Skocz do zawartości

M-1035 Soft-top Ambulance Military wheels 1/72


fanpancerki

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem model nie jest aż taką tragedią jak go malowano oczywiście to nie jest t-model ale nie ma nawet podobnej wersji w swojej ofercie natomiast Hmmwv revella i dragona wyparował.Plan jest taki żeby wykonać go w jakimś jedno kolorowym malowaniu. Z chęcią przygarnąłbym jakieś ciekawe zdjęcia tego

pojazdu. Poniżej in-box:

CD4E94C5-995F-4164-BC4A-F89BC602C6D9.jpeg

354FFEC9-7E70-4FAA-A878-5EA57BCAE3BD.jpeg

EC4A103F-EF30-4CB8-B680-5AA7963B59AF.jpeg

65403C34-ABB0-4A17-B656-4C469CB7919D.jpeg

Edytowane przez fanpancerki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fanpancerki napisał:

Mam wrażenie że to inna wersja niż w pudle ale może się mylę?

Masz dobre wrażenie, M996 to "uboższa" wersja M997, karetka z dwoma drzwiami kabiny i sztywną zabudową ambulansu. W M996 jest ona mniejsza, w M997 jest zdecydowanie większa. Wersja z miękkim dachem, a więc Soft-Top to właśnie M1035.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model określiłbym jako dobrze spasowany ale zastanawiam się nad jedną rzeczą skąd oni wzięli taki plastik i formy (takich nadlewek nie ma nawet w mistercrafcie i plastyku) . Pierwsze 2-3 godziny zajęło mi doprowadzenie ramy do takiej formy, najpierw trzeba było ją rozciąć żeby usunąć niektóre nadlewki!!! 

BAC10686-6526-49F8-A24E-F4E555FA6F43.jpeg

1BD7629E-B6D8-4D1D-A2BF-4C8616D382B3.jpeg

8C932995-73E4-4E35-AA85-19479B0A6C11.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna aktualizacja w wytwórni mydła. Temat ramy zostaje skończony nie wliczając jednego babola .A i oczywiście nie obyło się bez dorabiania części. P.s Ktoś znalazł kiedyś fotki tego co jest z tylu np. noszy itp.?

A1E51855-6DA0-4ED1-BC65-76F6DE8D2500.jpeg

Edytowane przez fanpancerki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 17:40, fanpancerki napisał:

Lusterka oczywiście a kół nie mam skąd pozyskać (chyba że macie pomysł jak przerobić zestawowe).

Jeśli jesteś w stanie poczekać z montażem kół, to ja mam koła w 1/72 do HMMWV, może nie idealnie właściwe, ale znacznie lepsze niż zestawowe. Możesz je zobaczyć w mojej galerii Dumvee.

Będę je kopiował z żywicy, ale to pewnie dopiero na przełomie grudnia i stycznia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Skinn3r napisał:

Jeśli jesteś w stanie poczekać z montażem kół, to ja mam koła w 1/72 do HMMWV, może nie idealnie właściwe, ale znacznie lepsze niż zestawowe. Możesz je zobaczyć w mojej galerii Dumvee.

Będę je kopiował z żywicy, ale to pewnie dopiero na przełomie grudnia i stycznia..

Dzięki za propozycje ale nigdy nie bawiłem się żywicą i ze względu na pył na razie nie zamierzam. Dlatego w moich Hmmwv warsztatach nie spodziewajcie się żadnych żywicznych konwersji (narazie)

Edytowane przez fanpancerki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fanpancerkichłopie, gdzieś tam napisałeś, że "już" masz zrobione cztery modele, więc chyba Twoje umiejętności są takie, że umiesz przykleić zamiast kółek zestawowych lepsze żywiczne. Cała filozofia to użycie innego kleju. Więc skoro Skinn3r się zaoferował, to nie bój żaby. i bierz te koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubisz mam więcej niż 4 modele sklejone ale trochę wstydzę się je pokazywać.Nazwałbym je reliktami przeszłości bardziej  😆Z wyjątkiem dany i su-27 które kiedyś skończę .Ale jakiś czas temu otworzyłem nowy rozdział w moim warsztacie i do tamtego nie chcę wracać. A propo kółek to odezwij się jak będziesz odlewał ale jeszcze zobaczę bo za jakiś czas będę miał kilka Hmmwv T-modelu (jeden pójdzie na części) a tamte koła wydają mi się bardzo trafne.

 

7A5F024B-7A87-44AF-A6F7-7B552648076B.jpeg

Edytowane przez fanpancerki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fanpancerki napisał:

Dzięki za propozycje ale nigdy nie bawiłem się żywicą i ze względu na pył na razie nie zamierzam. Dlatego w moich Hmmwv warsztatach nie spodziewajcie się żadnych żywicznych konwersji (narazie)

 

Spróbuj znaleźć takie kółeczka:

IMG_20201206_134852.jpg

 

Pozdrawiam, Przemek

Edytowane przez PrzemekW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, PrzemekW napisał:

 

Spróbuj znaleźć takie kółeczka:

IMG_20201206_134852.jpg

 

Pozdrawiam, Przemek

Ja mam dokładnie te koła i będę je powielał :)

Ewentualnie mogę Ci wysłać kilka zestawów kół od HMMWV Dragona - felgi + opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniej soboty się nie obijała wszystko szło dobrze wyciąłem i obrobiłem kadłub skleiłem go z progami. W pewnym momencie wyciąłem tylną klapę patrzę jakaś taka mała jakby w 1/76 próbowałem to szpachlować przerobić wszystko. Klapa nadal była niedopasowana a detale z każdą próbą coraz bardziej mydlane (obecnie klapa jest w 4 kawałkach) . Już pomijam fakt że wszystkie części pomijając plandekę, drzwi i części podwozia były zalane albo nie dolinę. Więc jestem zmuszony zamknąć projekt, jednak zakup tego modelu nie poszedł na marne: podwozie, plandeki, brezentowe drzwi i snorkel co wykorzystam w Hmmwv t-modelu których posiadaczem niedługo się stanę.  Ps. Zapomniałem o kołach które mogą służyć za dodatkowe albo jako graty.

Edytowane przez fanpancerki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba słuszna droga. Nie ma sensu na siłę marnować czasu i energi, a później całkowicie stracić zapał przez tak fatalny model. To ma być przyjemność, więc zdecydowanie lepiej sięgnąć po coś zdecydowanie lepszej jakości. Szkoda, że nie kleisz 1:35,  tam temat Humvee jest znacznie bogatszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.