Skocz do zawartości

4x P-47D Razorback 1/144 Platz


ssszzzymon

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem dwa modeliki P-47 w skali 1/144. Zestawy Platza z pudełka poza dokupionymi z Heroes Models pilotami i śmigiełkami z PropBlur (zwykłe, zestawowe też mam). Kleją sie kolejne dwa, tym razem Bubbletopy z srebrze. Troszkę dałem ciała w kilku miejscach w tych modelach, część potknięć wyprostuję kiedyś tam, część zostanie. Mam nadzieję, że się nauczyłem na błędach :). Podwozie zamknięte i śmieszne patyczki jako standy, bo modele będą latać po bitewniakowych stołach i niszczyć kociaki i inne nazistowsie badziewie. Gra ma wymaganie odnośnie podstawek, więc nie ma wyboru. Tak jak patrzę na te śmiegiełka to się zastanawiam, czy trochę szarości nie dać po bokach, a w czerni zostawić tylko rdzeń (nie wiem jak to napisać :D )? Efekt ruchu myślę udany, szczególnie, że docelowo modele będą oglądane z ok. 0.5 do 1m, wtedy wygląda to realistycznie. Na zdjęciach makro nie tak dobrze niestety.

BUgaU2u.jpg

e7MGuSu.jpg

EteNaij.jpg

lbUfur9.jpg

Edytowane przez ssszzzymon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Mighty Eight' praktycznie nie stosowała wyrzutni typu 'bazooka'. Zysk z ich użycia oceniono na znikomy, a pogorszenie własności lotnych samolotu za nie nie do przyjęcia. Mimo taktyki 'down to earth' wciąż głównym zadaniem armii pozostawało eskortowanie bombowców. 56th FG nie wykonała bodaj żadnej misji z bazookami, a kilka prezentacyjnych zdjęć 'Hairless Joe' Shillinga, choć może kogoś zmylić, nie zmienia sytuacji. Znacznie lepiej prezentowałyby się tu samoloty 9th AF. Ale może to nie jest istotne w grze. :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, greatgonzo said:

'Mighty Eight' praktycznie nie stosowała wyrzutni typu 'bazooka'. Zysk z ich użycia oceniono na znikomy, a pogorszenie własności lotnych samolotu za nie nie do przyjęcia. Mimo taktyki 'down to earth' wciąż głównym zadaniem armii pozostawało eskortowanie bombowców. 56th FG nie wykonała bodaj żadnej misji z bazookami, a kilka prezentacyjnych zdjęć 'Hairless Joe' Shillinga, choć może kogoś zmylić, nie zmienia sytuacji. Znacznie lepiej prezentowałyby się tu samoloty 9th AF. Ale może to nie jest istotne w grze. :)

Dzięki wielkie za info, przyda się jak będę robił coś większego. Szczerze mówiąc nie wnikałem absolutnie w historię maszyn, które wybrałem, jedyny research jaki wykonałem to sprawdzenie, które malowanie podoba mi się najbardziej i czy są jakieś kalkomanie na rynku, które są fajniejsze. Raczej nie wchodzę w research jeśli maluję coś do gier, chyba, że temat jest mi bliski. Ot, wygląda ok, kamo w miarę poprawne, itp. bez spinki. Są tematy trudne do researchu, szczególnie, że maluje się dużo, a dokumentacja fotograficzna dotyczy zazwyczaj jednego czy dwóch pojazdów, a reszta (Niemcy pod koniec wojny szczególnie) to terra incognita. Tak czy siak będzie science fiction. Oczywiście sa pasjonaci, którzy docierają do różnych różnistych smaczków i wyciągają ze źródeł co się da. Szczerze podziwiam, ale nie zamierzam iść w ich ślady :). Bazooki są, bo w grze samoloty mają, a lubię w grze mieć pełny WYSIWYG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Update, żeby nie robić kolejnych tematów - kolejne dwa P-47 gotowe. Pod spodem także zdjęcie rodzinne - mama P-47 z dziećmi. Mama w skali 1/48. Żeby rodzina nie była niepełne trzebaby chyba tatę w 1/48 dorobić, co nie? ?

DNNrCvU.jpg

PzjXb3e.jpg

Z0oeHN4.jpg

zIrt8sq.jpg

 

uqwPnPB.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.