Skocz do zawartości

Shenyang J-6 ( Mig-19s) 1/72


neptun1939

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dzięki za rady związane z podkładem - wykorzystam i przetestuję w praktyce już niedługo.
 Tymczasem...
 Trwają walki z J-6:
-> poprawione przejście stateczniki poziome-kadłub (poniżej szablon wycięty z planów):
HOuzfDj.jpg
-> oglądając model pod różnymi kątami okazało się, że pomiędzy skrzydłami a kadłubem jest mała dolinka widoczna pod kątem pod światło. Została już zaszpachlowana - czeka na szlifowanie.
cdGGF6C.jpg
->  kilka miejsc do poprawki zaznaczonych czerwonym foliopisem ( zatarte linie, dziurki w szpachli itp.) Większość została wczoraj w nocy pokryta szpachlą i czeka na szlif. W kolejce do obróbki i wyprowadzenia są też osłony działek.
LZgpXWE.jpg
byWEy53.jpg
Dziś postaram się zacząć robić golenie podwozia - w chwili obecnej gromadzę materiały  (zdjęcia plany itp.) co i jak.

Aha! Obecny podkład zmyję po zakończeniu obróbki ( i tak znaczna część już została usunięta podczas obróbki) i położę raz jeszcze. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mig napisał:

Obserwuję zmagania i podziwiam, że Ci się chce walczyć z tym gniotem. Na rynku jest dostępny lepszy model MiGa-19S.

W końcu to jest projekt grupowy polegający na budowaniu modeli z takich właśnie gniotów więc

każdy z nas wie na co się pisze. Ja np robię Mirage IIIE z Mister Crafta czyli przepakowanego Hellera a wiem, że są na rynku dwa zupełnie nowe i lepsze modele tej maszyny z Modelsvitu i PJ Project.  To forma zabawy i sprawdzenia się co i ile się potrafi? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolejna aktualizacja. Raczej udało mi się wyprowadzić na prostą wszystkie zauważone niedociągnięcia. Obecnie farba podkładowa zmyta. Jeszcze dziś wieczorem dostanie na nowo podkład, tylko tym razem w prawidłowej konsystencji :) 
jGfDhhY.jpg
BHz8UQu.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J-6 po raz drugi i ostatni we podkładzie. Podkład AK jest baaardzo wymagający jeśli chodzi o ciśnienie i przepustowość dyszy. Słabo kryje, ale po kilku mgiełkach jest OK. No i teraz przynajmniej pod światło widać nitowanie :D
tkEbky6.jpg
XcZ7U6N.jpg
lV72Vrv.jpg
Jak widać miejscami jeszcze delikatne poprawki mnie czekają i zaczynamy malowanie 😉 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli poprawiam błędy zauważone (pod światło) po podkładzie.  W kilku miejscach wyszły wgłębienia na starych ( zestawowych ) liniach podziału. Obecnie wyrównuję te zagłębienia za pomocą wodozmywalnej szpachli Wamodu. 
edk64Oc.jpg
uzhFkMi.jpg

5o3fy89.jpg
Czerwone linie ciągłe to linie, które muszę dorobić ( zaznaczony ich ogólny szkic), a przerywaną linią te co się troszkę zatarły i muszę je poprawić. 
Ostatnimi czasu troszkę mało czasu mam na modelarstwo,  a ostatni wolny dzień spędziłem na takim Scratchu do warsztatu ( półka na farby i chemię) - gotowa w 50%. Czekam na sklejkę 5 mm by ją wykończyć.
IDfMYme.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No i stało się...
 J-6 dostał kolorek. Niestety:
-> czerwony foliopis przebija w miejscach gdzie było pisane nim (góra), z dołu przed malowaniem i zdobywszy tak cenne doświadczenie "zmyłem" go ile się da ( właściwie spirytusem nie schodzi, ale rozmyło go to i farba zakryła bezproblemowo).
-> od spodu w jednym miejscu wyszedł jakiś brzydki babol po obróbce. W podkładzie nie było go widać a metalik wyciągnął niedoskonałości (drobne i niektóre większe)
-> linie przejścia statecznik poziomy-kadłub nie są takie same. Nie wiem co z tym fantem zrobić. Pewnie będę to poprawiał dziś.
Ale są plusy: 
-> pojawiło się nitowanie 😉 
-> End is near 😛 
Ale po kolei...
1. Doklejone drobne detale na super glucie ( w tle widoczny zestaw farb jakim będzie malowany płatowiec - farby genialne, krycie rewelacyjne)
myeoVeL.jpg
I widok "od pyska" na bestię:
1p5c6R9.jpg
2. Pojawiły się kolor:
FWsYWUL.jpg
HLHYRPg.jpg
Z25iDGJ.jpg

3. I babole... 
 Między płetwą, a wybrzuszeniem pod hamulec aerodynamiczny:
S2VP4lC.jpg
I widoczne prześwity czerwonego. Niestety w realu jest on bardziej widoczny ( poprawimy, bo po 3 warstwach farby nic się nie zmienia i świeci) :
6rLR9g6.jpg

Więc w bój do poprawek :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawki poczynione. Farba miejscami zmyta do gołego plastiku ( tam gdzie szpeciły cienie z foliopisu), przejścia stateczniki-kadłub wyrównane.  Pozostały "cienie" po starych liniach i próbach, ale to dziś zlikwiduję:
daSwZ5U.jpg
aehXZSj.jpg
5tTQhtU.jpg
uFdDCFW.jpg
D2JMdwO.jpg
HaGmwuG.jpg
Dziś czeka mnie jeszcze oklejanie blach, co mają być w innych kolorach i pod czerwone paseczki na kadłubie. Wszelkie uwagi mile widziane 😉 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tap-chan napisał:

Jakiej farby użyłeś?

  Z zestawu, co na pierwszej focie z poprzedniego postu jest "Soviet/russian silver darts".  Farba to Vallejo Air Aluminium (Metallic) AV71062. 

 

11 godzin temu, myszaty napisał:

 Po SU zabieram się za MiG-a...tylko porzeźbimy do  wersji P ...

Myszaty, a którego MiGa zamierzasz robić ? Też 19? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 19 z 39 PLM w Mierzęcicach, mam kalki z MM.

Podobno można zrobić przeszczep przodu z 17PF i trochę postrugać, ma razie temat w rozkmince...

Za glluta z Bilka nie mam zamiaru bulić to raz, a dwa bardzo  lubię dłubać - bez względu na wyniki...😇😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodane kolejne kolory: Black (metallic) na dysze i osłony silników, Steel (metallic) na osłony działek i osłony termiczne na bokach kadłuba obok działek. Czerwonych pasów dziś nie udało się namalować - farba jest jeszcze mokra i taśma się nie imała powierzchni, a jak już się chwyciła to oderwała płat farby do podkładu i trza było poprawiać. Dam mu kilka dni ( do środy-piątku) niech porządnie przeschnie i  dopiero zmaluję czerwień. Poprawione zostały też łączenia statecznik poziomy- kadłub. 
 Wklejone zostały też dysze od silników. Działka pomaluję jeszcze pędzlem Gunmetalem i na ogonie muszę delikatną poprawę pędzelkiem tym czarnym metalikiem zrobić. 
5UOemWh.jpg
5wvHvYk.jpg
2VSSCVW.jpg
9WVeP20.jpg
JWWvA3T.jpg
iFRx3tn.jpg
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z 17 też odlazła, ale C8, natępny raz już nie ryzykowałem i położyłem warstwę glossa z Tamki i powierzchnie utwardziło.

Po wpadce z lakierem Pentartu...

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, myszaty napisał:

Mnie z 17 też odlazła, ale C8,

Model przed położeniem podkładu należy ODTŁUŚCIĆ. Wtedy nic nie "odlezie" . O dziwo bardzo dobre efekty daje przetarcie całego latawca płynem do zmywania akryli Wamodu. Wtedy podkład trzyma się jak przybity papiakiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model był odtłuszczony. Całość była przemyta spirytusem salicylowym. Farba zeszła, ale do podkładu - podkład został. Więc problem jest na linii podkład - Vallejo Air. 
Też myślałem by go wpierw pociągnąć glossem  (już pod kalki) przed malowaniem czerwonych pasów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, neptun1939 napisał:

Vallejo Air. 

Aa, znaczy się koledze  cerata zlazła. Jak ze stołu :haha: Ktoś kiedyś napisał, że to błoto a nie farba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cóż ze złośliwością przedmiotów martwych człek nie wygra... Po glossie próbowałem okleić pod malunki czerwonych pasów i Zonk. Znów taśma ni chu-chu się nie chciała chwycić powierzchni... Na Spitfirach malowanych tym samym bezbarwnym lakierem, oklejany tą samą taśmą, trzyma się ona jak głuchy drzwi...
 Będą kalki w takim razie. Znów producent nie rozpieszcza: te zielone kwadraty z godłem PAF są nieprzeskalowane z 48... Takie już będą. Obecnie prawie wszystkie kalki naklejone. Czeka mnie walka ze zmiękczaczami i wbijanie ich w dziurki, rowki itp.
Tak się to prezentuje obecnie:
pyb6A2C.jpg
jS9dmXl.jpg
37sScsV.jpg
9uaMElj.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po pierwszym Washu. Wyszedł bardzo delikatnie. Niestety zgodnie z przewidywaniami nitowania znów nie widać... Coś muszę robić źle, że kolejna próba ( 2? 3? ) i znów nic nie widać....
j9vHa8n.jpg
E5cZ7WA.jpg
JPvyhx2.jpg
 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.