Skocz do zawartości

[W] British 155mm AS-90 1:35


Przemek R

Rekomendowane odpowiedzi

Relacja na prośbę Piotrka [reggy], który wręcz na mnie "nakrzyczał”, że jeszcze niema zdjęć na forum

Model już jest w znacznym stopniu sklejony, ale jeszcze dużo pracy przedemną,biorąc pod uwagę, że to moje pierwsze blaszki w tak dużej ilości to jestem zadowolony z obecnego wyglądu.

Na temat samego modelu mogę powiedzieć tylko tyle, że od trumpka spodziewałam się, że tak napisze lepszego spasowania,szpachli nie poszło zbyt wiele, ale dość dużo trzeba było sie na szlifować

Koniec biadolenia teraz fotki tego co już zrobiłem :

e891eb2b9892ab0cm.jpg466065d1bba20b3em.jpg2197ca98ad55c60cm.jpg

221e3a87b7d384acm.jpg80b96ffd07a285f6m.jpg2116c4846207d311m.jpg

 

To tyle ze zdjęć jak coś ruszę z pracą to wrzucę fotki

Oczywiście czekam na komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam nakrzyczał. To delikatna perswazja była. Tak się bałeś tych blaszek, a jest świetnie! Nie zalane klejem, czyste, równe - po prostu tak jak powinno być! Życzę powodzenia i więcej wiary w siebie, bo naprawdę Twoim modelom nic nie brakuje i są warte pokazania!

No i przede wszystkim, sklejasz współczesną pancerkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja na prośbę Piotrka [reggy], który wręcz na mnie "nakrzyczał”, że jeszcze niema zdjęć na forum
I bardzo dobrze, bo jak to się tak można ukrywać z robieniem fajnych modeli.

 

A w jakim malowaniu będzie?

 

Jakbyś potrzebował, to tu znajdziesz trochę zdjęć:

KLIK

 

P. S.

A co ze Strykerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek za linka na pewno się przyda bo tych zdjęci jeszcze nie widziałem Malowanie będzie pudełkowe chyba że coś sie zmieni to poinformuje

Co do strykera już doczekał sie galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Widać że w końcu zaczynają się pojawiać coraz ciekawsze pojazdy - patrz współczesne . Aż miło poczytać.

Co do modelu to bacznie obserwuję postępy gdyż też mam ten model wraz z kompletem blaszek Eduarda. Trochę przeraziło mnie to co napisałeś o nie za dobrym spasowaniu modelu i sporym szpachlowaniu. A jak spasowanie blaszek Edka? Czekam na więcej szczegółowych zdjęć.

Ps. co do dokumentacji AS-90 to prześlę ci ciekawe materiały.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Robert co od spasowania modelu to nie jest tak strasznie,szpachlowania niema zbyt wiele ale za to więcej szlifowania.Co do blaszek to ja za dużo nie powiem bo to moje pierwsze blaszki wiec ogólnie jet przerąbane

 

Mały update powiem szczerze że jeszcze nic nie kleiłem z tak ogromna armatą

 

Fotki troszki lipne

af8621baae4a2ca0m.jpgdaa5f62e3f07ebb3m.jpgdc4cd51ef1bd2189m.jpg

 

 

Pozdrawiam i liczę na komentarze postaram sie poprawić te fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iście kolosalna armata. Świetnie wygląda - estetycznie i warsztatowo. Nic do zarzucenia! Zaszalej trochę z malowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę coś innego niż niemieckie

Hmmm jednych ciekawi to, innych co innego. Najważniejsze, że modelik Przemka R. będzie fajnie wykonany. Z tego też względu, chętnie tu zajrzę nie jeden raz...

Pozdrawiam, miłej budowy... Z nowoczesnego sprzętu leży gdzieś u mnie zaczęty Leo 2A6 w 1/35, więc też może go ruszę, pod wpływem Twojej relacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Już dawno nic nie pokazałem w tym temacie bo w sumie nie wiele zrobiłem

Po malutku zbliżam sie od końca budowy modelu,tak na marginesie to mam go już serdecznie dość.

Tak to wygląda na chwile obecną

37c7a9858cd5a93bm.jpge6c47a9c0546040cm.jpg1688b5c5d49ed106m.jpg

 

Tak to sie prezentuje,najbardziej nie zadowolony jestem z kosza na wieży ale nie byłem wstanie wyciągnąć z niego więcej.Ramki na kosz były strasznie kruche i co chwile sie łamały no ale jakoś poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Wreszcie skończyłem haubice teraz tylko pomalować

Naprawdę już mam serdecznie dość tego modelu wiec ciesze sie niezmiernie

Fotki prze malunkami :

c90917de51142ccbm.jpge23ed43be884ec5dm.jpg

29cb87acd279f72am.jpg29cb87acd279f72am.jpg

 

 

Pozdrawiam i zachęcam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, czysto sklejony, to lubię. Oraz przecież nie jest to staroniemiecki złom, za co duuuuży +, a nawet kilka dużych +-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki maciek za dobre słowo

Dzisiaj pomalowałem dziada co zaraz pokaże na zdjęciach ,kolory to czarna pactra i oliw drab pactra.Ten drugi jest jaśniejszy ponieważ po washu ściemnieje jeszcze ciutke

Fotki:

Czarny podkład z pactry :

94f07e2dccf1abb2m.jpg6ebc92f7e3d48effm.jpg64729f41715f4f07m.jpg

W trakcie maskowania :

19da5a99f8d09dcfm.jpg

Zamaskowany i pomalowany :

59594884c7d00130m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz najczęstszy męski okrzyk:

DAWAJ DAWAJ! ZDEJMIJ MAJT...... ehem MASKOWANIE!

Bydlak fajnie wychodzi. Robi wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem maski a mym oczom ukazało sie kamo,nie obeszło sie bez oderwanych detali (ale na szczęście tylko 2) i zerwanej farby co jest moja wina niedokładnego umycia modelu przed malowaniem

Fotki:

1e29b39f499070c1m.jpg8ad67473f00fc4aem.jpg

1953e9bee8a2890fm.jpg3b1ae0d66d9a862bm.jpg

 

 

Znalazłem w mieszkaniu kawałek słoneczka i pykłem fotki myślę ze są ok

 

I jak zawsze zachęcam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.