Skocz do zawartości

Jaki mig-29 w 72 jest najlepszy??


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do tego samolotu, ale nie wiem jaki model kupić.???

Będę wdzięczny za podzielenie sie ze mną wiedza w tym zakresie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niesklejonego Miga-29 ICMu. Wyglada jak shortrun. Wnetrze prawie nic. 6 belek uzbrojenia+kpr, podkadlubowy zbiornik paliwa. Linie wglebne z wyjatkiem dolnej czesci kadluba :-) proste do poprawienia. W porownianiu do moich planow to lezy dobrze. Jedynie skrzydla maja ok 4mm za duza rozpietosc - tez latwe do poprawienia. Trudno mi ocenic przekroje i ksztalt kadluba. Na "oko" wydaje sie poprawny. Malowanie rosyjskie z Niemiec z 1994 i ukrainskie z 2000 (ciekawe godlo pilota w postaci zapisu nutowego na pieciolinii).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ten z Italerii - sklejalny ale nie rzuca na kolana...

Można dostać do niego troche zestawów waloryzacyjnych.

 

Pozdrawiam,

Maciej

 

P.S.

Spiton, są inne piękne modele w tej skali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrego 29-go robi się z Italeri + Airfix/Heller. Proces łączenia tych modeli był opisany w Mini Replice. Chodzi głównie o kształt powierzchni sterowych i wloty powietrza. Jeśli nie chcesz się zbytnio "bawić" - model Airfix/Heller jest OK. Jeszcze parę blaszek, trochę pracy i nie ma się czego wstydzić. Kalki są. Tally Ho!

Dodam jeszcze, że to MiniReplika nr 22 (6/2001).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za podzielenie sie ze mną waszą wiedzą.

Okazuje sie ,że często nie ma prostych odpowiedzi :-)))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fujimi ??

 

Fujimi, Hasegawa, Esci to śmieci nie modele Miga-29. Niech ludzie sobie to zapiszą albo coś... Co do Hellera to robili Tylko wersję UB na podstawie ramek Airfixa... Więc KRYSTEK jak chcesz użyć Hellera i Airfixa skoro to to samo ?? Chyba, że albo, albo... Nie znajomość tematu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli wykorzystanie tylko niektórych elementów z modelu ITALERI i AIRFIXA. Proponuję przeczytać artykuł z MINI REPLIKI NR.22 gdzie do budowy MIG-a 29 użyto obu zestawów. Nie jestem zwolennikiem łączenia rożnych zestawów lecz wyboru możliwie najlepszego.Jestem za ITALKĄ.

I mój 29 wykonany tylko z zestawu ITALERI - z tylko sobie znaną znajomością tematu.

5fadb10359ea1677m.jpg0d03b325000b2283m.jpg

Pozdrawiam wszystkich KRYSTEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Italerkę, sam ją sklejałem - możesz poczytać o tym w Mini Replice nr 22, o której tu wspominano. Inaczej niż W.Butrycz użyłem tylko podwozia i sterów wysokości z Airfixa. Cały model, tak samo jak i Airfix należy na nowo - poprawnie - wytrasować.

MiG_29A_2-1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.