Skocz do zawartości

Su-22, Hobby Boss, 1:48, polski 3713


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Mario napisał:

@tompacdzieki, a orientujesz się jak naprężali linę? Bo chyba nie tym kółkiem, drążek służył do podnoszenia kół wodzidła. I gdzie lina była zaczepiona gdy wodzidło nie było podpięte, znalazłem zdjęcia tylko jak jest podpięte.

Prawdopodobnie koniec wodzidła jest "luzem" (tuleja) a lina jest na elemencie sztywnym, wówczas nic nie trzeba napinać bo się samo napnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się z wielką przyjemnością i przyznam że Suchoj wygląda naprawdę bardzo okazale. Czekam na swojego HB i pewnie lada dzień zabiorę się za niego. Mam pytanie które mnie nurtuje- mianowicie jak rozwiązałeś sprawę kalkomanii na klapkach przeciw pompażowych? Nacinałeś na modelu i później odchylałeś owe klapki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kapsel napisał:

 Mam pytanie które mnie nurtuje- mianowicie jak rozwiązałeś sprawę kalkomanii na klapkach przeciw pompażowych? Nacinałeś na modelu i później odchylałeś owe klapki ?

Nie wiem czy patrzyłeś na cały warsztat, klapki wkleiłem w pozycji otwartej w trakcie budowy i tak zostały aż do klejenia kalek. Właśnie zastanawiałem się czy ciąć kalkę jeszcze przed włożeniem do wody czy nie, ale stwierdziłem że nie zrobię tego dokładnie. Nałożyłem całego konia w miejsce gdzie ma być, jak już go ustawiłem to trochę docisnąłem, po nałożeniu widać było gdzie są otwory klapek i naciąłem  nowym skalpelem kalkę najpierw od strony skrzydła po długości klapki, a później delikatnie górna i dolna część, robiłem to na modelu, zaraz po nacięciu kalka siadła na klapce, z jednej strony nie była nacięta więc nie miała prawa się przesunąć. Ostry skalpel i nic się nie uszkodzi.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni post z budowy, właściwie model skończony, zostało jeszcze zastąpić odgromniki. Kupilem drabinkę, przebudowałem wodzidło, dorobiłem kilka uchwytów na blokady i gaśnicę, zrobiłem gaśnicę, linę, przerobiłem kołowrót żeby móc włożyć linę. I pierwszy raz bawiłem się chipping fluidem od MiGa. Jutro postaram się zrobić galerię.

IMG-20201214-131435.jpg
IMG-20201214-131456.jpg
IMG-20201214-131505.jpg
IMG-20201214-131511.jpg
IMG-20201214-131516.jpg
IMG-20201214-131531.jpg


 

Edytowane przez Mario
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.