Skocz do zawartości

BF-109 G-6 i problem z przeliczeniem farb


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie BF-109 G-6 i mam problem z przeliczeniem farb z Model Master na Vallejo Air. Znalazłem przeliczniki, ale np Dark Gull Gray i Medium Gray zamienia mi na tą samą Vallejo Air o kodzie 48

 

Jeśli ktoś może mi pomóc to przeliczyć to będę wdzięczny:

Model Master FS36231 Dark Gull Gray na Vallejo Air

Model Master FS35237 Medium Grey na Vallejo Air

Model Master FS36375 Light Ghost Gray na Vallejo Air

Model Master FS37038 Flat Black na Vallejo Air

Model Master FS37875 Flat White na Vallejo Air

 

Robię zamówienie do dioramy i chcę się przygotować tez do tego modelu i o innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniemam, że 109 będzie w malowaniu niemieckim i w tym wypadku lepiej by było gdybyś podał oznaczenie RLM. W tych barwach przelicznik jest następujący:

kol RLM Vallejo air

RLM-02 044

RLM-65 008

RLM-66 055

RLM-70 021

RLM-71 015

RLM-73 016

RLM-74 054

RLM-75 052

RLM-76 046

RLM-79 034

RLM-80 017

RLM-81 043

RLM-82 022

RLM-83 013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Widze, ze temat zostal wyczerpany zanim dotknalem klawiatury. Ale na wszelki wypadek podam pare linkow:

 

Link 1

Link 2

Link 3

Link 4

 

To tak na szybko. Ostatni link wydal mi sie szczegulnie przydatny.

 

P.S. RLM-02 = nazwa koloru wedlug niemieckiego standardu

044 = odpowiednik tego koloru wedlug Valleyo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już się pogubiłem bo raz wychodzi, że RLM 75 to dark gull grey a raz, że medium gray i teraz padam :(

 

Czy dark czy medium to już interpretacja firmy co te farby robi. W samolotach niemieckich RLM to najlepsze co może być, bo bez problemu na ich podstawie można dobrać odpowiedni kolor od każdego wytwórcy.

 

G6 będzie RLM74/75/76 + miejscami może się pojawić 02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zaraz oszaleję! nie mogę się w tym połapać :(

 

Mam:

Model Master FS36231 Dark Gull Gray

Model Master FS35237 Medium Grey

Model Master FS36375 Light Ghost Gray

Model Master FS37038 Flat Black

Model Master FS37875 Flat White

 

I muszę znać odpowiedniki tych farb w Vallejo Air bo Vallejo Air chcę kupić, a przeliczanie tego w RLM mnie gubi Jeśli ktoś może pomóc mi to dobrać to będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK lecimy dalej:

RLM 02 to Vallejo 44 Light Grey Green

RLM 74 to Vallejo 54 Dark Grey Blue

RLM 75 to Vallejo 52 German Grey

RLM 76 to Vallejo 46 Pale Grey Blue

 

i teraz mam instrukcję w której każą mi malować w Model Master tak? a ja chcę to zamienić na Vallejo Air tak? a ja zamieniłem Vallejo Air na RLM i nie znam odpowiedników do Model Master i nie wiem co mam zamienić na co :( kurde pogubiłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img98.imageshack.us/my.php?image=dsc05830nl1.jpg

 

Ten jasno niebieski na kadłubie to RLM 76, Ten jasno szary to RLM 75 a ten ciemniejszy (zielonoszary) to RLM 74 + niektóre plamki na kadłubie (takie jasno-oliwkowe sie wydają) t RLM 02

 

Teraz to "przelicz" na swój schemat malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Constructor - zapomnij o instrukcji! Uzyj kolorow standardu RLM czyli takich jakimi malowali Niemcy.

 

Tak jak napisal HubertK, do Bf 109 G-6 bedziesz potrzebowal RLM 74, 75 i 76 no i moze troche zoltego czyli RLM 04. Czyli odpowiednio Vallejo 054, 052, 046 i 002 (wedlug listy imt'a) - proste jak dziadowski bicz

 

Tablica kolorow Vallejo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wytłumaczę to tak: w instrukcji producent podał mi konkretne farbki, których mam użyć oraz pokazał mi jak mam pomalować model - kształt kamo, oraz to gdzie mam której farby Model Mastera użyć - jak dla małpki - wszystko proste. Tyle, że mi sie zachciało malować Vallejo Air, bo mi łatwiej aero idzie niż pędzlem, więc tak sobie założyłem i próbowałem przeliczyć Model Master na Vallejo Air. Koledzy przeliczyli mi RLM na Vallejo Air - ok znalazłem te farby VA, ale nadal nie mogę dopasować RLM do Model Master.

 

Na razie wiem, że:

RLM 02 to Vallejo 44 Light Grey Green - podwozie i plamki

RLM 70 to Vallejo 21 Black Green - do łopat śmigła

RLM 74 to Vallejo 54 Dark Grey Blue - zielonoszary na kadłubie

RLM 75 to Vallejo 52 German Grey - ciemnoszary na kadłubie

RLM 76 to Vallejo 46 Pale Grey Blue - jasnoniebieski na kadłubie

 

Weźmy to teraz na obrazku przykładowo:

13302s1bf109g6jg54schilwd7.jpg

4. RLM 02 to Vallejo 44 Light Grey Green - podwozie i plamki

1. RLM 70 to Vallejo 21 Black Green - do łopat śmigła

5. RLM 74 to Vallejo 54 Dark Grey Blue - zielonoszary na kadłubie

6. RLM 75 to Vallejo 52 German Grey - ciemnoszary na kadłubie

2. RLM 76 to Vallejo 46 Pale Grey Blue - jasnoniebieski na kadłubie

3. Nie ma bo mi się za dużo naliczyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 to to samo co 6 i to jest RLM 75 (i on nie jest ciemny, niektórzy mówią że jest fioletowy )

 

RLM 76 - na spód samolotu oraz tło do plamek kadłuba

 

dsc05830nl1ccri1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HubertK dzięki! obrazek jak dla małpki i wszystko kumam Dzięki bardzo:) Teraz po "pierwszym" zamawiam farbki i git

 

Czy w Szczecinie ktoś prowadzi sprzedaż VallejoAir??

 

LordDisneyland a teraz pytanie jaki odcień żółtego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na to pytanie to jeden z przedmówców już odpowiedział...

do Bf 109 G-6 bedziesz potrzebowal RLM 74, 75 i 76 no i moze troche zoltego czyli RLM 04. Czyli odpowiednio Vallejo 054, 052, 046 i 002 (wedlug listy imt'a) - proste jak dziadowski bicz

Choć jest jedno ale. Ten VAir wg. FStandart to FS33538, czyli odpowiada Pactrze a27 Insignia Yellow, więc chyba ciut się różni od Pactry a78 RLM04 Gelb, a z kolei VAir078 to chyba zbyt ciemny odcień. Więcej żółci w palecie VallejoAir nie widzę, choc to trochę dziwne...

Uff. Niezły bigos, jak zwykle, gdy mowa o kamuflażach Luftwaffe...

 

Rozumiem, że mieszkanie już odmalowane, skoro zaczynasz nowy projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LordDisneyland co do mieszkania to kuchnia w rozsypce - meble wyglądają jak po wybuchu. Łazienka w nawet nie zaczęta. Przedpokój - szkoda słów. Duży pokój... Zacząłem mały pokój robić, tam jest już prawie skończone, muszę wstawić drzwi i stały-regał, i koniec i tam się wprowadzam. Co do zaczynania nowego projektu to już na zaś zbieram informacje tak w wolnych chwilach. Dziś np. idę po spray do Mini Morrisa, którego zacząłem jakiś czas temu i do tej pory nie ukończyłem :( ale dziś lub jutro do niego powrócę Niestety modelarstwo + życie codzienne nie idą równo w parze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem sobie skompletowac farby do kamuflażu RLM 74/75/76 z farb Vallejo Color (do Fw-190 F-8) ale joś mi nie pasowały kolry i zanim dotarły na model kupiłem farby Pactry (RLM 74, 75 i 76) i maznąłem dla porównania na kartce papieru...

 

Trochę się zdziwiłem bo wyszły całkiem inne kolory... i doszedłem do wniosku że właściwy kolor pewnie da się uzyskac mieszajac farby i porównując z wzornikiem barw RLM...

 

Wg tego co udało mi się wyczytac w przelicznikach Vallejo powinno byc

RLM 74 - VC 70867 - Pactra A91

RLM 75 - VC 70869 - Pactra A92

RLM 76 - VC 70907 - Pactra A93

 

Ciekawe co by wyszło jakbym do tego porównania dodał Agame i Model Mastera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche pozno zauwazylem temat ale trudno...

Posiadam kolko z zamiennikami farb autorstwa Payo. Moze to cos pomoze tak na przyszlosc.

 

Do tego w mojej galerii (z podpisu) sa dolaczone oficjalne spisy kolorow Vallejo Air, takze z podzialem na kamuflaze poszczegolnych nacji. Sa tez porownania do RLM i FS, RAL bodajze tez.

 

PS. Constructor - nie wiem czy masz juz odpowiedni nr Vallejo Air o kolorze zoltym ktory Cie interesuje, ale wg przelicznika FS33538 (czyli Insignia Yellow) to Vallejo nr 15, MM 1708 oraz 4721, Pactra A27, Agama N20M, Humbrol 154 oraz Revell 15. Tyle mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ok, zmieniłem zdanie, mam zamiar skleić Bf-109 G-6 w barwach German A.F. Swiss A.F. 1944, moje pytanie dotyczy doboru farb:

 

Producent do pomalowania wnętrza kabiny proponuje farbę 1716 Model Master FS 34277 Pale Green, a ja mam w posiadaniu:

  • Humbrol Enamel 30 Matt
  • Humbrol Enamel 224
  • Revell Enamel 362 SM
  • Revell Enamel 65 Matt
  • Pactra Acrylic A31 FS 34092

Nada się któraś, czy kupić to co chce producent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Odgrzebię temat, nie będę zakładał osobnego.

 

Pytanie mam prawie identyczne do postawionego przez Constructor'a, z tym że chodzi mi o przeliczniki farb na Tamkę. Starałem się przeliczyć kolory używając tabeli na forum, ale ponad połowy barw z instrukcji nie ma w wątku PRZELICZNIK FARB

 

Będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.