Skocz do zawartości

Farby Pactra


Partyznat

Rekomendowane odpowiedzi

czy moge pokład pactra i malowanie pactrami??

Pod Pactry wiele osób nie używa żadnego podkładu i nie mają problemów z przyczepnością czy kryciem, na przykład PrzemekR wiele swoich pojazdów tylko Pactrami jechał i pięknie wychodziło. Jeżeli czujesz, że farba za szybko zasycha w aerografie i zatyka dyszę, to dodaj opóźniacza, ale ogólnie Pactry nie mają takich tendencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo miałeś wielkiego pecha (nigdy nie miałem za rzadkiej Pactry, a to są moje bazowe farby), albo za słabo wymieszałeś i cały pigment został na dnie. Potrząsaj długo i namiętnie całym słoiczkiem, potem wykałaczką sprawdź, czy na dnie nie ma "gluta", jak jest to rozmieszaj i dalej potrząsaj. Jak nie ma - też dalej potrząsaj - dla pewności A jak to nie to, to zrób jak radzą koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malował ktoś kiedyś Leosia 2A4 Pactrom?? Bo ja właśnie skończyłem niedługo Leoś znajdzie się w galerii wash robiłem po raz pierwszy to pewnie wam sie nie spodoba ale mnie jak na pierwszy wash podoba sie bardzo!!!! Pozdrawiam wszystkich modelarzy którzy zechcieli podzielić sie ze mną swoją wiedzą. Dziękuje Bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wrzucam do słoiczka z farbką kulkę od łożyska i to jest idealne mieszanie, za każdym razem mam mat i farba idealnie kryje.

 

Robiłem tak z humbrolami, sposób dobry ale na krótki czas.

Po dłuższym czasie farba zasycha na kulce i jest do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wrzucam do słoiczka z farbką kulkę od łożyska i to jest idealne mieszanie, za każdym razem mam mat i farba idealnie kryje.

 

Robiłem tak z humbrolami, sposób dobry ale na krótki czas.

Po dłuższym czasie farba zasycha na kulce i jest do niczego.

 

Dumo Czy ja wiem mi farba nigdy nie zaschnęła na kulce, ale i tak dla mnie po dziś dzień to najlepszy sposób na mieszanie farb pactry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja mam pytanie używam tylko Pactry i czy ktoś wie co zrobić żeby farba się nie świeciła ale już po wyschnięciu, bo położyłem farbę a ta jak wyschła to od razu się świeciła.... co robić żeby ona była matowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej farby używasz? Bo jeżeli jest to dajmy na to white(G) litera G oznacza gloss, czyli kolor błyszczący. A najlepiej clear mattem potraktuj błyszczącą powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie używam tylko Pactry i czy ktoś wie co zrobić żeby farba się nie świeciła ale już po wyschnięciu, bo położyłem farbę a ta jak wyschła to od razu się świeciła.... co robić żeby ona była matowa??

Jeśli, jak napisał Mierzu, jest to Gloss to zostaje tylko lakier matowy.

Jeśli to farba matowa, to na 95% za słabo rozmieszałeś. Też na początku miałem taką właśnie przygodą z jednym OD i jednym Dunkelgelbem. Byłem pewien, że dobrze przygotowałem farbę do malowania, a uparcie wychodził mi błysk. Porządne wymieszanie (tak, żeby na dnie nie było ani trochę osadzonego pigmentu) powinno rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta farbka to Wood Tan a niestety w nawiasiku jest to słynne (G)...

Czyli chłopacy jak mam cały model pomalowany i się świeci farba to kupować tą pactre A48 Clear Matt i walić na model ale jedna warstwe czy ile??? ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chłopacy jak mam cały model pomalowany i się świeci farba to kupować tą pactre A48 Clear Matt i walić na model ale jedna warstwe czy ile

Jeśli chodzi o mat Pactry pod pędzel, to trzeba uważać, żeby nie zostawiać białych smug (raz z pośpiechu zniszczyłem Warhawka w ten sposób). Jeśli chodzi o malowanie to tak jak z wszystkimi innymi farbami - najlepiej kilka cienkich warstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej "clear matt" nakładać rozcieńczony 1:1 z acetonem (zmywaczem do paznokci) lub alkoholem na model aerografem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej ze zmywaczem do paznokci ale bez acetonu. Aceton może zniszczyć powierzchnie plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.