Skocz do zawartości

ZSU 57-2 1/35 Hobby 2000


bondarek

Rekomendowane odpowiedzi

Rozdział IV

Oryginalny radziecki pierwszy ZSU -57-2 taki jak wypuścił  TAKOM/HOBBY 2000. Z gołą d.....przepraszam zasłoniętą belką do samowyciagania.

https://www.net-maquettes.com/pl/pictures/zsu-57-2/

ZSU-57-2 48

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bondarek napisał:

 

No niestety kicha :-(. Szkoda, że tego zdjęcia nie widziałem wcześniej i zasugerowałem się jedynie instrukcją. Oznaczenia mam w niewłaściwych miejscach. :-(.

Muszę się zastanowić co z tym teraz zrobić.

Patrząc na zdjęcie, to dla mnie, albo uchwyty/poręcze są za nisko albo numer jest za wysoki, a nawet jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Na poniższej focie zaznaczyłem elementy wymienione w:

Rozdziale I  - żółtą strzałką.

Rozdziale II czerwonymi strzałkami.

image.jpeg.c3854b3e00b50c211495fc4e4012378d.jpeg.1f050e13b4204e234568bfe2af4db4cd.jpeg

 

 

Moim skromnym zdaniem na tym zdjęciu płyta wentylatora jest jednak pierwotna, znaczy się jednolita bez klap. Taka jak w modelach TAKOMa i TRUMPETERa.

ZSU.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JFM napisał:

Moim skromnym zdaniem na tym zdjęciu płyta wentylatora jest jednak pierwotna, znaczy się jednolita bez klap. Taka jak w modelach TAKOMa i TRUMPETERa.

ZSU.jpeg

 

Poziom wkurzenia nieco opadł i zaczął rodzić się plan. Dorobię te uchwyty na beczki, bo to raczej nie podlega dyskusji, a z klapami to w sumie nie wiem, ale na wszelki wypadek zamówiłem już blachy od Edka. Pytanie tylko, czy faktycznie te klapy powinny być w tym egzemplarzu?
 

Pytanie do @robertmodelarz czy wozy z klapami przeprawowymi były u nas modyfikowane, czy takie przyszły od producenta?

 

5 godzin temu, krzychu83 napisał:

Jak kolega chce to gdzieś pewnie są do dostania te kalki. Osobiście mam zestaw Takom + te właśnie kalkomanie , kupione zanim Hobby 2000 wypuścił swój zestaw.

 

Znalazłem gdzieś w Niemczech, ale ściąganie to będzie ostateczność. Może koledze nie będzie potrzebna ta część arkusika?😉

 

PS. Dobrze, że ilość błędów wzrosła, złość na kalki stała się relatywnie mniejsza 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko jest ok., nie musisz dokładać klap. Zrobiłeś model z wczesnych lat 60. Klapy, a w zasadzie całą tylną płytę wymieniono w ZSU-57/2 na przełomie lat 60./70.

Pozwolę sobie jeszcze odnieść się do kalek powyżej w zakresie Niebieskich Beretów. Otóż nieprawidłowy jest krój cyfr, a także kolor kotwicy. Poprawny krój cyfr na zdjęciu poniżej, a kolor kotwic 29.baterii artylerii plot był jasnoczerwony.

image.thumb.jpeg.329b8008e1917f34cd2155129db4b5a5.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bondarek napisał:

Pytanie do @robertmodelarz czy wozy z klapami przeprawowymi były u nas modyfikowane, czy takie przyszły od producenta?

Były modyfikowane w fabryce u nas Bumar-Łabędy. Do przechowywania klap na wieży była dodawana skrzynia podobna to tej co mają czołgi T-54/55 (przetłoczenie z dużym X)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2021 o 13:56, bondarek napisał:

 

No niestety kicha :-(. Szkoda, że tego zdjęcia nie widziałem wcześniej i zasugerowałem się jedynie instrukcją...

Mam wrażenie, że instrukcja dobrze sugeruje pozycje oznaczeń, a uchwyty na wieży powinny być, moim zdaniem, wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Endrju napisał:

Czy to  w takiej skrzynce?

Zdjęcie do celów poglądowych.

image.png.b08c74d3377b6ea099b566c73414320b.png

Pozdrawiam

Andrzej

Dokładnie taka

Poniżej wersja fińska -różnica w wypukłym przetłoczeniu w kształcie litery X- nasze miały wklesłe.

Ilustracja

Tu nasz pojazd ze skrzynką.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy nie wiedzą to ten pojazd z mojego zdjęcia to też nasz pojazd z najciekawszego "złomowiska" w Polsce. Z fortu Czerniakowskiego.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, którzy będą chcieli wykonać ten model w barwach 29.baterii artylerii plot z 7.ŁDD. Pamiętajcie o dodaniu (dorobieniu) EZCz-55. O wymianie płyty tylnej nie piszę, bo to oczywista oczywistość.

image.jpeg.884392c665b30248775f2416cadd412d.jpeg

EZCz-55.

image.jpeg.73b54e3e8d3738f789594fad70c36879.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Powracam po małej przerwie 🙂

 

Od Hobby 2000 dostałem komplet kalek (serdecznie dziękuję za zaangażowanie i pomoc) i naprawiłem swój błąd, dodałem resztę drobiazgów, a oto obecny stan warsztatowy.

 

IMG_20210416_003420.thumb.jpg.4dcbc15268cbed68dd055a32d8bf243b.jpg

 

IMG_20210416_003432.thumb.jpg.4c11c13857e5e70df404fb21bc43c628.jpg

 

IMG_20210416_003449.thumb.jpg.fa682cac16878c7fc4d6c09d9fe5f95d.jpg

 

IMG_20210416_003501.thumb.jpg.62a3d21842b26777043adbc7e5cc33ff.jpg

 

Podczas tej wymuszonej przerwy naszły mnie pewna refleksja dotycząca modyfikacji tych pojazdów wykonanych już w kraju. Jak rozumiem oryginalnie wozy zostały dostarczone w konfiguracji jak na zdjęciach, czyli bez klap przeprawowych i uchwytów na beczki z tyłu. Wszystkie te elementy zostały dodane już u nas i teraz pytanie, czy modyfikacjom zostały poddane wozy, które trafiły do określonych jednostek? A jeżeli tak, to czy te modyfikacje wykonano zaraz po dostawie pojazdów, czy po pewnym czasie?

Od odpowiedzi na te pytania będą zależały dalsze kroki 😎

PS Jeszcze raz tą drogą chciałem podziękować Hobby 2000, jesteście wielcy!! 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś we wojsku jeszcze w dawnych czasach, bardzo dawno temu, kiedy jeszcze Krzysztof Ibisz był stary.... była sobie Wojskowa Agencja Fotograficzna (WAF) – agencja fotograficzna utworzona w Warszawie 1 lipca 1947 roku.  Zakończyła ona działalność w 1991 roku – jej archiwum zostało przejęte przez Dom Wydawniczy Bellona, w czasie późniejszym trafiło do Centralnego Archiwum Wojskowego – w 1999 przekazane ówczesnemu Archiwum Dokumentacji Mechanicznej (obecnie Narodowe Archiwum Cyfrowe).

Materiały tam zgromadzone z całą pewnością rozwiałyby, większość wątków poruszanych na forum (pojazdy i sprzęt  LWP i ZSRR).  Niestety nie ma do nich dostępu- może kiedyś te "tajne" SCUDY, T-34/85M2 i inne nowoczesne wytwory techniki pancernej i samochodowej, ujrzą światło dzienne.

Na Twoje pytania, ciężko znaleźć  jednoznaczną odpowiedź.

Tu masz kawałek materiału co oni tam mają.-zdjęcia tylko w celach dyskusyjnych).

http://www.bg.pg.gda.pl/kronika/szukaj.php?start=on&co=z&stxt=WAF%20-%20Wojskowa%20Agencja%20Fotograficzna&fautorz=on

90885223_l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, robertmodelarz napisał:

....... "   może kiedyś te "tajne" SCUDY, T-34/85M2 i inne nowoczesne wytwory techniki pancernej i samochodowej, ujrzą światło dzienne.
.......

Tu nie chodzi o "tajne" tu mogło by się okazać, iż zdjęcia zawierają udokumentowane sceny niezgodne z obecną narracją historyczno/polityczną.  Ostatnio dłubiąc studebekera zachciało mi się poogladać " Skąpanych w ogniu" ze Stanisławem Mikulskim, wydawało mi się, iż ta ciężarówka jest tam tłem. Tło było inne, a przy okazji kazało się iż w "internecie" nie ma dostępnej polskiej wersji językowej tego filmu, innych wojennych czasu PRL też już nie ma, systematycznie są wycinane. . Cóż "skąpanych" obejrzałem z w rosyjskiej wersji językowej, "Milczący ślad" podobnie, itd, itd. Cóż szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, chorąży napisał:

a przy okazji kazało się iż w "internecie" nie ma dostępnej polskiej wersji językowej tego filmu, innych wojennych czasu PRL też już nie ma, systematycznie są wycinane. . Cóż "skąpanych" obejrzałem z w rosyjskiej wersji językowej, "Milczący ślad" podobnie, itd, itd. Cóż szkoda...

Jak się dobrze poszuka ...

 

https://www.ipla.tv/wideo/film/Skapani-w-ogniu/366548450823d93fcc5797ae73b8faf6

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.