Skocz do zawartości

ZSU 57-2 1/35 Hobby 2000


bondarek

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zacząłem taki fajny modelik. Zawsze bardzo mi się podobał ten pojazd, no i wreszcie będzie w kolekcji :-).
In-Boxów jest mnóstwo, więc nie będę nic takiego tu robił. Do modelu dodałem metalowe lufy i liny holownicze, choć te z zestawu też dają radę, ale je popsułem :-(.

Dzięki otwartemu i bogato wypełnionemu wnętrzu sam prezentuje się całkiem ładnie.

 

A tak to wyglądało po zmontowaniu w całość

 

DSC05230-s.JPG

DSC05231-s.JPG

DSC05235-s.JPG

DSC05236-s.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyka gatunku!!! Szkoda go obijać- taki ładny jest.  Zostaw w wersji defiladowej. Lekki kurzyk i starczy. Krawędzie możesz przetrzeć jakimś grafitem i tyle. Fajny zielony- możesz podać nazwę farby? Metalowe lufy Abera extra wyglądają (koszt prawie wartość modelu). Tak trzymaj!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy mocno nie obijam i nie brudzę, to i ten nie będzie mocno poobijany :-). Troszkę jednak trzeba, z umiarem :-).

Lufy są konieczne, bo to jednak robi różnicę, a cena, cóż trochę poboli i przestanie :-). Co do koloru to wybrałem Hatakę C251 - 4BO Protective Green .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Endrju napisał:

A malowanie kadłuba to preshading czy modulacja?

Jedno i drugie, nie zrobiłem zdjęć z tego etapu.

 

 

2 godziny temu, Rafał B napisał:

Koła są w innym odcieniu zieleni, czy to złudzenie apteczne?  😎

Odcień na pewno jest ten sam, problemem może być światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"O Panie dobry jak chleb" Pięknie wyszedł ten nasz pogromca Phantomów i Mirage. Moim zdaniem bruzdingu już dość. Tak to Panie w realu wyglądało- mały kurz i starczy. Zezwalam na otwarcie ognia🙂

8-8-300x291@2x.jpg

 

image.jpeg.c3854b3e00b50c211495fc4e4012378d.jpeg

 

zsu57-2.jpg.2a24c35d9c72badf3a2865a076b8e499.jpg

tumblr_pa6ssdOVWh1u0l55ro1_1280.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Pięknie wyszedł ten nasz pogromca Phantomów i Mirage.

 

image.jpeg.c3854b3e00b50c211495fc4e4012378d.jpeg

 

 

No niestety kicha :-(. Szkoda, że tego zdjęcia nie widziałem wcześniej i zasugerowałem się jedynie instrukcją. Oznaczenia mam w niewłaściwych miejscach. :-(.

Muszę się zastanowić co z tym teraz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2021 o 13:56, bondarek napisał:

 

No niestety kicha :-(. Szkoda, że tego zdjęcia nie widziałem wcześniej i zasugerowałem się jedynie instrukcją. Oznaczenia mam w niewłaściwych miejscach. :-(.

Muszę się zastanowić co z tym teraz zrobić.

Jest na to ratunek: zestaw kalek ToroModel 35D68 - Polish Army vehiclesUnit insignia, registration numbers 76 pattern & stencils 1/35 decals

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Jest na to ratunek: zestaw kalek ToroModel 35D68 - Polish Army vehiclesUnit insignia, registration numbers 76 pattern & stencils 1/35 decals

 

 

Tak, mają też kalki z orzełkami, ale poczekam co mi odpiszą z Hobby 2000, ewentualnie popytam może komuś zostało z tego zestawu.

 

31 minut temu, krzychu83 napisał:

Kolego, zostaw oznaczenie, szkoda nerwów dla tych paru milimetrów...

 

Nie da rady, tego już się nie da odzobaczyć 😉

Tak czy inaczej pojazd trafił do pudła i czeka, aż mi przejdzie złość. Najgorsze jest to, że na ilustracji z pudła jest dobrze pokazane położenie oznaczeń, dlaczego tam nie spojrzałem? 🤬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model doskonały w każdym kawałku. Podziwiam. Mnie by się nie chciało już poprawiać.  Kto się w tym połapie. Ty, Robert i kilku tych którzy śledzą ten wątek i jeszcze czytają ze zrozumieniem. No chyba że konkurs robisz model.

Pozdrawiam

Andrzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawisz, bo spać spokojnie nie będziesz mógł. Zresztą nie Ty jeden, a było się zapisywać na Forum profesjonalistów ? Ja się przez pół roku zastanawiałem. Nie ma zmiłuj. Dla mnie model piękny, w tej skali to ja już nie dał bym rady.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bondarek napisał:

Podziękowania należą się @robertmodelarz za to zdjęcie, bo teraz jeszcze poprawię, a później to na pewno by mi się nie chciało. Z wyniku jestem w sumie zadowolony, więc dobrze się stało, że wyszło to teraz.

Jeżeli mamy rozpocząć przewód doktorski temat pracy:  Samobieżne działo przeciwlotnicze ZSU -57-2, eksploatacja i modernizacje  w LWP. To zaczynamy:

Rozdział I

Egzemplarz o nr taktycznym 0216 z orłem bez korony jak i poprzedzający go w kolumnie pojazdów nr 0218 posiadają klapy przeprawowe na kratkach wlotowych na górnej płycie pancerza. Analogiczne jak w wozach typu T-54/55. Fotografie zamieszczone tylko w celach dyskusyjnych.

37090_promo-05.jpg

ZSU_57-2_17.jpg

ZSU_57-2_31.jpg

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział II

Egzemplarz o nr taktycznym 0216 z orłem bez korony jak i poprzedzający go w kolumnie pojazdów nr 0218 posiadają mocowania do instalacji dodatkowych 200 l. beczek z paliwem na tylnej ścianie kadłuba. Analogiczne jak w wozach typu T-54/55. Fotografie zamieszczone tylko w celach dyskusyjnych.

ZSU_57-2_16.jpg

ZSU_57-2_23.jpg

ZSU_57-2_24.jpg

ZSU_57-2_25.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poniższej focie zaznaczyłem elementy wymienione w:

Rozdziale I  - żółtą strzałką.

Rozdziale II czerwonymi strzałkami.

image.jpeg.c3854b3e00b50c211495fc4e4012378d.jpeg.1f050e13b4204e234568bfe2af4db4cd.jpeg

Fajny model zrobił kolega JFM z 7 ŁDD

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział III

ZSU-57-2 z uchwytami na tylnej ścianie kadłuba do mocowania świec dymnych BDSz, takich jak w czołgach T34/85 jak i we wczesnych wersjach czołgów T-54. Fotografie zamieszczone tylko w celach dyskusyjnych.

 

zsu-57.2.003.jpg

zsu-57.2.002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.