzięki Solo, teraz zdecydowanie łatwiej będzie mi coś wybrać. Zapomniałem dopisać chyba dość ważnej informacji albo i nie. Będę używał do aero farb z pobliskiego lakierniczego a to dlatego, że tworzę sobie mały warsztat, pracownie narzędziownie i póki syn nie dorośnie (ma 2 latka, czekam do 5) nie będę malował małych modeli a raczej przeprowadzał drobne renowacje. Uszczelki chińczykow nie są odporne na agresywne rozpuszczalniki, dlatego na pewno lepszego by było coś z uszczelkami teflonowymi.

Z racji tego jeszcze 2 pytania. 

1. Czy do takiego Ad-7790 da radę dokupić uszczelki teflonowe? 

2. Poproszę o krótki, ale treściwy opis jak to jest z tymi dyszami. 

Dodam, że do tak delikatnych rzeczy mam odpowiednią ilość cierpliwości, ale czy to wystarczy? Tego sam nie wiem... 

Link to post
Share on other sites

Chińskie dysze z badziewnego stopu łamią się przy niewielkim nacisku wykręcaniu lub skręcaniu.Można to uznać za loterię.Jak mierzyć w aero to najlepiej od razu brać jakiegoś Japońca.Te maja wbudowane już zaprojektowane teflonowe i uszczelki z tyłu iglicy.To standard.I nadają się do Lakierów samochodowych.Sam malowałem i używałem do tego silnego rozpucha.Nic się nie dziej.Bo nie może.

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, xo83 napisał:

Baas Ark, a Ciebie jak to wyglądało na początku z dyszami? 

Może trafił mi się wyjątkowy egzemplarz, ale nigdy nie miałem problemu z dyszami czy iglicami mimo, że był/jest to mój pierwszy aerek i nie miałem wprawy.

35 minut temu, xo83 napisał:

1. Czy do takiego Ad-7790 da radę dokupić uszczelki teflonowe?

Tego nie wiem. Musiałbyś się dowiadywać w sklepie. Tylko pytanie czy jeżeli nawet będą do FA to czy spasują do AD? Np. dysze nie pasują - inna średnica gwintu.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję Panowie! 

Jednak na start Ultra. Ale ze wszystkich, które widziałem najbardziej podpasował Procon PS-770 choć i on nie jest wolny od wad. ? Dobrej nocy

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.