Skocz do zawartości

SU-100 Zvezda-1/35- POST WAR


robertmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przyszedł czas na bruzding kół i gąsienic. Gąski pomalowane track primerem, na to track wash. Jak był jeszcze mokry -poszła mieszanka pigmentów o nazwach earth, sienna, dust. Paluchem ubrudzonym metalicznym pigmentem przetarłem wystające części traków. Koła pobrudzone mieszanką pigmentu akrylowego i w proszku.

 

IMG_20210409_071405.jpg

IMG_20210409_071507.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapuściłem wash, ale nie pokrywałem nim całego modelu, tylko zapuściłem we wszystkie zakamarki. Jak zawsze do tego celu, użyłem doskonały produkt AK Interactive AK045 WASH Dark Wash For Green Vehicles.

AK Interactive AK045 WASH Dark Wash For Green Vehicles - 35ml - Sklep  Modelarski Agtom

IMG_20210409_123412.jpg

IMG_20210409_123447.jpg

IMG_20210409_123433.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, StarBourne napisał:

Ale chyba nie zostawisz tego modelu w takim stanie?

Oczywiście, że nie - wash już został starty patyczkami i schnie. Jutro wstawię fotki jak to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działo samobieżne zostało obute w koła oraz zakute w gąsienice. Muszę jeszcze dodać:

- antenę 1,4 m produkt firmy RbModel

-metalowe plecione liny holownicze firmy Eureka XXL

- ostrogi przeciwśniegowe

- urwany i gdzieś zgubiony reflektor💣

Dopiero na zdjęciach zauważyłem malarskie niedoróbki w brudzeniu. Muszę to poprawić przy świetle dziennym- sztuczne niekiedy przekłamuje i niestety taki jest tego efekt😀.

 

IMG_20210411_194902.jpg

IMG_20210411_194913.jpg

IMG_20210411_194942.jpg

IMG_20210411_195010.jpg

IMG_20210411_195048.jpg

IMG_20210411_195107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm..., czy w ogóle miałeś zdjęcie tego "406"? Zresztą mniejsza o to, bo z innych i tak wynika, że na wybrzuszeniu pod kopułką powinien być uchwyt.  A na lewej ścianie sugerowałbym jednak dodanie czterech tulej pod to urządzenie linowe - nawet na starszych pojazdach w aktywnej służbie były aplikowane takie dodatki później wprowadzone, dla zgodności z aktualnym standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety widać pośpiech przy budowie 🥴

Pomijając widoczny "przeszczep" na błotnikach i te gluty imitujące obejmy na bocznych zbiornikach to nie usunąłeś łączenia na kopułce dowódcy na wysokości wizjerów to tak na początek, niestety fajne malowanie i wash tylko podkreśla niedoróbki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i jakąś reprodukcją mógłbym służyć, ale kolega nawet nie wyraził zainteresowania. No i ciut szkoda, bo tam widać m.in. to, że ..."6" po prawej stronie jest cała na powierzchni wybrzuszenia.

Edytowane przez JSJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JSJ napisał:

Ja mam i jakąś reprodukcją mógłbym służyć, ale kolega nawet nie wyraził zainteresowania. No i ciut szkoda, bo tam widać m.in. to, że ..."6" po prawej stronie jest cała na powierzchni wybrzuszenia.

Poproszę o fotę-kolega jest zainteresowany (w pracy był).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wszystkie krytyczne uwagi bardzo dziękuję.  Co się da ukryć wetheringiem,  to zamaluję.  Model robię z doskoku jak mam czas. Czasami człowiek już niedowidzi- sklejam głównie wieczorami -przy sztucznym świetle.  Umiejętności mam jakie mam- cały czas doskonalę warsztat. Przeszczep się nie udał, ale pacjent przeżył. Dziś do wglądu dostanę książkę WOZY BOJOWE LWP 1943-1983 JANUSZ MAGNUSKI, Kalki przykleiłem tak jak w instrukcji ToroModel. Szanowni forumowicze mają rację w fotce  książki są one w innym miejscu.  Co do zalania siatek, muszę malować model bardziej rozcieńczonym podkładem i chyba przejdę na aerograf z dyszą 0.2 mm. 

W chwili obecnej budowę naszego SU-100 rozpocząłbym na bazie modelu Dragon 3572 Egyptian Army SU-100 Tank Destroyer, Ma on kanciaste błotniki oraz zaczepy do troczenia belki do samowyciagania.  Człowiek staje się coraz bardziej doświadczony- nauka nie idzie w las😀😀Po to jest nasze wspaniałe forum. Sklejam bo lubię!!!!

19927_rd.jpg

 

su-100.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze jedno zdjęcie naszego SU-100 w książce Janusza Magnuskiego - Wozy bojowe 1914-1964. Ewidentnie to ten sam wóz, tylko z usuniętym oznaczeniem numerowym i narodowym.  Ewidentnie te zdjęcia obrabiał cenzor, tylko które jest prawdziwe?

 

SU-1000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Co do zalania siatek, muszę malować model bardziej rozcieńczonym podkładem i chyba przejdę na aerograf z dyszą 0.2 mm. 

W tym przypadku wielkość dyszy ma raczej drugorzędne znaczenie bo i malując z puszki można się tego ustrzec. Ważne żeby nie malować grubą mokrą warstwą na wcześniejsza niewyschniętą warstwę. Dobre rozcieńczenie też pomaga.

Pomijając wpadki na etapie sklejania, o których koledzy wcześniej pisali to pojazd wygląda bardzo sympatycznie. Fajnie porozjaśniany i podkreślony washem. Można by jeszcze jakiegoś kurzu nałożyć na poziome powierzchnie błotników żeby było ciekawiej. Ale jest jeszcze jedna rzecz, która razie mnie bardziej niż tamte niedoróbki a mianowicie gąsienice.  Brak zróżnicowania w rdzewieniu wygląda bardziej jakby jechały po ceglanym gruzie i to bardzo lepkim. Rozważyłbym jeszcze jakieś metaliczne wytarcia żeby to przełamać. "Żelazny zapas" wyszedł bardzo dobrze.

10 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Dopiero na zdjęciach zauważyłem malarskie niedoróbki w brudzeniu. Muszę to poprawić przy świetle dziennym

Szczególnie ten nierozmyty zaciek po lewej stronie orzełka na prawej burcie.

Edytowane przez TAW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TAW napisał:

W tym przypadku wielkość dyszy ma raczej drugorzędne znaczenie bo i malując z puszki można się tego ustrzec. Ważne żeby nie malować grubą mokrą warstwą na wcześniejsza niewyschniętą warstwę. Dobre rozcieńczenie też pomaga.

Pomijając wpadki na etapie sklejania, o których koledzy wcześniej pisali to pojazd wygląda bardzo sympatycznie. Fajnie porozjaśniany i podkreślony washem. Można by jeszcze jakiegoś kurzu nałożyć na poziome powierzchnie błotników żeby było ciekawiej. Ale jest jeszcze jedna rzecz, która razie mnie bardziej niż tamte niedoróbki a mianowicie gąsienice.  Brak zróżnicowania w rdzewieniu wygląda bardziej jakby jechały po ceglanym gruzie i to bardzo lepkim. Rozważyłbym jeszcze jakieś metaliczne wytarcia żeby to przełamać.

Szczególnie ten nierozmyty zaciek po lewej stronie orzełka na prawej burcie.

Przetrę gąsienice metalizerem. Kurzyk też lekki będzie. Zacieki poprawię tam gdzie to kiepsko wyszło , Jutro wstaje nowy dzień i działam po robocie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam podziałałem, liny i ostrogi przeciwśnieżne jeszcze nieprzyklejone-wrzucone na sucho do zdjęcia.  Dziwnie na zdjęciu, wyszedł ten reflektor- w realu wygląda zupełnie normalnie. Zostało jeszcze trochę przykurzyć model.....

 

IMG_20210416_201430.jpg

IMG_20210416_201444.jpg

IMG_20210416_201517.jpg

IMG_20210416_201533.jpg

IMG_20210416_201627.jpg

IMG_20210416_201648.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, slawekmalysek napisał:

Niestety tego "coś" jakoś nie widać....trochę kurzu

Błędy o których pisaliśmy wcześniej nadal widać-nawet siatki są nadal zalane😞

Dlatego ja już nie zamierzam się więcej wypowiadać i zajmować więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Napisano (edytowane)

Średniowieczna sztuka natchnęła mnie nieco

 

i pomysł z figowym listkiem wyszedł tak:

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.