Skocz do zawartości

Leopard 2A5 34 Brygada Kawalerii Pancernej 1>35 BorderModel


SuperTruckster

Rekomendowane odpowiedzi

O to w tym chodzi... i w sumie muszę przyznać że jest to najciekawszy Polski Leopard w wersji 2A5 jaki widziałem :)  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A5 jest parę tonów ciemniejsza niż A4. Swoje robi też oświetlenie. Ale na pewno jest troszkę jaśniejszy niż pierwowzór, gdyż zbyt ciemny byłby mniej przyjemny dla oka i poginely by niektóre detale. Więc owy kolor zabieg celowy. Łańcuchów niestety Border Model nie posiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest bardzo dobrze wykonany, ale dobór kolorów to już odrębna historia. Przy A4 pisałeś, że zabieg z jaśniejszym zielonym był celowy dla lepszej plastyczności modelu. Tutaj nie trafiłeś ani z zielonym, ani z piaskowym. Jeśli działanie było celowe, to dla mnie tutaj się nie broni - co za dużo to nie zdrowo. W takim układzie kolorów nie ma nic wspólnego z naszym wzorem kamo. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolorów to nie będę się wypowiadał bo jestem typowym męskim troglodytą i rozróżniam tylko trzy. Jest jeszcze kwestia światła i samego aparatu. Poza tym nie wiem jak mi wyjdzie to malowanie :oops:. A co do malowania to prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Widać przełamania kolorów i jest "rozmaicie". Do tego wyrazisty wash choć można by wjechać pędzlem z jaśniejszym odcieniem na śrubki i inne takie, których jest bez liku. Łańcuszki i antenki na pewno wzbogaciły by model jednak do waloryzacji sam podchodzie dosyć luźno. Swoje kosztują i tu każdy autor decyduje czy wnoszą do modelu na tyle żeby je zamawiać. Choć skoro podstawy anten dokupione to mogłeś już o jakieś pręty zadbać żeby coś tam dyndało. Rozumiem też, że czołg w stanie czystym, jednak gąsienice trochę monotonne - troszkę mogłoby się tam coś poświecić od wytarcia, choć może i tak jest bo zdjęcia w tym obszarze są rozmyte. Ogólnie czołg dobrze się prezentuje i mi się podoba - myślę możesz być zadowolony bo będzie ozdobą na półce.

Sam dopiero skończyłem lepić swojego Borderparda i chciałem się spytać jak Ci się go składało, bo ja mam trochę mieszane odczucia względem tego zestawu. Liny zestawowe czy Eureka?

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy mogę prosić o podanie nr kolorów i producenta farb. Kolory dobrane znakomicie. Bardzo podoba mi się zieleń i ten piaskowy beż. Kolorystyka Leoparda nieco odbiega od oklepanych kolorów np. Tamiya Nato Brown, Nato Green i Nato Black. Co do czarnego to prezes partii rządzącej się już raz wypowiedział.......Dlatego interesują mnie bardzo pozostałe kolory. Mama takiego stwora z Tamiya.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.