Skocz do zawartości

EC665 Kangaroo Tiger 1/72 D-61 Mistercraft - projekt grupowy: Sklejamy modele Mistercrafta


bart207skw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Tak więc przyszedł czas na galerie skończonego modelu.

 

Ale zanim zdjęcia to małe podsumowanie:

 

Jest to jedyny dostępny w ofercie sklepów (nie mowie z drugiej reki) zestaw śmigłowca tygrys.

 

Model jest kopia zestawu italeri – i to bardzo marną kopią. Ciekawy pomysł na kalki, ale pudelka różnią się tylko numerami taktycznymi maszyn (więc to taki trochę skok na kasę). Kalki w mojej wersji armii australijskiej nie są do końca poprawne, bo na nosie kalka powinna być koloru brązowego i być na czarnym tle a nie czarna na brązie.

Nawet nie sprawdzałem poprawności kolorów na instrukcji. Wolałem poszukać w necie.

Instrukcja: to kopia 1:1 instrukcji revella – i tego nie rozumiem bo przecież aeroplast mimo swojej ubogości ma czytelne instrukcje. Mogli wziąć chociaż z italeri i nie byłoby takiej fantasmagorii.

Na pierwszy rzut oka zestaw robi wrażenie w miarę dobrego – dopóki się nie zacznie go sklejać.

 

Tragedia – takie słowo mi się ciśnie na usta po jego skończeniu. W tym modelu nic do siebie nie pasowało. W sumie nie ma ani jednej części w tym modelu, której nie musiałbym szlifować, szpachlować, czy docinać. A o spasowaniu oszklenia można zapomnieć.

 

Miałem tez chwile zwątpienia w projekt. Stad bardzo słabe wnętrze – cale czarne z pomalowanymi fotelami – bo tam tez nic nie pasowało i już nie bardzo mi się chciało. A plan był dobry.

 

Powiem na koniec tak – uff dobrze, że już koniec.

 

na koniec podziękowania:

- Staryfajter1954 – za wsparcie duchowe,

- Mitrandir – za wsparcie duchowe, a przede wszystkim za wsparcie merytoryczne,

- Moses – za genialny i prosty pomysł na zabarwienie szpachlówki,

- wszystkim oglądającym i komentując warsztat za cierpliwość.

 

Moją męczarnie z modelem można zobaczyć tu:

 

 

IMG_20210228_194148.jpg

IMG_20210228_194325.jpg

IMG_20210228_194414.jpg

IMG_20210228_194430.jpg

IMG_20210228_194454.jpg

IMG_20210228_194527.jpg

IMG_20210228_194554.jpg

IMG_20210228_194618.jpg

IMG_20210228_194641.jpg

IMG_20210228_194727.jpg

IMG_20210228_194910.jpg

IMG_20210228_194925.jpg

IMG_20210228_195302.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za pokonanie zua  :D

wyszło przyzwoicie, i o ile nie będę komentował modelu, skomentuje wykonanie.

Tkwiac usilnie w pędzlu, musisz mocno popracować nad konsystencja farby ktora malujesz. Pamiętaj mnóstwo cienkich warstw, po uprzednim wyschnięciu poprzedniej. Widać że jeszcze warstwa jest za gruba. Zadbaj o przygotowanie powierzchni do malowania. Aby była rowna i bez skaz. Twoja galeria pokazuje największy mankament modeli MC. Po wyprowadzeniu b4yly, człowiek jest tak zmęczony, ze chce jak najszybciej skończyć i zapomnieć, ze przy malowaniu i ostatecznych szlifach sobie odpuszcza.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie drobne info: niestety aerografu na ta chwile nie mam, mieć nie będę (przynajmniej z 2-3 lata) - brak warunków lokalowych.

co do farb to malowanie pędzlem powoli wychodzi coraz lepiej co sam widzę i myślę, że z każdym projektem będzie lepiej.

fakt model zmęczył mnie mocno mentalnie i wypalił. czas na cos nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.