Skocz do zawartości

Krupp L2H143 Kfz. 70 Protze 1:72 (ICM)


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę Andrzeju, że nietylko ogladasz, ale i wykonujesz.

ICM- sporo pracy wymaga a jak ze spasowaniem?

Daje radę, czy masy szpachli itp?

Jak mniemam, masy częsci będą samoróbkami...a to sie chwali, jak nic !

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejrzałeś mnie! coś tam dłubię sobie wieczorami bardzo rzetelną recenzję modelu (co nie zdarza się często) znajdziesz tutaj:

http://www.ipmsusa2.org/Reviews/Kits/Armor/icm_72_krupp_protze/icm_72_krupp_protze.htm

sporo dorobiłem, co może już trochę widać, góra jest dobrze spasowana ale rama to było prawdziwe wyzwanie... był to klasyczny model - pułapka: przeznaczony na weekend a bujam się z nim piąty miesiąc (w tak zwanych wolnych chwilach, ale prace są już całkiem daleko posunięte). będę sukcesywnie pokazywał.

43d6377f96ab5b23.jpg

i jeszcze:

ddbbb6256207a265.jpg

obiecuje, że następnym razem będzie coś, co jest wyżej niż rama... aż żal, że nie będzie tego widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli ale prace posuwają się do przodu...

796c360c8d85efef.jpg

031a1883b4ca87c7.jpg

c03bc544c38b9e02.jpg

ale teraz będzie przerwa na kajaki... pozdrawiam i życzę miłej, modelarskiej (lub nie) majówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym etapie prac musiałem trochę przystopować i rozejrzeć się za kierowcą. przeprowadziłem parę rozmów kwalifikacyjnych, ale nawet najlepszy kandydat (Preiser) musiał przejść serię operacji plastycznych i rekonstrukcyjnych. okazało się, że wcale nie jest łatwo dopasować człowieka w skali 1:72 do pojazdu w takiej samej podziałce... ostatecznie dodałem mu głowę MIGa (zestaw German heads) i stosowny makijaż. niedługo będę mógł zamknąć szoferkę. dziękuję Wam za słowa wsparcia i zainteresowania, to bardzo mi pomaga.

1b58a49c0a185b2b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem w Warszawie na Zielnej, zajrzyj na stronę Jadaru do działu figurki. w zestawie jest chyba 20 główek (dobrze nie pamiętam) różnych formacji. świetnie się nadają do poprawiania figurek innych firm. nie potrafię malować pod lupą... ale jestem krótkowidzem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za doping, postaram się nie zawieść ;-) główki Niemców są tu, ale ich nie widać:

http://www.jadarhobby.waw.pl/72077-niemieckie-glowy-wojny-p-8855.html

lub na stronie MIGa, (resin kits/figures), nr kat. MP 72 - 077. najczęściej stosuję kombinację Preisera i MIGa, efekty są bardzo dobre. zresztą, Czaku jako specjaliście od 1:72 polecam twojej uwadze wyroby MIGa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się, że najtrudniej jest to wszystko połączyć w całość... boję się dotykać modelu...

b75ebe1c1444f9d9.jpg

cac76223de9006c7.jpg

a przecież jeszcze tyle roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziekuje bardzo za te linki. Tak jak juz gdzies piaslem ciezko dostac dobre figurki w tej skali. ITALERI i inne gumiaki czesto nie trzymaja skali (olbrzymy). Jedyna firma jaka moge polecic z tych gumowych to chyba PEGASUS, chociaz i tak sporo odstaje np. od PREISERa.

A tak na temat, to ladny ten model wyglada jak 1/35 i o to chodzi.

Nawet technika suchego pedza, za ktora osobiscie nie przepadam, robii tu pozytywne wrazenie.

Ps. Dlaczego nie moge otworzyc wiekszych fotek

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z figurkami to rzeczywiście jest problem. Preiser robi bardzo dobre zestawy ale to głównie Niemcy. MIG jest godny polecenia, podobnie niesamowite wrażenie robi amerykański Warrior (ceny jego zestawów też). ruszył się Dragon w ostatnich zestawach z Konig Tiger ale to tylko przebłyski. niestety na tej półce jest stanowczo zbyt mało. suchy pędzel jest ok jesli kontrasty nie są zbyt duże i dołączy się płukankę i pigmenty. jako specjaliście polecam twojej uwadze także Extratech - wyroby tej firmy powinny Ci się spodobać. co do fotek to nie wiem - robię zdjęcie, wrzucam do resizera i zmniejszam i wklejam przez fotosik. może coś robię nie tak? bo jestem nowicjuszem w te klocki. tak przy okazji - czym fotografujesz swoje modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruszył się Dragon w ostatnich zestawach z Konig Tiger ale to tylko przebłyski.

 

tak sobie liczylem, ze moze bedzie cos wiecej. No ale skoro piszesz, ze to tylko przeblyski :(

A modele robie fuji S5600 4mpx na macro.

Twoje fotki sa dobre tylko to sa miniaturki i po kliknieci powinny pokazywac sie wieksze min 640/480

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ to maleństwo jest wymagające... następne dwa wieczory i dwie linki holownicze zawisły na wozie. to już z górki - zostały tylko obicia, zadrapania, filterki, pigmenty... i mnóstwo szczegółów.

37df7f568b2e05da.jpg

0adbd25307f1ef66.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, ale sam chyba wiesz, że na to nie ma lekarstwa ;-)

dziękuję za dobre słowo, jeszcze z tydzień, dwa i samochodzik przejedzie do galerii. chyba, że to nadmierny optymizm... nie jestem demonem szybkości w sklejaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.