Skocz do zawartości

Academy 1:48 Bf 109


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grono modelarzy z oczami w chmurach.

Chciałbym przedstawić model Academy Bf 109

Zaznaczam, iż jest to jedyny, za czym idzie pierwszy model samolotu, jaki spróbowałem wykonać dotychczas.

Starałem się jak najbardziej potrafię, by nie wyszedł mi z niego czołg

Teraz prośba(wiem, że zdjęcia sa marne, jednak dla wprawnego oka modelarza wszystko widać jak na dłoni) by wskazać mi, gdzie jest oki, a gdzie powinienem całkowicie zmienić technikę, by kolejny samolot( a będę próbował skleić kolejny) mniej przypominał pojazd naziemny.

A oto on:

ResizeofResizeofP1010068.jpg

ResizeofP1010105.jpg

ResizeofP1010096.jpg

ResizeofP1010082.jpg

ResizeofP1010070.jpg

ResizeofP1010067.jpg

ResizeofResizeofP1010076.jpg

ResizeofP1010084.jpg

ResizeofP1010075.jpg

 

 

 

pzdr

RJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styrany jak rosyjski czołg po wielu przejściach... Silnik musiał mieć niezły pożar... Nie rozumiem tej skórki od kurczaka(tego rdzawo-pomarańczowego nalotu) na powierzchniach sterowych i krawędziach kamo górnego z dolnym. I jednej lini podziału nie masz - tej od dołu wzdłuż ogona... zresztą nie tylko tam. Model wygląda na złożony czysto, ale "brudzing" to wciąż pancerka

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś rozjaśnił foty, to by był mniej pancerny :-))

Mi sie trochę podwozie nie podoba, nie wiem czy było az tak rozjechane

Sprawdzę i powiem potem

Ale ogólnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik wyszed Ci bardzo fajnie, ale nie widzialem aby na jakis zdjeciach Messio byl az tak okopcony .

 

Jedna uwaga krytyczna - w rodzinie ME-109 kat pomiedzy statecznikami poziomymi a pionowym zawsze wynosil 90 stopni. W Twoim modelu sporo brakuje do wspomnianego kata prostego.

 

pzdr.

Hubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy model to wyszedł Ci całkiem nieżle,z błędów jakie jeszcze wychwyciłem to szpara między wiatrochronem a kadłubem , brak anteny , no i same koła są pod złym kątem . Bardzo podoba mi się malowanie . Pozdrawiam Re- Mig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag - krytycznych - wszak sam chciałeś - acz nie złośliwych

Koniecznie popraw to o czym wspomniał jeden z przedmówców - kąt zaklinowania stateczników - powinien być prosty, jest makabrycznie ostry! I to jest NAJWIĘKSZA wada rzeczonego modelu. Poza tym rozjaśnij zdjęcia w Photoshopie - będzie wyglądał zupełnie inaczej. O okopceniach i złym kącie ustawienia podwozia już wspomniano. Poza tym jeszcze jedna rzecz - kamuflaż w owym okresie powinien składać sie z plam segmentowych o OSTRYCH krawędziach, a u Ciebie sie w niektórych miejscach dość "konkretnie" rozmywają.

No i ogólnie "brudzing" - samolot nie pełzał poz ziemi - więc nie był uświniony z góry na dół (lub odwrotnie). Maszyny były w każdej armii regularnie czyszczone, myte i nierzadko polerowane, coby zmniejszyć opór aerodynamiczny.

Ale jak na pierwszy raz to OK. Popraw te rzeczy, które da sie poprawić i będzie git.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy już wypomnieli błędy konstrukcyjne. Natomiast mnie się nie podoba syf na górnych powierzchniach płatów. Co do usyfienia dołu, to biorąc pod uwagę lotnisko polowe jest to jak najbardziej ok. Co do okopceń, to szanowni panowie Bf 109 kopcił niemiłosiernie, więc myślę, że jest to jeden z niewielu Bf 109 na tym forum, który jest prawidłowo okopcony. Mi się model mimo niedociągnięć bardzo podoba a to dlatego, że ja lubię "styranych" frontowców.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !!!

Co do ciemnego koloru całego modelu : Przyznaj się, czy czasem nie pokusiłeś sie o zrobienie "Verlindenowskiego" wash-u ? Co do pojazdów to jest ok, choć trzeba rozjaśnić bardzo kolory, którymi malujesz, ale na samolotach wygląda nie ciekawie, bez dużego rozjaśnienia kolorów, którymi malujesz, a washu zrobionego też rozjaśnioną "artyską", np. Raw Umber+Titanium White. Wielu doświadczonych modelarzy, zaleca nawet rozjaśnianie kolorów, bez robienia późniejszego washu, szarym lub białym w proporcjach do skal :

 

skala 1:32- 7 % białego

skala 1:48 10 % białego

skala 1:72 23 % białego

 

choć ja skłaniałbym sie bardziej, żeby ten biały zastapić jasno-szarym. Ale to już subiektywny wybór każdego modelarza, natomiast do washu, tym bardziej farbami olejnymi-artystycznymi konieczne jest rozjaśnienie kolorów i to w większych proporcjach niż podałem wyżej, bo wash bardzo przyciemnia kolory (też zależy, czy użyjemy czystej farby , czy ją rozjaśnimy-ale i tak przyciemnia kolory właściwe). Ale model mi się podoba, a samoloty do II Wojenki ogólnie bardzo kopciły więc jest OK z tym czarnym wokół wylotów spalin. Może powinieneś go tylko, w przyszłości, nakładać etapami od najciemniejszego do bardziej jasnego w tył. Tak trzymaj i twórz, bo Ci zazdroszczę, ja od roku nie mam czasu usiąść porządnie nad modelem, coś tylko podłubię na zamówienie i tyle ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem to mam, ale celowo wystawiłem..tylnią część ciała by zebrać.

Więc tak, model był kupiony jako tester, na siłę próbowałem żeby mi np. Pz I nie wyszedł.

Co do wash...hm więc zrobiłem tak:

Wpierw było czarno po liniach, których jak zauważyliście brakuje, miałem spore przesunięcie, więc zrobiłem tak, by był równy.

Nie mam narzędzi(czyt. rylcy)..jeszcze.

potem kolory ze skutkiem (jaki już opisaliście) a na to wash i ścieranie.

Rosa ....powstała wskutek mojej nieuwagi...jak już się nauczyłem jak to wszytko pozaklejać i powycinać na szybkach, z tej uciechy aż ją dokleiłem, nie czyszcząc tego,co pozostało w środku.

I w prześliczny sposób,jak poszło powietrze z aero to mi pięknie ten syfek podniosło...no i mamy poranną...jakże mokrą rosę( ależ się uśmiałem!)

W domu lezą jeszcze 3 sztuki, także to pewnie nie pierwszy i nie ostatni raz zbiorę.

 

Co do swastyki, nie to było celowe gdyż model traktowałem jako próbę.

Te już mam do skali 48 i 32, gdyż w nich chcę zrobić latadła.

Co prawda, przeraziłem się wielkością..ale nic, najwyżej sprzedam bądź komuś sprezentuje(muszę mieć miejsce na....i nie wiem, czy tu można używać słowa czołg;) ..no to właśnie na nie)

 

dziękuję za sugestie,porady i kilka klapsów

(podobno tylko trauma uczy )

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.