Skocz do zawartości

M3 Grant Academy 1/35


Chilar

Rekomendowane odpowiedzi

Friulmodel robi ogniwa razem z łącznikiem. Na łuku wygląda to słabo. Zdaje się że oni chyba w paczce dają kilka gdzie łącznik jest odlany pod kątem aby go umieścić właśnie na łuku gąsienicy, ale trgo nie jestem pewien. Nacia gąsienicy w większości modeli da się jakoś zrobić przy pomocy mocowania koła napinającego. 

Masterclub ma łącznik na wcisk, więc ten problem nie występuje. Tak mi się wydaje jęk je na szybko oglądałem. Na razie nie drążyłem bardziej tematu, ale jak będę robił jakiegoś Shermana to na pewno się tym zainteresuje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pomalowaniu ścian wew. wieży. Potem symboliczny wash i złożenie z górą. Nie przybliżajcie obrazu.

1590352209745_20200523_151644.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Spotter napisał:

Ale żeś tło do zdjęć dobrał?

W kuchni robiłem zdjęcie. Lepsze światło do zdjęć, dzienne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spotter napisał:

A lamp nie masz do doświetlenia obiektu?

Niestety nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, martinello napisał:

Pogubiłem się - to w jakim będzie malowaniu ? 

Mam tylko kalki z zestawu  Więc piaskowo zielony jak w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kryspacz napisał:

Super robota z blaszkami, ale:
Na szpachlowanie dziur po wypychaczach pewnie już nie znajdziesz motywacji? To choć ten szew z lufy do usunięcia...

Prawdy się nie boje. Tak właśnie było z tą motywacją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dziękuję za tabele kolorów. Bardzo przydatna. Ja się posiłkowałem https://agtom.eu/content/35-tabele-kolorow-czolgi  i chyba mnie trochę zmylili. Czym się posiłkować, chyba tylko dążyć do poprawności wg FS RAL i innych standardów ale nie zawsze się da. Mam taki biuletyn ale i tam znalazłem nieścisłości a i na farbach dobrych firm jest pomieszane i nie zgadza się z rozpiską. A niżej zdjęcie ostatnie przed założeniem kopułki wieży. Są ukryte gnioty, ale taki już zestaw i waloryzacja. Nie chce mi się biadolić. Na koniec wnioski napiszę.

2020-05-27_205502.jpg

20200527_202149.jpg

Edytowane przez Chilar
Tylko poprawiony błąd leksykalny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brytyjskie kamuflaże to najbardziej zawiły temat w modelarstwie :) ; ale są też i Autorytety -> https://www.mafva.org/british-vehicle-camouflage-1939-45/?v=9b7d173b068d

Masz tam miksy Humbroli i Tamiya.

Nie patrz na inne opracowania - nie warto...

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Opuszcza mnie pewność. Nie wstawiałem zdjęć. Chcę już przedstawić etap z większą progresją pracy nad modelem. Zacząłem malować tkaniny z zestawu tego poniżej. Kolor brezentu, wyblakły tak jak wyobraźnia podpowiada, ale są też plecaki i pledy do nich dołączone. Z nimi już coś mi się nie zgadza z tymi klorami jam na pudle. Czy ktoś mi poradzi jaki. Czy 8ma Armia piechota i czołgiści to ta sama barwa mundurów.  A czy plecaki były z innej tkaniny. Czy jest może w sieci jakaś tabela na angielskie mundury z czasów działań w Afryce Północnej?

35599_3D-BOX.thumb.jpg.1e5620b5bffba0ac6b8217d7c98a6965.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed lakierowaniem, washem i kalkomanią wygląda tak. Nudnawo ale jeszcze ostatnie zabiegi coś myślę  pomogą (torby poglądowo doczepione na mask liquid). Pierwszy raz robię zabiegi z rozjaśnianiem. Może za mocno transparentnie? Mogę coś jeszcze poprawić?  Będzie bez urozmaicenia kamuflażu. Kalki miałem tylko z zestawu. 

atlanta.jpg

DSCF0399.JPG

DSCF0397.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że zdjęcie były robione bez lampy w świetle dziennym. Nic się nie da oszukać. Symboliczne poprawki aerografem odn. tych rozjaśnień. Sztuczne światło i zdjęcia poniżej

DSCF0407.JPG

DSCF0405.JPG

DSCF0404.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się zbliżam do zakończenia M3 Grant. Tym zestawem nie podskoczyłem wyżej. Może w przyszłości Miniartem uda się lepiej. Dodam jeszcze 2 figurki, jakieś rupiecie do tego kosza z przodu, worek z tyłu, takie tam dodatki dla kolorytu. Mam też 3 pigmenty piasek/jasna ziemia/kurz. Od dawna mam też podstawkę, z którą kiedyś eksperymentowałem. Może ją poprawię i wykorzystam. Czy coś jeszcze na tym etapie dałoby się poprawić? Jakieś wskazówki też przydadzą mi się na przyszłość właśnie do M3 Miniarta, może Shermana z Afryki Północnej. Jest ładny Dragona.  Finalny efekt z podstawką i figurkami pozwolę sobie już pokazać w galerii. Dziękuję  Wszystkim za pomoc w warsztacie. Dużo zdrowia w tych obecnych czasach życzę, także Waszym rodzinom. 

DSCF0428.JPG

DSCF0425.JPG

DSCF0427.JPG

DSCF0423.JPG

podst.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie idzie fajnie, bardzo mi się te paskudy zawsze podobały. Nie śpiesz się z końcem, bo napracowałeś się nieźle, i jest w nim potencjał. Z uwag: jak wyżej: kalki do stonowania, na pewno trochę pigmentu/kurzu. Ale chyba w tej chwili najbardziej rażą gąski: to chyba dopiero podkład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.