Skocz do zawartości

Ił2m3 Tamiya 1/72


mysiek13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Hurricane z Army skończony w całości, z Airfixa zostało kilka detali i muszę zebrać się za fotki. 😙 Zacząłem więc nowy samolot, ale obiecuję że wracam zaraz do pancerki. Pasuje jak klocki lego, rewelacja 😉. Przeryłem linie z tyłu kadłuba aby zmienić go na metalowy. Do kabinki dojdzie blaszka Parta i klapy z Parta, żeby za dużo nie dłubać 

IMG_20201103_075601.jpg

IMG_20201103_075509.jpg

IMG_20201103_075437.jpg

IMG_20201117_184115.jpg

IMG_20201117_184410.jpg

Edytowane przez mysiek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak - odwrotnie - jak coś kosztuje furmankę pieniędzy, to powinno być na odpowiednio wysokim poziomie. Ta Tamka kosztuje ponad stówę - za jednosilnikowy samolot w 1/72 to naprawdę duuuużo kasy, dlatego powinna być warta tych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, WujekAlice napisał:

Nie tak - odwrotnie - jak coś kosztuje furmankę pieniędzy, to powinno być na odpowiednio wysokim poziomie. Ta Tamka kosztuje ponad stówę - za jednosilnikowy samolot w 1/72 to naprawdę duuuużo kasy, dlatego powinna być warta tych pieniędzy.

Niestety tak to nie działa a składa się na to wiele rzeczy.

Jak to klasyk napisał " Tanio to już było"

 

Ps.Przepraszam za zaśmiecanie wątku.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że tak nie działa, ale  zawsze masz wybór, czy chcesz kupić czy nie.  Płacz i płać, albo płacz, że nie masz. Ostatnio dałem 85 zet za solową płytę Eddie Jobsona "Theme of Secrets" tzw. piłeczki ping-pongowe - coś pewnie komuś to mówi, bo bardzo chciałem ją mieć, a dostępna jest tylko w Korei Pd - no to tyle musiało kosztować... Jeśli będę chciał mieć porządnego Ił2m3, ... wróć , jeśli wreszcie zdecyduję się zakupić porządnego Iła2M3 to Tamka jest pierwszym wyborem. Mam Eastern Express/Rodena, mam Toko - są dosyć dobre, ale bardzo pracochłonne, ale kudy im do Tamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujku Alice Właśnie nie stówę, ale kupiłem za ok 7 dyszek 😉blaszki to mam chyba jeszcze na studiach kupowane od razu jak Toko wyszły 😋 a studia skończyłem ok 2000... detal i spasowanie faktycznie bezstresowe... Do wyboru jest jeszcze Zvezda i Academy, ale chciałem spróbować legendarnej japońskiej marki 😄chcę pouczyć się technik w lotnictwie, a przy okazji nie odłożyć modelu w połowie bo jestem zmęczony ciągłymi poprawkami, jak np w Spit XVI ze Sworda 😡 bardzo zależało mi na spasowaniu i bezstresowym montażu całości niż na detalach wnętrza, gdzie i tak robotę robi tablica i wklejone detale Parta... A cena??? Se nie kupię np średniej klasy whisky i mam na Tamke, plus kalki i może jeszcze na farby starczy... Zresztą np wcale nie większy Lysander teraz po 110-120 pln ów chodzi, nie wspominając o burzy na forach po cenie nowego Wildcata z Army. 

Edytowane przez mysiek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WujekAlice napisał:

Mam Eastern Express/Rodena, mam Toko - są dosyć dobre

I tu często jest kłopot...zauważyłem że spora część modelarzy ma gdzieś zakitrane wcześniejsze wersje, często już niedostępne. I co teraz? następny półkownik? 

Ja startuje z prawie  pustym magazynkiem, więc taka Tamka to model 1 wyboru...a jeszcze jak kolega otworzył warsztat i widać jaka to jakość to już nie mam wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, myszaty napisał:

co teraz? następny półkownik? 

Przecież 99% jest robionych jako "pułkowniki".

Co do Iła to zależy też czy ma być "deska" czy "striełka" i w tym Tamiya nie wystarcza i trzeba sięgnąć po inny zestaw.

11 godzin temu, myszaty napisał:

Ja startuje z prawie  pustym magazynkiem

Pogadamy za parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mysiek13 napisał:

Xmen Ma być "so striełkoj"

 

Wujek Alice 🤣 dlaczego :)

Dobrze że wiadomo o co chodzi.:super:

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xmen napisał:

Przecież 99% jest robionych jako "pułkowniki".

Co do Iła to zależy też czy ma być "deska" czy "striełka

Chodziło mi o półkownik typu ,,kiedyś skleję"... 🙂 .

Tamka i Zwezda  to ,,striełka"(?)

A które wypusty  to ,,deski"?

EE i Toko???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, myszaty napisał:

Chodziło mi o półkownik typu ,,kiedyś skleję"... 🙂 .

Mi też o to chodziło.Tak to ma 100% modelarzy.Kupuje człowiek bo akurat jest z zamiarem sklejenia.W między czasie wyjdzie nowy model i ten który mamy na składzie przestaje nam odpowiadać jakościowo.Kupujemy następny i w ten sposób "styrta" rośnie.Mam kolegę który ma zapas ok.400 modeli i choć wie że nie jest w stanie tego skleić kupuje następne.I dlatego napisałem że pogadamy za parę lat gdy będziesz miał więcej do zrobienia niż zrobionych.Normalna kolej rzeczy.

 

46 minut temu, myszaty napisał:

Tamka i Zwezda  to ,,striełka"(?)

A które wypusty  to ,,deski"?

EE i Toko???

Jeżeli chodzi o to to w jednym z pierwszych numerów Mini Repliki był przegląd modeli tego samolotu ale wtedy nie było jeszcze modeli Tamiya i Academy.

 

Dobra.Trzeba kończyć tą dyskusję bo autor wątku nas pogoni.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toko wg internetów to strielka a Dako plast to deska http://vvs.hobbyvista.com/Modeling/Ilyushin/Il-2/Comparison/index.php  a Panów Szanownych jak najbardziej zapraszam do "brużdzenia " w wątku... 

Oprócz wspomnianej przez XMena starej Mini Repliki w 2 numerach jest też coś o naszych Iłach ale praktycznie bez zdjęć z epoki😡 jeślibyście mogli polecić jakąś pozycję że zdjęciami naszych Iłów, byłbym bardzo wdzięczny 😉 Bo wg np Modelmakera czy "polskich samolotów" ta "28" była strielka nie deska 🤨

IMG_20201123_210955.jpg

IMG_20201123_211052.jpg

IMG_20201123_210828.jpg

IMG_20201123_211120.jpg

IMG_20201123_211143.jpg

IMG_20201123_211200.jpg

Edytowane przez mysiek13
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sklejony kadłub i wklejone wnętrze, idealne spasowanie 😃minimalna ilość super glue zapodana na spoinę z tyłu kadłuba góra i dół, dziś początek szlifowania, jutro odtworzenie linii podziału i może już złożenie że skrzydłami 😆

IMG_20201126_220210.jpg

IMG_20201126_220123.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszaty niestety cudów nie ma, to dość budżetowe urządzenie, ale na płaskim nieźle daje radę, prowadzę wg linijki, kawałka z ramki blaszki Parta lub Edka albo delikatnie wg taśmy... Jednak z uwagi na dość dużą jak na 72 średnicę prawdopodobnie wszędzie nie da się tym dotrzeć 😥 zaletą jest kilka różnych rozstawów kółek zębatych w zestawie... Sklejony kadłub ze skrzydłami dociśnięty wysycha, to obróbka drobnicy... Bombki bo blisko święta, rakietki czy pulemioty... Jak dobrze pójdzie to może jutro albo w poniedziałek podkład? 😉

IMG_20201128_215241.jpg

IMG_20201128_215038.jpg

IMG_20201128_220952.jpg

Edytowane przez mysiek13
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie skrzydło - kadłub wyszlifowane, muszę teraz wytrasiwac linie od nowa... Jednak troszeczkę szpachli poszło, ale chyba z mojej winy, bo zbyt mocno najprawdopodobniej docisnąłem skrzydła jak je sklejałem, chociaż były tam miejsca ustalające górę skrzydeł względem centroplata 🤔 Ale w porównaniu z walką Kolegi Myszatego z Gothą to jest spacerek 😉 I zacząłem klapy... 

W dniu 28.11.2020 o 23:44, mysiek13 napisał:

 

 

 

 

 

IMG_20201203_213720.jpg

IMG_20201203_213756.jpg

IMG_20201129_161851.jpg

Edytowane przez mysiek13
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.