Skocz do zawartości

Panther Ausf. A [Relacja]


art1992

Rekomendowane odpowiedzi

tak trzeba, problem polaga na tym że tyle razy ile dotykam szpachtli tyle razy mi cos nie wychodzi

 

Przecwiczę szpachtlowanie i napewno wszystko załatam.

 

Brawo za spostrzegawczosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak będzie, wyglądała ta Panther z zimmeritem Italeri, jeszcze nie miałem do czynienia z tym modelem, więc obserwuję uważnie...

Patrząc po płytce zimmeritu ktorą nakleiłeś z przodu czołgu, widać że jest dość cienki więc dobry. Moje obawy dotyczyły właśnie tej kwestii, mianowicie, czy aby Italeri nie zrobiło za grubych płytek zimmeritowych, jak widać nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, przyznam, że to był mój pierwszy model w 1:35... Miło go wspominam, dobrze spasowany i całkiem fajny w swojej prostocie. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też go mam, stare wypraski ale da się z tego modelu dużo wyciągnąć, jedyne co, to tragiczne gumowe gąsienice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tragiczne gumowe gąsienice...

Swego czasu Tamiya robiła zestaw ogniwkowych, plastikowych gąsek do Panthery. Pomimo "pełnego zęba" gąski cieszyły się dobrą jakością. Na pewno były do wersji G, (mam je na stanie), a czy do Ausf A też były - nie wiem. Wielkim plusem tych gąsek była niska cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem na allegro gasienice z hobby_bossa tanie i z in-boxów wyglądające na dobre.

 

A i wielka zaleta tego modelu... kosztuje tylko 50zł !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten model, ale narazie czeka w pudełku na lepsze czasy i będzie czekał dopóki zdobędę więcej doświadczenia.

Życzę powodzonka w budowie modelu i czekam na dalsze postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo matko, merytorycznie to babol na babolu. Żeby go zrobić poprawnie trzeba by ciąć, ciąć i jeszcze raz szpachlować. Jeśli lecisz prosto z pudła to chociaż zlikwiduj szparę miedzy wieżą a kadłubem. Powinno tam być góra milimetr, a w modelu jest dobre 3mm.

 

Model wspominam z olbrzymim sentymentem, kiedyś to było najlepsze A na rynku. Gąski można dać od Ausf.G Wszystko będzie lepsze od tych winyli. Jak nie masz ogniwek to np gumy Tamiyi. Biją to na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wspominam z olbrzymim sentymentem,

Widze kolego, ze zaserwowales nam taka podroz sentymentalna - dzieki

A pozatym to narazie czysto i ladnie.

Pozwole sobie skomentowac jeszcze po malowaniu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano :p jest to jeden z pierwszych modeli jakie sklejałem w 1/35. Pierwszym była Panther D tej samej firmy, drugim JP także Italeri ale to było juz lata temu. Szkoda, ze jakos ostatnio nie można dostać JP , był to pierwszy model jaki dostałem w tej skali od mojego ojca. Chętnie bym powrócił w sentymentalną podróż i po latach jeszcze raz go zrobił.

 

art1992 Dorzucaj do pieca, jestem ciekaw postępów. Myślałeś już może nad gąskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Jeśli mogę zapytać, to jakie malowanie wybierzesz?

Bardzo dobrze ci idzie.

Takie pytanko z mojej strony, czy nie mógłbyś zrobić ruchomego zawieszenia w tej Panterce??

 

 

http://www.plastikowe.pl/technika/porady/ruchome-zawieszenie-pojazdow

 

Może to ci pomoże

Też kiedyś robiłem pantere, taką sama jak ty.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.