Skocz do zawartości

Sd.kfz 8 DB 10 Lufcik + Flak 36 Dragon 1:35


gustlik

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem , że niektóre elementy świadomie są uszkodzone ze względu na koncepcję modelu ale mam wrażenie , że na tylnej ścianie pojazdu jak i nad lewarem są widoczne łączenia.   Dodatkowo na tylnej płycie w dolnej części widoczne są

mocne zarysowania.  Czy będzie to jakoś ukryte czy to świadome działanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt dokładnie to widać na zdjęciach ale chyba wystąpił problem ze sklejeniem połówek kadłuba w rejonie skrzyń znajdujących się na błotnikach , po lewej jak i prawej burcie pojazdu.  Mam też wrażenie , że między burtami a zasobnikami znajdujacymi się wewnątrz pojazdu są szczeliny .

Łączenie z przodu pojazdu też jest do poprawienia .

Edytowane przez orkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpara jest przy zasobnikach, jak na fotce. Nic z nią nie robiłem,  bo wydaje mi się że w oryginale jest podobnie, szukałem fotek tego elementu ale nie znalazłem a przy zasobnikach kwestia wygląda tak że tak ten model jest zrobione bo wszystko ładnie pasuje .

 

Jeszcze kilka fotek podstawki.

IMG_20210308_081726.jpg

IMG_20210308_081148-01.jpeg

IMG_20210308_082141-01.jpeg

IMG_20210308_075700-02.jpeg

IMG_20210308_075640-01.jpeg

IMG_20210308_075710-01.jpeg

IMG_20210308_075724-01.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do prawdziwego pojazdu , na tyle ile można zobaczyć ze zdjęć , zestaw jest uproszczony. Chodzi mi

o łączenie górnej i dolnej części kadłuba.  Próbując upodobnić model do oryginalnego pojazdu , poprzez

odchylenie łączonych połówek kadłuba , stworzył Pan wrażenie niedokładności wykonania .

Jeśli tak ma być to  ok . W swoim modelu poszedłem drogą ,,uproszczenia" i też jest dobrze.

Powodzenia w dalszej budowie  i dalej podglądam.

skanowanie0002.jpg

lufcik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, orkan napisał:

W stosunku do prawdziwego pojazdu , na tyle ile można zobaczyć ze zdjęć , zestaw jest uproszczony. Chodzi mi

o łączenie górnej i dolnej części kadłuba.  Próbując upodobnić model do oryginalnego pojazdu , poprzez

odchylenie łączonych połówek kadłuba , stworzył Pan wrażenie niedokładności wykonania .

Jeśli tak ma być to  ok . W swoim modelu poszedłem drogą ,,uproszczenia" i też jest dobrze.

Powodzenia w dalszej budowie  i dalej podglądam.

skanowanie0002.jpg

lufcik.jpg

Nie zwróciłem na to uwagi, gdybym wiedział o tym od początku poprawiłbym ten element.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mimo , że Lufcik na pierwszy rzut oka sprawia pozytywne wrażenie to w szczegółach jest odwrotnie. 

Widoczna  jest   niestaranność w sklejeniu , a i paru elementów brakuje.

Szkoda bo mocno odstaje od armaty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.