Skocz do zawartości

Tie Fighter - lampka - Revell 1:110


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Tym razem coś zupełnie innego niż samochody itp. Kupiłem model okazyjnie i stwierdziłem, że zrobię z niego lampkę na biurko. 
Z8AHraw.jpg

Usunąłem całe wnętrze wraz z kołkami pozycjonującymi oraz dodałem diody ( 6szt, pasek led ).
PqYWub1.jpg
QrKI0Mw.jpg
6ZHRytw.jpg

Kopułę pomalowałem od środka na czarno, włożyłem diody i skleiłem w całość ( poza górnym włazem )
lxYCoDf.jpg
txyVCwL.jpg
 

Narazie tyle. 
Pozdrawiam
Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długie maskowanie dało następujący efekt:
Ty33XKB.jpg

Oraz to co z tej godzinnej pracy powstało. Baza jest dość ciemna ale jeszcze będą wszelkiej maści rozjaśnienia + inne odcienie szarości na poszczególnych elementach.
SSJYkzq.jpg
YlTHBpU.jpg
oakRAUA.jpg
Kck8wiP.jpg

Narazie model złożony na sucho, więc krzywo na zdjęciach.
Pozdrawiam
Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Co do temperatury - ścianki zabezpieczone są taśmą aluminiową, więc nic im się nie stanie :) 
Tymczasem model dostał detale w rożnych odcieniach szarości oraz wash itp. 
qkdAaDM.jpg
KcoZEED.jpg
xLSxV2b.jpg
O0gQ61T.jpg
fyniHbU.jpg
Np67VAl.jpg

I to jak to świeci - bardziej nastrojowo, ale zawsze :D 
l1jnwzB.jpg
OMURg9j.jpg

Pozdrawiam
Messer

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa lampki gotowa. Zrobiłem ją z deski sosnowej 18mm grubości, klejonej, dociętej do kształtu + skosy. Górna powierzchnia została przeszczotkowana i pomalowana lakierobejcą palisander. Od spodu wyfrezowałem rowek pod kable. Spód będzie jeszcze dociążony i wyklejony materiałem na sam koniec. Mocowanie modelu to rurka aluminiowa, którą wypolerowałem. Ostatnie zdjęcia to przymiarka na sucho ( wszystko luzem ).

VnECbuL.jpg
bbk2QrB.jpg
w1f9uEP.jpg

Pozdrawiam
Messer

Edytowane przez Messer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
1 godzinę temu, Messer napisał:

Tego typu podstawka jako lampka była by upiornie ciężka do czyszczenia z kurzu...

Nie koniecznie. Można ten nadruk wykonać w 2D, a efekt, jak kolega Rafał B, wyżej napisał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł z taką lampką :piwo:

Choć zdjęcia sprawiają wrażenie że trochę za mało światła daje (wiadomo - gabarytów modelu się nie rozciągnie) żeby tak normalnie ją wykorzystywać do czytania czy jakiś prac biurowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawkers - to rzecz gustu a o tym się nie dyskutuje :cool:
M.A.V. - to prawda, nie daje ona jakoś super dużo światła - to bardziej lampka dla robienia nastroju niż do czytania. Chciałem wykorzystać to co miałem pod ręką, więc padło na pasek led. Do tego typu przedsięwzięcia przydała by się dioda creed lub coś w tym stylu, ale... tu już była by konieczność polerowania szkiełka, bo samo oszklenie w modelu jest wątpliwej jakości.

Nie mniej jednak dziękuje za zainteresowanie i komentarze - nie spodziewałem się takiego odzewu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.