Skocz do zawartości

Gundam Seed MSV-04 Bandai 1/144


Browarek90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dłuższy czas chciałem zbudować coś w tematyce Gundam, a że ostatnio dostałem prezent w postaci tego modelu, więc zabieram się powoli do pracy.

 

To tytułowy bohater: 

 

OQW0tRG.jpg

 

Po obejrzeniu zawartości pudełka doszedłem do wniosku że jest to model dobrej jakości i fajnie  zdetalowany. Wiem że taki model można złożyć praktycznie bez kleju i malowania, ale ja postanowiłem jednak malować delikwenta ;] 

Wstępnie przygotowałem  już pierwsze elementy:

 

IXpKBpf.jpg

 

Ten element po prawej to klata/tors i tu widać że malowanie i wash w zagłębienia się przyda. I tak przy okazji pytanie: Jaki będzie dobry lakier matowy, ale taki żeby był matowy? Mam jeden od humbrola ale nijak mat z niego nie wychodzi ;/ Błyszczących mam parę i najlepszy to GX-100 z którego jestem zadowolony oraz jest łatwy w "obejściu"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
W dniu 4.11.2020 o 22:39, Browarek90 napisał:

Jaki będzie dobry lakier matowy, ale taki żeby był matowy?

Ostatnio nałożyłem go ma model i jest to najlepszy mat jaki kiedykolwiek nałożyłem. Model jest na prawdę matowy i gładki. Wiesz o co mi chodzi.

https://www.mojehobby.pl/products/GX114-Super-Smooth-Clear-Flat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Za mną już pierwsze malowanie, po którym wiem ze będzie lekka zmiana kolorów. Mianowicie kolor biały zastąpię niebieskim lub takim szaro niebieskim, ponieważ po pierwszę moja biała farba odmówiła posłuszeństwa a po drugie nie umiem białego ;p Hełm idzie do zmycia

C74tKLG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też by tak można ale te pierwsze części wydaje mi się że będą dobrze wyglądać pomalowane oddzielnie. Ogólnie zastanawiałem się czy później jak będę miał całe kolejne segmenty nie robić tak jak mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Przez ostatnie parę dni ruszyłem trochę do przodu. Na razie gotowy jest korpus, ręce i głowa. Oczywiście  jeszcze będą kalki i małe poprawki. Fajnie że ręce są w pełni ruchome ;]

9WN4D05.jpg

 

Apm8leq.jpg

 

HyWnDax.jpg

Edytowane przez Browarek90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, ostatnio trochę podziałałem. Mech stanął już na własnych nogach, jeszcze trochę zostało do roboty. Przy następnym przyjmę inny tryb składania/malowania, ale nadal twierdzę że w takiej kolorystyce mu lepiej ;]

 

haqwwQX.jpg

 

MqMILBW.jpg

 

1uQhajD.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.