Skocz do zawartości

MayonesEXG7 - moje początki po dłuższej przerwie.


MayonesEXG7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem, jak widać nowym użytkownikiem forum 😀.   Witam wszystkich.

 

Nazywam się Marcin, pochodzę  z małego miasta, jakim jest Świnoujście - portowe miasto,nic ciekawego..

Z zawodu, po szkole elektrycznej, ale już nie robię w tym zawodzie. Muzyk samouk, od wielu lat, z domowym skromnym studiem w domu (prawie jak Peter z Vadera, militaria.czołgi i te sprawy...hehe).

 

 

Moje prace, to czysta ręczna robota, bez  użycia aerografu, czy pigmentów modelarskich ( washe i  watheringi), wykorzystując to co mógłbym wykorzystać (pieprz,przyprawy głóg  z herbaty,na posypkę do dioramy. Dużo, do nauki bo pędzle..marnej jakości mam hehe.

 

Oglądałem pracę na internecie, co inni robią i poziom obecny jest wysoki,ze względu dostępności, specjalnej chemii modelarskiej i dobrej ręki fachmanów *bardziej bym powiedział, że lepsze narzędzia, dają lepszy efekt).

 

Przy moich obecnych nakładach, wolę zrobić coś,z niczego (nie z modelarskiego sklepu ) to co mam pod ręką w pokoju,  niż kupować, nie wiadomo, co za ile. Bo przekonałem się, modelarstwo na tych paru modelach, nie należy do tanich, wraz z dobrymi akcesoriami do takiej pracy.

 

Czy będę w niedalekiej przyszłości, nadal będę się bawił ? Zobaczymy, jak będzie, ale zabawa i forma odstresowania się, przy dzisiejszych ciężkich czasach, jest wskazana i bardzo mi w tym pomaga, takie o dłubanie.

 

Za młodego, kupowałem "Mały Modelarz", jeszcze za parę złotych 94-96 rok. Wykonałem z wujkiem myśliwiec japoński z II WŚ , śmigłowiec Cobry i niemiecki pojazd w stylu Sd.Kfz 231. Następnie, kolejna  nowa pasja (muzyka do dziś) a modele poszły w odstawkę i taki mały powrót.

 

Według miesiąca,roku po kolei, co złożyłem w całość.

 

1.  1/72 Revell T34/85 (farby revell 14ml emalia) mój pierwszy plastikowy czołg (wcześniej papercraft z neta Reanult FT17 z I WŚ . Skończony w 10.2020

 

2.   1/35 Mister Craft- T60 (model, jakoś słaba z plastikiem, instrukcja, wiele błędów ).  Czołg 10.2020 / Diorama Marzec 2021.

 

3,  1/72 MisterCraft D-170 Spitfire Mk.IXc Skalski's Circus (klejenie 10.2020, skończony marzec 2020)

 

4.  1:600 Mister Craft H.M.S. Sikht  10.2020 zrobiony / luty 2021 dodana diorama .

 

5.  1/72 First to Fight TKS Tankietka  Wrzesień 1939  zrobiony 11.2020/dokończony marzec 2021

 

6. Diorama budynku z snajperem, zrobiłem ją z styropianu od podstaw (żołnierzyki z zabawkowego, z doklejonym celownikiem i pomalowane farbami Revell )

 

7.  Kopia ,mojej szosówki (zrobiona od podstaw, z wyjątkiem kół od T60 1/35, z zestawu Mister Craft )

 

8. Water Texture pod  H.M.S. Sikht 1:600   własnoręczna, od podstaw budowana.

 

 

 

A co do, kolejnych prac, to dostałem :

 

Academy Wirbelwind, na podwoziu Panzer 4    1/35 (myślę,że to rzadki model, obecnie do kupienia )

 

Prezent od znajomego, w dodatku do tego Wirbela, to zestaw Tamiya US figurantów i German w skali 1/35/

 

 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T34-85 1:72 Revell

 

20201008_164701.jpg

 

20210211_163257.jpg

 

t34.jpg

 

T-60 1:35 Mistercraft

20201025_151122.jpg

Screenshot_20201224-124042.png

 

t60 model.jpg

 

20210316_205754.jpg

 

diorama t60.jpg

 

diorama.jpg

 

Spitfire 1:72 Mistercraft

mustang3.jpg

 

mustang2.jpg

 

mustang1.jpg

 

H.M.S. Sikht 1: 600 Mistercraft

20210222_185009.jpg

 

hms sikth.jpg

 

20210317_003444.jpg

 

TKS Tankietka 1:72 :" First to Fight "

20210324_153140.jpg

 

20210324_153203.jpg

 

Samoróbka rower, z kół z T60 od MC

 

szosa model.jpg

 

20210116_115216.jpg

 

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Witamy na pokładzie! Dobra zabawa nigdy nie jest zła 🙂

 

Powiem Ci, że ja bym wiele rzeczy zrobił inaczej niż Ty, ale skoro jesteś zadowolony, to też nie chcę sypać żadnego piasku w tryby, kija w szprychy (numer 7) ani nic takiego.

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Mustang P51 B/C 1:72  Mistercraft z puszki w spray'u

 

20220111_214334.jpg

 

Messerchmitt BF 109 F2 1:72  "Hans Von Hahn " pierwsze aero. Model również Mistercraft. 

 

Malowanie tamka xf i orange c hataka.

 

 

20220322_132416.jpg

 

Panzer 4 Audf. H Academy 1:35 Pactra/Tamiya XF - czyli pyndzel i aero.

 Warsztat :

 

 

20220601_103059.jpg

 

20220601_103301.jpg

 

SU27 Revell 1:144  aero : tamka xf, hataka orange c i model color

 

20221007_214756.jpg

 

20221007_214727.jpg

 

20221007_214804.jpg

 

20221007_215147.jpg

 

ResinKits German Soldier, Kharkov 1943 1:35 . Malowanie model color głównie.

 

 

20221003_062223.jpg

 

image.thumb.jpeg.a1080f9a125fc751d16d29f9b2f71327.jpeg

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
4 minuty temu, Grzes napisał:

Widzę, odwrócone kolory na kokardach Ci nie przeszkadzają... :super:

Spontan podstawka, znaleziona z panelu podłogowego pod blokiem.

 

Nie znam się, z pancerniakiem rozmawiasz, nie samolotowcem :)

 

Tak, wina producenta kalek,  o dziwo do mig 29 w tej samej skali, poprawnie wyglądają kalki, ale były na zamówienie. Nie chciałem czekać, a mnie na Papryke Szczecińską festyn, przycisnęło to zabrałem w takim trybie.

 

Kto dowidzi, ten dowidzi :)

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MayonesEXG7 napisał:

Nie znam się, z pancerniakiem rozmawiasz, nie samolotowcem

eee, słabe tłumaczenie, zwłaszcza, że pisałem o tym w warsztacie.

 

No, ale Twój model - Ty rządzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzes napisał:

eee, słabe tłumaczenie, zwłaszcza, że pisałem o tym w warsztacie.

 

No, ale Twój model - Ty rządzisz.

Jaki sens, jak położyłem te kalki- mark fit tamki zmiękczył kalkę. Weszło w wklęsłe linie podziałowe.

 

https://www.mojehobby.pl/products/Sukhoi-Su-27.html

 

Potem dla sprawdzenia, chciałem na moje hobby zobaczyć, jak jest z innymi kalkami i pokazało się to...lekko podirytowany :).

 

Produkt, był na zamówienie, nie było do kupienia aktualnie, jak teraz z ich strony. Link poniżej. Obadaj i porównaj oba zestawy kalek :)

 

Suczka, poleciała na festyn do Szczecina, na Paprykarz- głodny pilot, pomyślał- trza coś zjeść. Przed powrotem do domu :)🤣

 

https://www.mojehobby.pl/products/MiG-29-37473325.html

 

Ten do MIG;a by się nadał idealnie na Sukię, z tym trójzębem. U mnie nie było tego :) . Cóż Nie chciałem, wydawać kolejne 50zł...czyli za, całą sukę z poprawnymi kalkami, zapłacił bym z Revellem z 125zł + koszt mojej pracy. 

 

Gdzie, za tą cenę dodatkowym, prawidłowych decals'ów , stwierdziłem "trudno bywa" przegryzłem, zniewagę producenta. 

 

Przy tych kosztach, miałbym same wypraski dobrego 1.72 bez dodatów.

 

 

 

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Jestem pod wielkim wrażeniem postępu jakiego dokonałeś w swoim warsztacie. Muszę się ze wstydem przyznać, że obserwując Twoje pierwsze prace oraz bałaganiarskie wpisy na forum, łapałem się za głowę. Byłem przekonany, że autor ma jakieś poważne dysfunkcje nie potrafiąc dostrzec fatalnego poziomu swoich prac i jeszcze je pokazując. Myliłem się i przepraszam.

Ta diorama, choć niepozbawiona wad  jest po prostu dobra. Widać dbałość i nakład pracy. Widać cierpliwość, pomysł i plan.  Widać przyzwoity warsztat. To nauczka dla mnie, aby nie oceniać ludzi ani ich podejścia do modelarstwa po pierwszych wpisach na forum.

Edytowane przez HKK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.