Skocz do zawartości

F-104G Starfighter, Eduard NATO Fighter, 1:48


Mates

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny śledź na forum.

Szybki projekt bez większej spinki. Wśród kilku rozgrzebanych modeli znalazłem odrobinę czasu na ten zestaw. Zawartość pudła jest doskonale znana i można właściwie powiedzieć, że chwalona i cały czas bardzo konkurencyjna wobec nowego wypustu Kinetica. Wypraski Hasegawy z dodatkami Eduarda do wersji limitowanej, blachy, żywiczny fotel itp. Budowa absolutnie bezproblemowa, mankamenty uzupełniałem cienkim polistyrenem albo kawałkami wypraski wyciągniętymi nad ogniem. Poskutkowało to tym, że po położeniu podkładu nie znalazłem żadnych kłopotliwych miejsc. Poza zawartośćią pudełka w postaci dodatków Eduarda dodałem tylko rurkę pitota od Mastera.

 

Wybrałem malowanie tureckie. Nie używałem farb podanych w instrukcji tylko mieszałem wszystko na oko. Na tapetę poszły wszystkie odcienie zielonego i brązu jakie miałem w warsztacie. Podobnie ze spodem. Także jest to nieco moja luźna interpretacja. Całość malowana Gunze i Tamiya, jakieś drobne detale Vallejo z pędzla, ale to głównie w kokpicie. 

 

Wash i brudzenie wykonane farbami olejnymi dla artystów. I tutaj chciałbym powiedzieć, że nie pobrudziłem tego modelu tak jak chciałem. Stało się tak z bardzo prostego powodu - po położeniu washa i lakieru matowego dostrzegłem z kilku miejscach (głównie okolice przejścia kadłub - skrzydło na górze i w okolicach wnęki głównego podwozia) jakieś mikropęknięcia. Właściwie zastanawiam się z czego one wynikają. Bo w trakcie warsztatu nic na siłę nie dociskałem, model nie miał żadnych przygód w trakcie pracy. Może wypraski już zmęczone?

 

 

20210503_221434.jpg

20210503_221441.jpg

20210503_221445.jpg

20210503_221457.jpg

20210503_221535.jpg

20210503_223435.jpg

20210503_223449.jpg

20210503_223520.jpg

20210503_221921.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny śledzik z Hasegawy w edycji Eduarda. Mam tą edycję. Widzę, że wykonałeś śledzia po turecku :). Jak tak dalej pójdzie założę jakiś projekt grupowy albo jakiś temat poświęcony 104 w miniaturze. Jako fana

F-104 cieszy mnie każdy sklejony i niesklejony model tej cudownej maszyny. Planujesz kolejne śledziki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.