Skocz do zawartości

Ducati 1199 Panigale S Tricolore + dodatki


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, cayman napisał:

Trochę farfocli zostało po wierceniu i jak mają być zestawowe to puść je na wiertarce i papierkiem ściernym przeleć po powierzchni ciernej.

Ja do swojego miałem zestaw Top Studio i wszystko się z pasowalo.

 

Wiem że zostało, walczę przecież  😉

Top Studio do siebie pasuje, nie pasuje do oryginału  :) 

Decyzja ostateczna jeszcze przede mną  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cayman napisał:

Spojrzałem na fotki wersji Trocolore to prawy dekiel silnika powinien być pomalowany w dwóch kolorach złoty- czarny i srebrne logo.

 

Zalecam żebyś się przyjrzał tej kwestii bardziej wnikliwie jeszcze raz   😉 

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, cayman napisał:

Powinien ale nie musi. No tak są całe złote i  z czarnym. Z czarnym fajniej wygląda.😜

 

Dekiel silnika jest zawsze taki sam w modelach fabrycznych od 2012 r. (czyli ten, co robi Tamiya). To o czym piszesz to carbonowa osłona (Carbon Cluth Casing Protection) wprowadzona w 2014 r. w modelu "R" dokręcana 4 śrubami "pod dekiel" . To jedyny model, który był w nią fabrycznie wyposażony. Producenci dodatków zaczęli pajacować i narobili tych osłon w różnych kształtach i kolorach, stąd spora różnorodność. Można w nią także wyposażyć modele fabryczne, nie "R", według własnego widzimisię zamawiając motor u producenta. Tak jak "malowanie"  Tricolore.  

 

Fabrycznie "czysty" model tego motocykla z "malowaniem" Tricolore, wygląda jak poniżej:

 

d4RxW7n.png

 

 

Edytowane przez Dorotka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. kupiłem sobie Ninje H2R - którego producenta blach polecasz? Hobby Design czy Top Studio? Ten pierwszy ma bardziej rozbudowany zestaw, Top Studio ma za to lagi, dwóch kupować nie będę :D  Do tego oczywiście carbon od Studio27 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, toled napisał:

Btw. kupiłem sobie Ninje H2R - którego producenta blach polecasz? Hobby Design czy Top Studio? Ten pierwszy ma bardziej rozbudowany zestaw, Top Studio ma za to lagi, dwóch kupować nie będę :D  Do tego oczywiście carbon od Studio27 😉 

Ja mam ten z lagami z Top Studio i jest Ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mam jeszcze dużo czasu, bo dopiero po nowym roku odpalam ten projekt :D Chyba zdecyduję się jednak na HD, bo lagi nie są aż tak dobrze widoczne, a jak się je odpowiednio obrobi i ucharakteryzuje, to nie będzie tragedii :D Lubię skomplikowane rzeczy i ten łańcuch do mnie przemawia :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, toled napisał:

Na szczęście mam jeszcze dużo czasu, bo dopiero po nowym roku odpalam ten projekt :D Chyba zdecyduję się jednak na HD, bo lagi nie są aż tak dobrze widoczne, a jak się je odpowiednio obrobi i ucharakteryzuje, to nie będzie tragedii :D Lubię skomplikowane rzeczy i ten łańcuch do mnie przemawia :D

Jak lubisz skomplikowane rzeczy to ten filmik jest wart obejrzenia , oglądam poczynania tego japońskiego modelarza od dawna.

Dla mnie to jest KOZAK.

I co co wyprawił z Nissanem GTR , zrobił od podstaw system cięgieł od przepustnic gaźnikowych do pedału gazu i szereg innych dodatków i waloryzacji.

Trzeba koniecznie obejrzeć wszystkie filmiki.

 

Sorry Dorotka za zaśmiecanie wątku.

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, toled napisał:

Gość jest nieźle poryty :D Oglądałem jak robił Nissana GT-R.  Dokładność wykonania i czystość złożenia powala :D

Jestem ciekaw gdzie kupuje te blaszki i rurki aluminiowe bo szukałem w HE i w Japonii ale nic nie znalazłem.

Po Yamaszce wrzucam na warsztat H2R , jak będę miał wenę to zrobię stelaż i  podłubię przy łańcuchu.:paker:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cayman napisał:

Taa w kieracie 24H.

 

No niestety... Przypomnę tylko, że średnia długość urlopu wynosi 2-3 dni w roku. A i tak jak z niego wrócą to dadzą wszystkim współpracownikom omiyage z przeprosinami, że ich tak długo nie było  :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.