Skocz do zawartości

Sdkfz 234/3 Dragon 1:35


patrykd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Długo się zastanawiałem czy wrzucić tutaj zdjęcia. Jest to mój drugi model w życiu. Proszę o jakąś konstruktywną krytykę. Model od początku   był budowany jako dwuczęściowy, ze względu na to, że chciałem aby było mozna dokładnie było obejżeć wnętrze pojazdu. Niestety ten sposób wykonania spowodował, iż półówki nie składają się ze sobą. 

Błędy o których wiem są następujące:

- na bokach błotnika są otwierane panele , na których źle wklejone są kłódki - źle spojrzałem w instyrukcję

- podczas weatheringu złamałem antenę i musiałem ją kleić - widać niestety klejenie

- nr rejestracyjny pojazdu jest zbyt długi - źle rozmierzyłem literki, a nie chciałem już psuć tego co zrobiłem to postanowiłem po prostu dodać więcej cyferek by nie rzucało się w oczy

 

Od siebie jeszcze dodam, iż model waloryzowany jest blaszkami Voyagera, silnikiem z żywicy od CMK, i paroma innymi elementami wyposażenia od tamijki

_DSC5833-min.JPG

_DSC5834-min.JPG

 

 

 

 

_DSC5847-min.JPG

 

_DSC5851-min.JPG

_DSC5860-min.JPG

_DSC5859-min.JPG

_DSC5862-min.JPG

_DSC5853-min.JPG

_DSC5857-min.JPG

_DSC5858-min.JPG

_DSC5863-min.JPG

_DSC5864-min.JPG

_DSC5866-min.JPG

_DSC5857-min.JPG

Edytowane przez patrykd
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Seb napisał:

A czerwona gaśnica dla kontrastu czy bo taka wisi na korytarzu?

Czerwona gaśnica bo sugerowałem się tym zdjęciem, na którym wyraźnie widać że nie jest ona w kolorze kamuflażu. I na 99% procent jest właśnie czerwona.

Faktycznie zdjęcia trochę za ciemne. Postaram sie je jakoś jutro rozjaśnić.

SdKfz_234_3_Kanonenwagen_bei_Vorfuhrung_PK_Kempe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, michal0281 napisał:

Jak to jest drugi model w życiu, to przy dziesiątym będziesz mistrzem świata. Pomysł z pozostawieniem otwartego modelu wybitnie chybiony, nastepnym razem zrób warsztat, zawsze coś ludzie pomogą.

Jak na drugi model to i tak całkiem fajnie, poza tym zdjęcia może za jaskrawe ,ale i tło białe jest git

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, michal0281 napisał:

Jak to jest drugi model w życiu, to przy dziesiątym będziesz mistrzem świata. Pomysł z pozostawieniem otwartego modelu wybitnie chybiony, nastepnym razem zrób warsztat, zawsze coś ludzie pomogą.

I tu masz dobre rady od kogoś kto zna się na rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2020 o 22:40, patrykd napisał:

Ok dzięki za info. Ale czerwone tetry też widzialem

Poproszę w takim razie o zdjęcie. Uzupełni to moją wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy minus modelu to.... kłamstwo, że to drugi model w życiu. To fizycznie niemożliwe by zastosować tyle technik na raz w miare udanie, jak maskowanie, wash, brudzenie czy nawet kładzenie kalek. Pisze jako modelarz z nastoletnim stażem. Nie bardzo wiem czemu takie kłamstwa mają służyć, dowartościowaniu?

Model fajny i fajnie widać silnik tatry, też robie 234/4 w 72 z wnętrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie to mój drugi model.  Po prostu bardzo dużo czytałem i oglądałem zanim zabrałem się za niego do roboty na temat technik modelarskich.  A co do gaśnicy chyba zwracam rację kolegom. Tetra 2 była czerwona. Aczkolwiek to czarno białe zdjęcie mnie zmyliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.