Skocz do zawartości

Ducati 1199 Panigale S Tricolore + dodatki


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :)

 

Żeby nie było, że się pastwię nad innymi a sam wrzuciłem Suzuki i się z nią tylko macam, wrzucam szybszy (trochę) projekt. Model znany, dodatków nie będę opisywał, bo wyjdą w praniu. Rozpocząłem budowę dość nietypowo, bo od   Lag Ohlinsa i ich mocowania. Zastąpiłem to co fabryka dała w pudełku dodatkiem Front Fork Set z tejże fabryki.  Usunąłem szwy, których jest od cholery (jak na tak mały element), pociąłem trochę, wywaliłem plastikowe śrubki i dałem Top Studio.

 

d7uGljH.jpg

 

Po dodatkowej obróbce po pierwszej warstwie podkładu poszły do lakierowania w stanie jak poniżej.

 

aaO26Yt.jpg

 

Mieszanka AK488 i AK669, kładziona na AK471 i pociągnięta MIG2052. Tamiya proponuje X32, ale jakoś mi nie pasował. Lakiery MIGa nic „nie robią” metalizerom AK także można lać spokojnie.  Wyszło ostatecznie tak jak poniżej.

tH5GR8v.jpg

 

A później to już z górki. Została tylko kalka Ohlinsa, włożenie śrubek i mała pierdółka pokazująca „stan” uginających się amortyzatorów.  Skompletowane:

 

l5ZvtIp.jpg

 

8qJJsTv.jpg

 

Na dziś koniec. Spadam nad morze :diabel:

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Trojan napisał:

Dajesz :super::peace:

Chciałbym..., ale przez kilka najbliższych tygodni, właściwie do połowy sierpnia jestem nad morzem, a tu mam skromnie wyposażoną pracownie i mogę jedynie kroić, zapychać dziury i ubytki, tudzież robić jakieś inne proste czynności.... Ale klika ramek trafi pod nóż na przyszłość... A plan na dziś i kolejne dni to jazda po i tym: 

 5U3hyu9.jpg

Edytowane przez Dorotka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MooMiniek napisał:

Weathering akceptowalny, ale kolorek łańcucha to bym poprawił...

?

Nie ma sensu, w warunkach takiej jazdy rdzawy nalot na zewnętrznej stronie pojawia się po już po kilkudziesięciu kilometrach...  Warto dbać jedynie o środek łańcucha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2020 o 10:05, Dorotka napisał:

Że Tamiya, czy coś ?

 

Ślady po wypychaczach w miejscach w ogóle nie widocznych ("karoseria" motocykla), więc jak najbardziej Tamiya robi to dobrze ? Z wydechem pewnie gorzej,  ale niektórych elementów procesu nie przeskoczysz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Rabbit666 napisał:

 

Ślady po wypychaczach w miejscach w ogóle nie widocznych ("karoseria" motocykla), więc jak najbardziej Tamiya robi to dobrze ? Z wydechem pewnie gorzej,  ale niektórych elementów procesu nie przeskoczysz 

Miejsca niewidoczne są niestety czasami widoczne... Zależy co się chce zrobić... Nomen omen ich liczba jest w mojej opinii przesadzona  :)  

Części obrobione i spakowane... 

fHNUUMz.jpg

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, cayman napisał:

Obrobione i spakowane a te duże dziury w owiewkach to co , że zostaną ???

Obrobione to nie samo co zrobione ? Tak jak pisałem wcześniej mam tu gdzie jestem mocno ograniczone możliwości warsztatowe i nie mogę się bawić tak jak bym chciał.  A zabawa z tymi osłonami wymaga "zatopienia" w nich magnesów a tu tego zrobić nie mogę :)  W sobotę wpadam na tydzień do warszawskiego matecznika, kolejny tydzień spędzam w Tatrach, a później znów jestem nad morzem... Także ten, tego, lipa z poważniejszą robotą... Mogę tylko wycinać z ramek i dopieszczać, nic więcej. Tak będzie pewnie przez całe lato... Ale trochę do roboty jest :) 

 

hiwRJTG.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cayman napisał:

No widzę że robota jakoś idzie. Moje Panigale stoi już w witrynie a i Ducati 916 zaraz dołączy.

"Jakoś" dobrze oddaje stan rzeczy... Zobaczymy, co się do piątku uda zrobić. Może chociaż zdążę z przednimi tarczami, choć chłopcy z HD trochę poszaleli i każda tarcza ma po 28 części :lol: W każdym bądź razie wziąłem się za nie i muszę przyznać, że są baaardzo fajne :banan:

 

c4CkAWm.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nad głębią ostrości to mógłbyś troszkę popracować - szczególnie przy zdjęciach bardziej "przestrzennych" jak np. lagi....
Zwiększ ją troszkę bo wyłapuje Ci ostrość w punkt.

A model - miodzio...:szampan1:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DarkWing napisał:

Ale nad głębią ostrości to mógłbyś troszkę popracować - szczególnie przy zdjęciach bardziej "przestrzennych" jak np. lagi....
Zwiększ ją troszkę bo wyłapuje Ci ostrość w punkt.

A model - miodzio...:szampan1:

He, he ... Ja ledwo "organizuje czas" na model. I wolę żeby on był bardziej "miodzio" niż jego zdjęcia  :)

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.