Skocz do zawartości

UM Hetzer 1:72


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że ostrzegłeś Andrzeju bo właśnie miałem zamówić... A co możecie napisać o gąskach PARTa P72154 można je zastosować zamiast tych z zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem sobie właśnie takiego Hetzera

Myślę, że będziesz miał fajną zabawę.

U mnie też kilka UM leży i czeka..

Popraw lewy przedni błotnik bo blaszka się chyba odkleiła.

To się nie odkleiło, to sie wygięło i oderwało...się zdemolowało się ;)

Rafał, moje półki też są pełne jakichś pudełek, ale demonem szybkości to nie jestem... :-( ...z bardzo różnych przyczyn.

Przypomne morał o bajeczce... z wyścigu zółwia i zajączka^^

 

A co możecie napisać o gąskach PARTa P72154 można je zastosować zamiast tych z zestawu?

Niestety, ja ich nie używałem...jeszcze, może kiedyś.

Byc może któryś z kolegów doradzi.

Mój tłusto oleisty Hetzer.

Szybki i dostepny..kamo(ławkowiec plus wapno)

ResizeofP5166356.jpg

ResizeofP5166358.jpg

ResizeofP5166359.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złosliwcze, to co napisałem odnosiło się do blaszek w skali 1:48. nie próbowałem zestawu o którym piszesz ale miałem sporo do czynienia z gąsienicami Parta i zawsze byłem bardzo zadowolony. oczywiście ryzyko zawsze istnieje zwłaszcza przy modelach short run. pzdr

Rafał, ładny modelik. nie wiem czy lekko nie przesadziłeś z płukanką. czy zamontujesz Schurzen? bo niestety razi brak zwisu gąsienic... poza tym - podoba mi się. masz racje może zmienię sobie nicka na żółw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, ładny modelik. nie wiem czy lekko nie przesadziłeś z płukanką.

Nie, chciałem "zacieczonego...oleisto tłusty ;)

Osłony będą, jednak dopóki nie ogarnę kół/zawieszenia nie doklejam ich

Teraz oprócz oleisto tłustych zakamarków..rdza:

ResizeofP5166360.jpg

ResizeofP5166361.jpg

ResizeofP5166362.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomóżcie - nie mogę wklejać fotek na forum i nie wiem dlaczego. kiedy łączę się z fotosikiem ciągle wyskakuje mi 500 internal server error :-(( co trzeba zrobić w takich sytuacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od razu bym proponowal sie nie bawic w fotosik tylko zalozyc konto na gmail i zapodawac fotki na picasaweb. Jak dla mnie bardzo wygodne i bez problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczny ..to jedno mi się nasuwa po zobaczeniu finalnych fotek. Ale przyznam sczerze ze miałem obawy gdy zobaczyłem go w "pierwotnym" kamo ..mućka jak 150 czy rzeczywiście taki kamuflarz był stosowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cwgcuser.org.uk/personal/lifrance/images/b12635.jpg

http://www.cwgcuser.org.uk/personal/lifrance/images/b12704.jpg

To popatrz na to...

Później dałem jeszcze kilka mniejszych ciap, a tak spore, były mi właśnie potrzebne pod zimowe kammo-żeby cokolwiek było widoczne, nietylko biel.

To było takie pomieszanie jak na Chwacie i tego co wkleiłem.

Dzięki za komentarze.

Model już ma odpowiednio podmalowane kółka oraz gąski (chyba).

Później trochę syfku w to...i osłony(także nie odstające wyglądem od reszty..także chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w załączniu do wczorajszego posta, gotowy na schurzen.

Czarnoziem/ szuter

ResizeofP5176369.jpg

ResizeofP5176370.jpg

ResizeofP5176372.jpg

ResizeofP5176374.jpg

ResizeofP5176376.jpg

ResizeofP5176377.jpg

 

Teraz dylemat:

droga z bokami wypiętrzonymi-zwykły czarnoziem, czy droga z wypiętrzeniem z gruzami, jak myślicie ?

A może czarnoziem plus gruzy i kawałek muru, przez który to próbuje przejechać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak: droga jakaś polna cała w błocie a na poboczu sucha, żółto-brązowa trawa.

Teraz pytanie: jak zrobiłeś te ubrudzenia? są robione pędzlem i czarna farbą czy jakoś aerografem? Podoba mi się efekt na tylnej płycie i te zacieki z błota po bokach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brawo Rafale, masz naprawdę zdolności do tej skali. Bardzo ładnie wygląda. Błoto błotu nierówne. Proponuję zostawić tak jak jest i nic nie dokładać w tej kwestii. Jednak oczywiście to Twój model i Ty decydujesz.

Gratulacje pięknego "karalucha".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, Rafał sobie z Was jawnie zakpił. Wy mu pochlebstwa piszecie a on po prostu tej zimy pojechał w rejon Ardenów odnalazł jakiegoś porzuconego na leśniej drodze Hetzera, obfocił a teraz nas karmi niby relacją z budowy. No dalej, przyznaj się Rafale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, a ten blat drewniany to fotomontaż... Rafał, jak dla mnie to to błoto jest ciut (mówię ciut) za ciemne, model na tym chyba traci wizualnie. koła na lewej burcie są lepsze bo nie do końca utytłane, widać wiekszy realizm, jesli coś takiego istnieje. prawy tylny błotnik zwichrowany. czekam też na rurę, linę itd. poza tym jesteś jak zwykle mistrzem. czarnoziem chyba nie pasuje do ruin, chyba na tkkiej glebie się nie buduje. ale może lesna droga wśród ośniezonych drzewek albo w zasadzce między choinkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo.

jak zrobiłeś te ubrudzenia?

piaseczek, bardzo miałki, czarna starta pastela.

Model do momentu dunkelgelb był malowany aero, od tego momentu(poza 2 warstwa lakieru) tylko i wyłącznie pędzelek.

Co do czerni, ja go widziałem raczej na takiej utwardzonej drodze, gdzieś na wylocie ze zrujnowanego miasta, gdzie droga to taki szuter,czarnoziem i żużel?

Już dawno takich dróg nie widziałem...teraz drogi to czarnodziur.

Reasumując, pamiętam te wszystkie Fiaty,Polonezy itd, które jeżdziły nimi...i właśnie tak to wyglądało( save w mojej memory )

W kwestii błotników, od samego początku dawałem jej wichrujący kształt-widać na zdjęciach.

Koła, lekko "odczerniłem" i dodaję białe akcenty.

Schurzen w demolce:

ResizeofP5176379.jpg

ResizeofP5176380.jpg

ResizeofP5176381.jpg

ResizeofP5176383.jpg

ResizeofP5176384.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fot. 4,

To jest lina (wg mnie niezbyt ok)??? Czy może jakiś drucik ułatwiający trzymanie modelu podczas malowania/brudzenia???

 

Fot. 5,

Fajne ujęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schurzen, zdemolowane, podrdzewiałe-uogólniając usyfione.

W chwili obecnej model już ukończyłem.

Dokleiłem wydech i antenkę.

Nie będzie lin oraz lewara-nie miałem innych, a te z zestawu są...jakie są.

Z resztą, tak zdemolowany,prawie wrak..mógł nie mieć.

Pomalowałem finalnie gąsienice i koła-zdjęcia będa już w galerii.

I jakos to poszło z pokraką:

ResizeofP5186392.jpg

ResizeofP5186393.jpg

ResizeofP5186394.jpg

ResizeofP5186395.jpg

Zdjęcia gotowego modelu w galerii.

RJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie że dałeś jasniejsze akcenty na kółkach. z demolką Schurzen chyba jednak przesadziłeś, wbrew pozorom to był kawał solidnej płyty... ale ładne to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.