Skocz do zawartości

Mirage - ORP Błyskawica | 1:400. Mój pierwszy okręt.


Lajtus

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, M.A.V. napisał:

To relingi burtowe psiknij sobie jeszcze na blaszcze - wg mnie dużo bardziej wygodna metoda niż robić to po wycięciu

Te, które nie będą wymagać wyginania pomaluję w ramce (mam podkład do metalu w sprayu z tamiyi), choć jeśli ma to być zgodne z rzeczywistością to powinienem usunąć środkową linę w tych relingach, aby pozostały 2 linie i wygodniej chyba będzie to najpierw wyciąć, ale zanim do tego dojdę to minie dużo czasu, więc mam czas na zastanowienie się nad tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lajtus napisał:

Te, które nie będą wymagać wyginania pomaluję w ramce 

Te przeznaczone do wyginania też sobie pomaluj. Jeśli nie ingerujesz za mocno w kształt (łagodny łuk a nawet kąt 90 ale raz wyginane) to farba nie powinna się ścierać z pomalowanego relingu - jeśli nawet pojawia się drobne odpryski - łatwo je zamaskować małym pędzelkiem z rozrzedzona farbą. 

Generalnie łatwiej skorygować pomalowane wcześniej niż maskować dookoła relingów i malować całe... ?  

Edytowane przez blacman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten polkad, miałem gunze i może do blach w 1/35 jest ok ale do małych detali nie bardzo. Może za trudne to dla mnie.

Ja jako podkładu ożywam farby olejnej, z możliwie drobnym pigmentem. Wszystko co w poście wyżej to święta prawda wiec nie będę się wysmętniał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment powoli sobie dłubie przy modelu, dołożyłem boczne ściany nadbudówek i wygląda to tak:DSC00132.thumb.JPG.b3bdc899039969ce4db0d4454415f722.JPG

Prace idą powoli, bo okręt wymaga szpachli przy każdym większym elemencie.
W międzyczasie podziałałem trochę przy artylerii:
hLodLTG.jpg
Pozostały jeszcze do zrobienia Oerlikony oraz przyszlifowanie jednej z luf artylerii głównej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przedstawiam obecny stan prac. oBPWwSO.jpg40T6EJo.jpgs1CAt6F.jpg

Podsumowując, okręt nabiera kształtów, teraz zajmę się drobniejszymi elementami. Kilka elementów usunąłem w celu łatwiejszej obróbki i zostaną one dorobione w późniejszym czasie.

Edit: Zamówiłem na serwisie aukcyjnym relingi takie jakie powinny być (2 linie) więc nie ma potrzeby kombinowania z tymi co posiadam

Edytowane przez Lajtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po okresie wakacyjnym czas wrócić do warsztatu, nie wiele się zmieniło od ostatniego posta, ale myślę, że na tym etapie, można już położyć podkład i zacząć nakładać właściwe kolory kamuflażu, który jednak będzie trójbarwny i użyję farb różnych producentów, które będą najbliżej kolorów z palety brytyjskiej floty tj. MS4A, MS2, i 507C. Z tego co widziałem na filmach z okrętu muzeum to cały pokład jest ciemno-szary lub czarno-szary i być może użyję tamkowego german grey. Resztę drobnych elementów dodam po pomalowaniu, gdyż mogły by odpaść w trakcie dalszych prac. 

DSC00150.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym, ale nie bardzo wiem jak to zrobić, niby mam kilka mosiężnych rurek, które kupiłem z myślą o budowie mojego pierwszego szmatopłata i dorabianiu luf km-ów do róźnych samolotów, mogę ewentualnie górną część masztu spróbować dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup anteny do pojazdów w skali 1:35. To są stożki długości 7-10 cm i właśnie z nich robię maszty. Docinasz odpowiedni fragment a reje robisz z drutu 0,3-0,5 mm.

Przykład poniżej:

https://www.mojehobby.pl/products/Zestaw-3szt.-2m-niemieckich-anten.html

?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.