Skocz do zawartości

KMS Prinz Eugen 1/700 (1941 kamuflaż bałtycki) Trumpeter


Corncrake

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Po dłuższej przerwie wracam pokazać nad czym pracowałem przez wakacje - KMS Prinz Eugen w skali 1/700. Schemat malowania ten sam co na Bismarcku - kamuflaż bałtycki (na tabliczce zostało 1942 ale sam kamuflaż jest z 1941) i tu również:  farbki Vallejo, malowany pędzlem. 

20200907_113316-01.thumb.jpeg.159efd9a0db7be94c3897a75044de5a4.jpeg

20200907_111652-01.thumb.jpeg.bb4d3f0c5cdeff4ea6ed248db65d5747.jpeg

20200907_113013-01.thumb.jpeg.bde76ad759c2e2435470170739e4cf3b.jpeg

I w tandemie z Bismarckiem :D 

20200907_112430-01.thumb.jpeg.192f8a72e17a9782a79441bae7dc0bec.jpeg

20200907_112311-01.thumb.jpeg.0a42d36ec313a38660f16e641b262b7a.jpeg

Chciałbym powiedzieć cos jeszcze odnośnie samego modelu firmy Trumpeter. Muszę powiedzieć że się trochę naczekałem na sam zestaw bo w Polsce długo nie było a z Chin nie chciałem sprowadzać ale warto było czekać bo wykonany bardzo porządnie choć do paru rzeczy bym się przyczepił. Przede wszystkim do wykonania i mocowania baterii głównej. Wymyślili to tak że montuje się je na pojedynczy bolec zabezpieczany od drugiej strony plastikową nakładką. Sprawia to, że nie można skleić kadłuba oraz dokleić nadbudówki bez zamontowania tych wież, chyba że planuje się to przykleić tak że nie będą się ruszać. Dodatkowo otwory na górną baterię zrobili za duże przez co wierze ruszają się trochę na boki.

Edytowane przez Corncrake
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zrobiony bardzo ładnie. Szacun za dobrą robotę z malowaniem pędzlem, to lubię! :mrgreen: Nadbudówki trochę tracą na braku szpachli, washem jeszcze podkreśliłeś szpary między ich największymi elementami. 

Szkoda też, że nie sprawdziłeś czym różnił się Prinz w wyglądzie między 1941 a 1942, a różnił się m.in. tym, że w 1941 nie miał jeszcze tak mocnego uzbrojenia przeciwlotniczego. Tak na szybko, na pewno do wyrzucenia byłyby poczwórne działka ustawione na dziobowej i rufowej swastyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze brak w 1941 roku zamkniętych stanowisk celowniczych na wyrzutniach torpedowych i na bocznych podestach komina były wtedy jeszcze reflektory. A na podeście z przodu wieży dowodzenia też jeszcze był reflektor...

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adamo722 napisał:

brak relingów, złe kąty wymalowania pasów na kadłubie

Relingów nie ma bo na Bismarcku nie mam a miały być w tym samym stylu. Jeżeli zaś chodzi o kąty pasów, to według tego co znalazłem na kominie i bliżej rufy pasy wyszły dobrze, natomiast zgadzam się, że na mostku są pod trochę innym kątem, jednak bardziej mi zależało aby były proste dlatego nie poprawiałem

2 godziny temu, filipsg napisał:

Nadbudówki trochę tracą na braku szpachli, washem jeszcze podkreśliłeś szpary między ich największymi elementami. 

Nie cierpię używać szpachli, więc użyłem jej ale tylko tam gdzie szpary były naprawdę poważne. Poza tym w mojej własnej opinii, przy braku detali takich jak relingi te szpary szczególnie przy łączeniu pokładów dodają uroku (de gustibus non disputandum est! :razz:)

2 godziny temu, filipsg napisał:

Szkoda też, że nie sprawdziłeś czym różnił się Prinz w wyglądzie między 1941 a 1942, a różnił się m.in. tym, że w 1941 nie miał jeszcze tak mocnego uzbrojenia przeciwlotniczego. Tak na szybko, na pewno do wyrzucenia byłyby poczwórne działka ustawione na dziobowej i rufowej swastyce.

20 minut temu, Iron Duke napisał:

Dodałbym jeszcze brak w 1941 roku zamkniętych stanowisk celowniczych na wyrzutniach torpedowych i na bocznych podestach komina były wtedy jeszcze reflektory. A na podeście z przodu wieży dowodzenia też jeszcze był reflektor...

?

Sprawdzałem, dlatego na wieżach baterii głównej nie ma platform obrony przeciwlotniczej. Jako że nie miałem dość reflektorów aby zrobić to tak jak było historycznie a miałem nadmiar broni przeciwlotniczej to zdecydowałem się na taki miks. Miało przede wszystkim ładnie wyglądać. Szczegóły historyczne przy tym poziomie detali odstawiam na bok. Jak bym się bawił jak niektórzy w relingi, działka z elementów fototrawionych itp to bym zwracał na to większą uwagę. Tutaj bardziej przypominać miał wersję z War Thundera (https://warthunder.com/pl/news/4077-blog-deweloperski-prinz-eugen-pokonany-w-blasku-atomu-pl)  

Jestem wam wszystkim bardzo wdzięczny za opinie. Dziękuje! :piwo:

Edytowane przez Corncrake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Corncrake napisał:

Poza tym w mojej własnej opinii, przy braku detali takich jak relingi te szpary szczególnie przy łączeniu pokładów dodają uroku (de gustibus non disputandum est! :razz:)

W sumie... z takimi mocnymi konturami Prinz wygląda trochę jak bohater komiksu :mrgreen:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.