Skocz do zawartości

Shenyang J-6 ( Mig-19s) 1/72


neptun1939

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, rhinoceros napisał:

Czy jesteś pewien, że musisz widzieć każdy nit? 

Oczywiście, że nie. Tylko problem jest taki, że nitowanie prawie całkiem zaginęło w akcji. Jedynie gdzie są widoczne ( nawet na zdjęciach) to: stateczniki poziome od spodu i lotki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

J-6 po 2 i ostatecznym washu. Niestety w kalkach on nie wszedł zupełnie, bo i kalki się w linie podziałów nie chciały wryć (nawet po ich nacięciu/przecięciu). To co cieszy to pojawiło się więcej nitowania. 
07JUGVE.jpg
eJafZG9.jpg
XfKRTIE.jpg
I9Ya3ZA.jpg
TLRjozl.jpg
OT5wWh6.jpg
vcn36Ls.jpg
Jutro Powklejam detale, które poodpadały podczas washowania i kapkę wcześniej. Postaram się też zmalować resztę detali ( światła) no i w końcu trzeba się będzie przełamać i zabrać za podwozie... 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W końcu się przełamałem i zacząłem podwozie robić.
- Koło przednie jednak wykorzystałem z zestawu. Zostało zmodyfikowane: goleń została dorobiona z profilu okrągłego 2 mm z pręcikiem w środku. 
- Golenie z tyłu, okazało się, że zestawowe mają totalnie fantazyjny wygląd ( a ich wykonania od podstaw się najbardziej obawiałem - takie jakie są w zestawie). Udało się znaleźć kilka dobrych ujęć na te golenie, naszkicowany został rysunke poglądowy i na jego podstawie dorabiam nowe, bardziej poprawne. 
 Tak się to obecnie prezentuje:
BFP324o.jpg
B9fPAIg.jpg
Myślę dziś je zakończyć i przygotować do malowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ostanie foty w warsztacie. 
 Jutro postaram się dokleić pozostałe detale, uzupełnić braki farby Aluminium ( starta podczas usuwania nadmiaru Washa) i psiknąć Półmatem.
---------------------
Na bazie zdjęć z neta i instrukcji od Edkowego MiGa-17 dorobiłem nowe golenie podwozia tylnego:
Rt6hvdG.jpg
Następnie zostały pomalowane na Stal a siłowniki na czarny metalik. Felgi kół to Cockpit Green z zestawy Vallejo do Sowieckich srebrnych strzał (będą jeszcze raz malowane jak usunę nadmiar szpachli z dziurek po miejscu na golenie) :
hgo9MxF.jpg
Zmalowane zostały też światła pozycyjne: Insignia Red od Pactry i Green Zinc Chrome:
B83seSG.jpgPrzemalowałem też działka na czarny metalik, bo takie powinny być jak się patrzy na zdjęcia oryginalnych egzemplarzy:
jXMjeVl.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonało się! 
Zapraszam do galerii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.