Jump to content

PZL P.11b, 1/72, IBG Models, wideorelacja.


jpl
 Share

Recommended Posts

Po raz kolejny witam wszystkich, tym razem zupełna nowość i coś, czego dotąd w skali 1/72 nie mieliśmy w ogóle. Jak to zwykle u mnie bywa, na początku historia i inbox. ?

Zapraszam! ?

Edited by jpl
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Chwała IBG za ten model. Bardzo dobrze, że odwzorowano różnice pomiędzy P 11a i P 11b.  Z jednym wszakże wyjątkiem. P 11b nie miał otworów chłodzących na owiewce za śmigłem. Nie widać ich na żadnym zdjęciu z Polskie konstrukcje lotnicze w Rumunii, t. IV. Mało tego, na zdjęciach egzemplarza okazowego (kopiującego zapewne pewne rozwiązania wykorzystane później w P 11a), są one przykryte dopasowanymi i przynitowanymi paskami blachy. Najwyraźniej francuski silnik nie wymagał takiego chłodzenia, jak angielskie Bristole. Trzeba będzie użyć szpachlówki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jestem po popołudniowym maratonie z powyższym "puławszczakiem" i mam pytanie techniczne: czy mi umknęło (a mogło, bo zdarza mi się odpłynąć po obiedzie w dni pracujące kiedy coś oglądam...), czy model jest bez lakierowania po położeniu kalek?

Tak w ogóle bardzo fajny kanał na YT, podoba mi się tematyka (moja skala i dużo polonusów) oraz czytelny podział na unboxingi, porównania, kolejne etapy warsztatowe etc.

Oby tak dalej ?.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.