Skocz do zawartości

Henschel Typ33 D1


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

W sobotę, drogą kupna, w zaprzyjaźnionym sklepie nabyłem to coś:

DSCN6466.jpg

 

Henschel Typ33 D1, Revell 1:35.

Nikt tego nie chciał kupić, bo chyba brzydkie, dali niezły rabat, więc uznałem że jest to model w sam raz dla mnie. 

Model to przepak ICM.

DSCN6470.jpg

 

Wypraski jak wypraski. Trzeba będzie coś szlifować i szpachlować.

 

DSCN6471.jpg

 

DSCN6472.jpg

 

DSCN6473.jpg

 

DSCN6474.jpg

 

DSCN6475.jpg

 

Papiery typowe dla Revella

 

DSCN6468.jpg

 

DSCN6469.jpg

 

Ładne kalki

 

DSCN6467.jpg

 

No i trochę zdjęć oryginałów. 

Zdjęcia zamieszczone oczywiście tylko w celach dyskusyjnych!

 

henschel-33-07.jpg

 

Henschel33-1.jpg

 

images.jpg

 

7aa795913dbaacaf005f3d0f41429319.jpg

 

dopravn-nehody-wh-156.jpg

 

dopravn-nehody-wh-1-487.jpg

 

Model można zrobić w trzech wersjach kolorystycznych. Ja swojego planuję w jedynym słusznym kolorze, to jest w Panzergrau, z zamkniętą komorą silnika. 

Posiadam trochę literatury i zdjęć ale wszelkie materiały w tym temacie, bardzo chętnie przytulę.

 

Mariusz

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

mmmm moje ulubione autko :D, ad modelu nie wiem czy planujesz poprawiać to i owo ale maska jest do bani, można nabyć Parta -samą maskę- ale ona też wymaga poprawek, największym błędem jest jej podział (3 elementy z środkowym a powinny być tylko klapy na wspólnym zawiasie)

dla wizualizacji -

zdjęcia dla celów dyskusji
P1020221.thumb.jpg.9eb52efc0c7fcf8419b2df6eb40bc8dc.jpg
z Parta można użyć natomiast boków- są całkiem ok, u mnie wyszło tak (górne poszycie maski niestety od podstaw)
WP_20141104_005.thumb.jpg.170acae619ebadf39cafb925353b58ee.jpg

WP_20141008_004.thumb.jpg.1825556749b6c75969a57de00e97c77a.jpg

jak będziesz  chciał poprawić to i owo wiesz gdzie pytać 😉
no i warto nabyć koła z Panzerart
WP_20140911_026.thumb.jpg.3eb4f1ab909172b418d3ce39981c807f.jpg

i najfajniejszy termostat na chłodnicy (niestety trzeba samemu wystrugać)

WP_20140825_004.thumb.jpg.770fc7c9b2e432f0e0092c94a335c7b3.jpg
Oglądam i czekam na progres :D

Edit 😉
WP_20141104_007.thumb.jpg.07d7a6d4d839938709a812dc6802e6fd.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greif, Przyjacielu! Jak zwykle zburzyłeś spokój mojego umysłu! Przynajmniej wiem o brakach jakie ma ten model. 

Co do blaszek? Walczę ze sobą, bo jak w nie się właduję, to lepienie tego pojazdu przeciągnie się do kilku lat😁.

Sam model-pojazd zauroczył mnie! Zapalałem do niego dziwną, wręcz patologiczną miłością. Taką że zostawiam na razie inne modele i zajmuję się tylko tym pojazdem. 

W swojej pokraczności jest po prostu piękny💕

Kółka chyba dokupię....

Mariusz

Edytowane przez marioba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Po policzeniu dodatkowych kosztów, okazuje się że nie bardzo stać mnie na dodatki. Branża w której prowadzę działalność, od marca tego roku praktycznie leży. Mimo szczerych chęci i zanęcenia przez Greifa, model będzie budżetowy. 

Zakup dodatkowych gratów byłby rozrzutnością u mnie w tej chwili.

Poza tym idą święta i ZUS do 15go muszę zapłacić.

 

Mariusz

Edytowane przez marioba
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bęędziee co oglądać. Ten właśnie nieopancerzony dział "pancerki"  lubię.  Powodzenia. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Lubie wiedzieć co lepię i małe dochodzenie musiałem w związku z tym zrobić.

 

Revell napisał w papierach, że to  D1 to diesel. To bzdura! Silnik Diesla posiadał pojazd G1, który to był produkowany równolegle z pojazdami z silnikiem gaźnikowym.

 

Polepiłem zestawowy silnik:

DSCN6477.jpgp1020210.jpg

 

Na dolnym zdjęciu widać: sześć świec zapłonowych, z kablami w szynie i aparat zapłonowy. Poniżej od lewej widać: sprężarkę, pompę wody, prądnicę, aparat zapłonowy, kawałek przekładni kierownicy oraz cięgna biegnące od kolumny kierownicy do aparatu zapłonowego. To element regulacji kąta wyprzedzenia zapłonu. 

 

smIMG_2386.jpg

 

Dwie dźwigienki przy kolumnie kierownicy to odpowiednio : regulator kąta wyprzedzenia zapłonu i regulator składu mieszanki (ssanie)

 

obr51896bfa7c2d4.1200.jpgDSCN6476.jpg

 

I prawa strona. widać tzw. dwa mokre filtry powietrza osadzone na dwóch gaźnikach Solex 40 BFVL. Poniżej kolektor wydechowy. Od prawej poniżej: pompa olejowa z filtrem oleju i pompa paliwowa. Na silniku z zestawu, poza filtrami powietrza i kolektorem wydechowym tych elementów nie ma....

 

Gaźniki wyglądały tak:

 

bf2.jpg

 

Jednym słowem samochód był zaopatrzony w Vergasermotor (Otto) Henschel Typ D. 

Sześciocylindrowy gaźnikowy silnik, o pojemności 10857ccm i mocy 100KM przy 1600 o/min. 

 

Na początku napisałem że silnika nie będzie widać. I tak będzie. Chociaż byłby dobrą bazą do zrobienia niezłej repliki.

 

Poza tym coś tam jeszcze z nudnych rzeczy polepiłem...

 

DSCN6478.jpg

 

Jakby co, to mam kwity na to co napisałem powyżej:

 

DSCN6479.jpg

DSCN6480.jpg

 

I jeszcze to:  http://www.kfzderwehrmacht.de/Homepage_english/Motor_Vehicles/Germany/Henschel/Henschel_33/henschel_33.html


I cała masa innych materiałów jakie zebrałem i te które otrzymałem od naszego forumowego Kolegi Greifa, któremu bardzo dziękuję!

 

Poza tym pojazd posiada jeszcze kilka tajemnic, które muszę rozszyfrować...

 

I tyle na dzisiaj...

 

Mariusz

 

 

Zdjęcia umieszczone są, oczywiście tylko i wyłącznie w celach dyskusyjnych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czołem!

Mała aktualizacja...

 

Nauczony doświadczeniem, lepienie zacząłem od skrzyni i ramy. Dla mnie to podstawa! Najpierw spasuje jedno z drugim i dopiero wtedy jak wszystko zacyka zajmę się całą resztą...

 

01.jpg

 

Troche szpachli...

 

02.jpg

 

Paka z uchwytami do gąsienic...

 

03.jpg

 

Polepione coś od spodu...

 

04.jpg

 

Oczywiście trzeba coś tam poszpachlować i poszlifować. Całość wygląda teraz tak:

 

05.jpg

 

06.jpg

 

Rama wstępnie polepiona...

 

07.jpg

 

I pierwsza przymiarka do paki...

 

08.jpg

 

Przyszła kolej na schowki zawieszone pod skrzynią ładunkową. Generalnie są do d..... Przypominają szuflady z lodówki. Trzeba poprawiać...

 

09.jpg

 

10.jpg

 

Hips i szpachla...

 

11.jpg

 

12.jpg

 

Model składa się średnio słabo. Plastik raczej kruchy. Trzeba uważać aby czegoś nie połamać. Trochę się raczej narobię, zanim ten model jakoś będzie wyglądał..

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.