Skocz do zawartości

T-34/85 1:35 Zvezda "Rudy 102"


munik

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, munik napisał:

Ok, myślałem, że może posiadają różnice np. w grubości. Jeśli nie to wezmę to co mi do ręki wpadnie (pewnie będzie to piwo ? ).

Jeżeli jest różnica grubości to w mikronach nie mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Kończą się wakacje i dobra pogoda więc czas powoli wracać do grzebania przy modelu. Zrobiłem błotniki, z efektu do końca nie jestem zadowolony ale jak na ręczną robotę nie jest aż tak źle. Wiem, że do kolejnych modeli będę w razie potrzeby dobierał gotowe blachy, żeby być usatysfakcjonowanym w 100%. Poniżej efekt:
obraz.png.af07f9a16db56d0fb59254e6c7abcf58.png

obraz.png.c786d76948de73b9beb5f5856c242bf5.png
Łączenia z plastikiem w przyszłości dobrze zamaskuje więc nie będą tak widoczne. "Boczki" zjadę jeszcze trochę, żeby zrównały się z tymi plastikowymi. No i jeden z nich trochę "zużyję" gnąc go w celu imitacji spotkania z czymś twardszym ?

Za jakość zdjęć i perspektywę przepraszam - foto robione na szybko.

Po za tym mam pytanie odnośnie dalszego klejenia. Co robić z elementami wyposażenia i innymi małymi elementami typu łopata, piła, czy doklejać je już teraz do modelu czy dopiero po malowaniu? Jaka jest kolejność w tym wypadku? Czy mam kleić wszystko do samego końca zgodnie z instrukcją? Z innych warsztatów wiem, że osobno malujemy i doklejamy w późniejszym czasie koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, munik napisał:

Kończą się wakacje i dobra pogoda więc czas powoli wracać do grzebania przy modelu. Zrobiłem błotniki, z efektu do końca nie jestem zadowolony ale jak na ręczną robotę nie jest aż tak źle. Wiem, że do kolejnych modeli będę w razie potrzeby dobierał gotowe blachy, żeby być usatysfakcjonowanym w 100%. Poniżej efekt:
obraz.png.af07f9a16db56d0fb59254e6c7abcf58.png

obraz.png.c786d76948de73b9beb5f5856c242bf5.png
Łączenia z plastikiem w przyszłości dobrze zamaskuje więc nie będą tak widoczne. "Boczki" zjadę jeszcze trochę, żeby zrównały się z tymi plastikowymi. No i jeden z nich trochę "zużyję" gnąc go w celu imitacji spotkania z czymś twardszym ?

Za jakość zdjęć i perspektywę przepraszam - foto robione na szybko.

Po za tym mam pytanie odnośnie dalszego klejenia. Co robić z elementami wyposażenia i innymi małymi elementami typu łopata, piła, czy doklejać je już teraz do modelu czy dopiero po malowaniu? Jaka jest kolejność w tym wypadku? Czy mam kleić wszystko do samego końca zgodnie z instrukcją? Z innych warsztatów wiem, że osobno malujemy i doklejamy w późniejszym czasie koła.

Co modelarz to inne podejście. Ja osobiście zostawiam wszytko co się da łatwo pomalować osobno i na koniec składam w całość. Ale są modelarze że kleją wszytko do kupy a potem malują. Musisz spr sami zdecydować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Aktualizacja po dłuższym czasie 🙂 

Ogółem zapału nie straciłem aczkolwiek prace mocno przeciągnęły się z różnych powodów. Na tą chwilę pochwale się sprzętem który skompletowałem. 

1. Własnej roboty kompresor - od podstaw. Jest świetny. Cichy, butla z gaśnicy 6kg i nawet wyglądający. Muszę jeszcze zamontować filtr i rączkę do wygodnego przenoszenia. 

2. Własnej roboty "komora lakiernicza". Swoje zadanie spełnia. Kurz przy malowaniu ostaje się na cienkim filtrze węglowym, którego na zdjęciach akurat nie ma. Ciąg jest ok, włosy które leżą w niej, po uruchomieniu zbierze na filtr. I oświetlenie też dla mnie wystarczające. 

3. Aero Procon Boy-289 0,3mm.

4. Podstawowe narzędzia i chemia do malowania (farby z Haraka Orange). 

 

Próby robione na jakimś innym modelu, wyszły pozytywnie. Przy czym narazie kładłem tylko podkład.

Na tą chwilę kończę sklejanie gąsienic do T34 + jakieś drobne elementy, które mogę zrobić sam - przypominam, że to pierwszy model po 12 latach więc jest eksperymentalny. Po nałożeniu podkładu wrzucę zdjęcia.

IMG_20210213_144554.jpg

IMG_20210213_144537.jpg

IMG_20210109_201936.jpg

IMG_20210109_201948.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Aero użyte po raz pierwszy w życiu - świetnie się tym pracuje! Naprawdę sam jestem zdziwiony jak zwykłe malowanie może sprawić facetowi taką radość 😀 Problemów było brak. Poniżej zdjęcia modelu z nałożonym podkładem i kolorem bazowym.

Starałem się modulować kolorem i rozjaśniać je na dwa sposoby:

- rozjaśniłem delikatnie (może nawet za mało) duże i wystające połacie np. płyty nad silnikiem

- stopniowo (modulowałem?) rozjaśniałem i kontrastowałem łączenia dużych elementów np. przedniej płyty pancerza z górną (przednią rozjaśniałem w górę). Nie wiem czy to dobrze opisuję i nie wiem czy też dobrze to widać na zdjęciach, fotograf ze mnie marny. Kurz, który ostał się na modelu to "luźny" kurz do zdmuchnięcia.

A i jedno co zauważyłem to nie przyklejać wystających elementów (w moim przypadku było to mocowanie zbiornika paliwa tylnego) bo łatwo je połamać podczas malowania.

Tyle na tą chwilę. Dzisiaj nakładam kalkomanie i spróbuję coś może w tygodniu podziałać z washem bo się obkupiłem w pigmenty Miga i farby olejne Abteilung 😀

1.thumb.jpg.14d492154c67397bb3f58863841fc87f.jpg2.thumb.jpg.73e9886eb8baa7bd44f9b9f638ea8273.jpg3.thumb.jpg.1ef9d97a184c8c89afb98402e32ee236.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne wnioski wyciągnąłem po malowaniu, ale... z czasem będzie lepiej. Odcięcia są ostre zapewne jeszcze od braku umiejętności operowania aero, mam wrażenie, że jak nanoszę bardziej transparentne warstwy to nic nie widać i "jadę" dalej a tu się okazuje, że potem one są widoczne aż za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele tej modulacji już teraz widać a na skończonym modelu po wszystkich zabiegach nie będzie widać jej wcale. I wtedy dojdziesz do wniosku, że trzeba trochę bardziej - też tak miałem. Możesz też jeszcze na tym modelu ukręcić jaśniejszą mieszankę i podbić kontrasty. Zawsze potem łatwiej stonować malowanie weatheringiem niż to malowanie  bardziej wyciągnąć. Jakby nie było, to fajnie, że próbujesz bo ja się za pierwszym razem z aerografem nie odważyłem choćby spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotter odezwę się przy następnym modelu. Czeka już 7TP od IBG w edycji rozszerzonej.
Najbardziej podoba mi się taki "styl" jak jeden z Twoich modeli - Skoda LT vz. 35 1:35 Bronco. Takie efekty chciałbym kiedyś osiągnąć. Podobają mi się takie stłumione kolory (nie wiem czy dobrze się wyrażam) i brudzenie.

Rudego ruszyłem już dalej więc nie ma co wracać. Poeksperymentuje na nim we własnym zakresie. Muszę porobić trochę błędów żeby potem było lepiej. Pomimo tego kolejne etapy będę wrzucał celem dalszej konstruktywnej krytyki. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.