Skocz do zawartości

Albatros D Va - WnW 1/32


MarcinWSS

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Zamiast czekać na zwyżkę wartości modeli od WNW (być może kiedyś za pieniądze  ze sprzedaży Albatrosa mógłbym kupić samochód 😉  ) postanowiłem go posklejać. Najciekawszym, dla mnie, elementem całości jest odwzorowanie struktury drewna - i tu pójdę nieco inną ścieżką niż większość - postaram się odwzorować "rysunek" usłojenia za pomocą szablonu. Na tą chwilę wygląda to tak :

 Najpierw podkład - jasny brąz, następnie za pomocą szablonu, na niskim ciśnieniu nanoszę rysunek usłojenia, przy czym należy uważać, aby nie był on zbyt kontrastowy - kontrast uzyskamy malując całość bezbarwnym pomarańczowym w różnych odcieniach.

 

C1415F24-C48D-4534-921C-73A5043DFBD0_1_201_a.jpeg

5734AD65-68E7-41EC-937E-22B4320DF438_1_201_a.jpeg

46C32A18-8F84-41A2-A44E-A7B78929A163_1_201_a.jpeg

 

Edytowane przez MarcinWSS
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo śliczny Mercedes. Czy można prosić o objaśnienie z czego powstały kable i czy świece to również taurus? Pytam, bo u mnie Albatros czeka na swoją kolej w pudełku i bardzo mnie interesują szczegóły warsztatu. (jak ogarnąć sklejkę, naciągi, malowanie silnika) - mam nadzieję nie zanudzić pytaniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pulemiot napisał:

(...) mam nadzieję nie zanudzić pytaniami. 

Po to jest ten dział - wyjaśniać jak się "coś tam" zrobiło i słuchać innych, jak zrobili by to, często lepiej, inni 🙂.  Świece to też Taurus. Przewody postanowiłem "zapleść" z czterech cieniutkich drucików, tak aby uzyskać efekt zbliżony do plecionki. Fajki na świecach to zaciśnięta na końcu rurka 0,5 mm. Maluję Mr. Hobby, głównie serią C oraz metalizerami Alclad.  Resztę będę, w razie pojawienia się pytań, objaśniał na bieżąco i chętnie posłucham bardziej doświadczonych modelarzy jak ich zdaniem można by było coś poprawić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze piękne.  Czy masz jakieś zdjęcia oryginału, na których wzorujesz się odtwarzając strukturę sklejki na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. Zaruk - na stronie WNW, w zakładce dotyczącej danego modelu, są dostępne kolorowe zdjęcia replik/odrestaurowanych samolotów. na niektórych z nich widać rzeczony "patchwork" struktury sklejki. Wybrałem wersję bardziej kontrastową 😉

 

Ad. Marcin Rogoza - szablony robiła jakiś czas temu irlandzka firma, pod dowództwem Rumuna Rado, RB Production. Jak wieść gminna niesie, firma się zawinęła ponieważ dopłaty "covidowe" były dla niej na tyle atrakcyjne, że wolała zamknąć interes...

 

Mały "update" : okazuje się, że Pan Radu wyśle do Polski kilkadziesiąt szt. różnych swoich wyrobów, więc trochę tego dobra jeszcze się pojawi :)

Edytowane przez MarcinWSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejka to materiał wielowarstwowy. Kolejne warstwy są przesunięte kątowo względem siebie m. in. aby wzmocnić wytrzymałość w różnych kierunkach (tak jest obecnie). Pewnie kiedyś podobnie więc nie ma znaczenia. Jednak na zdjęciach z epoki warstwa wierzchnia była jak w modelu w relacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.