Skocz do zawartości

Su-22, Hobby Boss, 1:48, polski 3713


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu jest inaczej. W blokadach amputuj ta blachę przed sama konstrukcja. Instrukcja pokazuje że te blaszki powinny być pod kołem, ale z praktycznego punktu widzenia jakim cudem technik je wciśnie  pod koła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem rurki w podwoziu głównym, żółtą i czarną, oraz pod dziobem taki garb nie wiem jak to się fachowo nazywa ale na samolocie który buduje jest.

IMG-20200727-205205.jpg


IMG-20200728-085329.jpg


IMG-20200728-090908.jpg


IMG-20200728-121630.jpg


IMG-20200728-122314.jpg


IMG-20200728-122324.jpg


IMG-20200728-122406.jpg

Edytowane przez Mario
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko :) Płetwa stabilizująca jest podzielona na trzy sekcje, a widzę że masz jednolitą.

Edytowane przez smialus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2020 o 07:50, smialus napisał:

Pod silnikiem w osi kadłuba.

Nie wiem jak to wypatrzyłeś, ale na zdjęciu w ogóle nie widać bo jest nie wyraźne,  w rzeczywistości są tam linie podziału i jest z trzech częściach, po prostu tego nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam szpary między płytami nie widzę, a korzystam z tego walkarounda, jest po prostu łączenie, wyskalować to łączenie nie widzę sensu,  na modelu jest to podzielone liniami, nie będę ciął bo tak cienkiego noża nie mam, więc zostawiam. Tymczasem położyłem podkład, pomalowałem cienie, które słabo wyszły bo ręka się trzęsła, nie wiem jak malować po liniach by były idealnie proste, w związku tym żeby bardzo nie było widać krzywych prześwitów położyłem trochę grubiej kolor na spód.

IMG-20200804-154031.jpg


IMG-20200804-154043.jpg


IMG-20200804-154057.jpg


IMG-20200804-154106.jpg

IMG-20200804-153745.jpg


IMG-20200804-153758.jpg


IMG-20200804-153809.jpg


IMG-20200804-153820.jpg


IMG-20200804-153831.jpg


IMG-20200804-153843.jpg


IMG-20200804-153853.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajnie. A nierównymi liniami się nie przejmuj, czy w rzeczywistości od linijki się brudzi, nie. I to jest farba z zestawu? Weź pod OCP zeszlifuj nadlew bo czegoś takiego w rzeczywistości niema.

Edytowane przez smialus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, smialus napisał:

Jest fajnie. A nierównymi liniami się nie przejmuj, czy w rzeczywistości od linijki się brudzi, nie. I to jest farba z zestawu? Weź pod OCP zeszlifuj nadlew bo czegoś takiego w rzeczywistości niema.

Dzięki Ja wiedzy technicznej o su nie mam, możesz wyjaśnić o który nadlew chodzi? Przy okazji kolor pylonów to szary czy aluminiowy? Farba z zestawu, ale zdjęcia rozjaśniane i robiłem w kiepskim świetle

IMG_20200805_164213.jpg

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2020 o 15:52, Mario napisał:

IMG-20200804-154043.jpg


Chodzi mi o ten nadlew pod odbiornikiem ciśnień powietrznych. Tego w rzeczywistości nie ma. Belki masz dwu kolorowe, tak jak kolega wskazał, srebrny i ciemny aluminiowy.


 

 

Edytowane przez smialus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miałem dziś malować kamuflaż, ale po raz kolejny Hataka zrobiła wtopę, najpierw przy malowaniu MiGa gunship Grey był fioletowy, a teraz przy su, Grey olive wygląda jak brąz. Rozumiem że samolot w większości jest pokryty  Grey olive, a nieliczne zielone plamy to NATO green. Więc przedstawia się to nijak do zdjęć które posiadam w różnych oświetleniach z prawdziwym samolotem. Na samolocie grej olive to jednak wpada w ciemną zieleń, a plamy są taki jakby jaskrawy zielony.  Z zestawu pod kolor którym jest pomalowany w większości samolot bardziej nadaje się NATO green, a Grey olive co najwyżej może czekać na wykorzystanie do innych modeli. Starałem się zrobić zdjęcie takie które oddaje to co ja widze. Po lewej grej olive z końcówką pomalowaną NATO green, bo tak też kilka plam na samolocie jest naniesionych, chciałem zobaczyć kontrast, po prawej sam NATO green. Zastanawiam się czy nie wykorzystać też ciemnego zielonego ze Spitfire H330. Naniesione na podkład kilka warstw

IMG_20200806_093427.jpg

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzień dobry Hataka. Skąd oni biorą te kolory... Ja swojego malowałem, Humbrol 155 jako główny, zieleń Humbrol 117, czarny (jaki masz) oraz brąz to była Pactra Panzer Rot Brown. Może coś pokombinujesz i znajdziesz odpowiedniki, a są bo mam odpowiedniki farby z innych firm, ale to dopiero mogę poszperać jak będę w domu.

Edytowane przez smialus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Opóźnienie spowodowane ładna pogodą i urlopem. Jakoś z farbami sobie poradziłem, zielony  na plamy dorobiłem ibtak powstał kamuflaż. Będą poprawki spodu bo w niektórych miejscach widać trochę górnej zieleni, nie zabezpieczyłem dobrze i jakieś  drobne malunki się pojawiły. To samo przy stateczniku pionowym jak malowałem aluminium silnik, muszę tam dobrze docisnąć taśmę i pomalować bo odrobinę  alu jest na stateczniku.

IMG-20200824-132612.jpg


IMG-20200824-132622.jpg


IMG-20200824-132632.jpg


IMG-20200824-132659.jpg


IMG-20200824-132704.jpg


IMG-20200824-132710.jpg


 

 

Edytowane przez Mario
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor wyszedł przyzwoity. Zieleń ciut za ciemna, ale to może być wina zdjęć. Plamy kamuflażu trochę się rozjeżdżają... Jedna brzechwa stabilizująca pod spodem nie odkleiła się czasami??

Edytowane przez smialus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, smialus napisał:

Kolor wyszedł przyzwoity. Zieleń ciut za ciemna, ale to może być wina zdjęć. Plamy kamuflażu trochę się rozjeżdżają... Jedna brzechwa stabilizująca pod spodem nie odkleiła się czasami??

Wszystko wypatrzysz ?, tak odkleiła się jak malowałem. Pójdzie wash z oleja to się wszystko przyciemni, i nie będzie tak kontrastować

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można powiedzieć że się wspieramy w wypatrywaniu różnych niedoróbek. Jeszcze jeden szczegół, odnośnie dyszy, jest dwukolorowa, część spodnia  jest jaśniejsza pierścienie są w dwóch  innych kolorach. Przy czym wylotowy ma przepalenia niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, smialus napisał:

 Jeszcze jeden szczegół, odnośnie dyszy, jest dwukolorowa, część spodnia  jest jaśniejsza pierścienie są w dwóch  innych kolorach. Przy czym wylotowy ma przepalenia niebieskie

Tak wiem, patrzę na zdjęcia pierwowzoru, to dopiero pierwsze cześć malowania dyszy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.