Skocz do zawartości

Metalizery Mr Hobby - problem?


Duży Modelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)
Zachęcony doskonałą jakością metalizera Mr. Hobby C8 Silver postanowiłem dokupić z tej firmy jeszcze dwa - C61 Burnt Iron oraz C28 Steel.
No i te dwie ostatnie farby to w zasadzie ciemnoszary i czarny. Nie nazwałbym ich nawet metalizerami, wyglądają jak czarna farba wlana do nie wymytego po c8 aerografu 😉
Jeśli ktoś z Was używał tych farb, to proszę o informację, czy tak ma być, czy moje są jakieś lewe.
Ewentualnie proszę o radę jakie inne produkty Me. Hobby/Gunze kupić,  do robienia zróżnicowanych paneli w NMF albo do przepalonych dysz wylotowych.
Pozdrawiam

IMG_20210506_212324.jpg

IMG_20210506_212508.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same, kolory są OK. Te farby to bardzo dobre metalizery. Tu jest pokazany najprostszy sposób malowania przepalonych dysz wylotowych Mig-29 i paneli na Mig-15.

https://www.youtube.com/watch?v=ruN200Zr5YQ

https://www.youtube.com/watch?v=hndDK7WQQeY

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowanie tych farb jest prawidłowe. Bo to raczej sa farby metaliczne niz metalizery. Nie wiem czy jest jakaś ścisła definicja metalizera ale różnica jest uchwytna.

Metalizer ma dać bardzo cienką, półprzeźroczystą warstwę metalicznego pigmentu który bardzo dobrze naśladuje polerowaną powierzchnię metalu. Zwykle kosztem słabszego przylegania i nikłej lub żadnej możliwości krycia nierówności. Farba metaliczna nie daje tak dobrej imitacji czystego metalu ale jest berdziej "wybaczająca", trwalsza i dająca lepsze krycie.

Metalizer typowo nie nadaje się w ogóle pod pędzel. Farba metaliczna często tak.

Mr Hobby (Gunze) ma w ofercie dwa typy metalizerów. Jedne to Mr. Metal Color, drugie to Mr Super Metallic. Pierwsze to bardziej klasyczne metalizery - wymagające idealnego przygotowania powierzchni, odpowiedniego podkładu i polerowania. Super Metallic nie wymagaja polerowania i lepiej trzymają sie powierzchni kosztem nieco gorszej imitacji metalicznego "lustra".

Zaznaczam, że mam doświadczenie z farbami metalicznymi Mr Hobby, ale nie używałem nigdy ani Mr Metal ani Super Metallic. Mówię na podstawie informacji z YT itd. 

Edytowane przez HKK
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to końcówkę skopałeś. Metal Color to te zwykłe farby z dodatkiem metalizera, zazwyczaj mają grubszy pigment, a Super Metallic to typowe metalizery, pozbawione koloru na rzecz pigmentu metalicznego. Z MC mam Silver, Shine Silver, Gold i Steel, z SM kilka kolorów. SM potrafią dać lustrzany połysk, MC nie bardzo, Silver wyjątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tap-chan napisał:

No to końcówkę skopałeś. Metal Color to te zwykłe farby z dodatkiem metalizera, zazwyczaj mają grubszy pigment, a Super Metallic to typowe metalizery, pozbawione koloru na rzecz pigmentu metalicznego. Z MC mam Silver, Shine Silver, Gold i Steel, z SM kilka kolorów. SM potrafią dać lustrzany połysk, MC nie bardzo, Silver wyjątkiem.

Cóż mówiłem, że metalizerów Mr Hobby nie stosowałem. Ale z tego co mogłem znaleźć w sieci to MR Metal Color to raczej metalizer - z tych które trzeba polerować. Możliwe, że konsystencją bardziej przypominają farbę, ale zdecydowanie to nie to samo co np Mr Color 08 metalic silver o który pytał @Duży Modelarza który jest metaliczna farbą akrylową ("rozpuszczalnikową"). Z tym, że MC dają gorszy połysk niż SM to coś mi się nie zgadza. Np tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=SqFLFZivvtQ
Paul mówi, że MC po przepolerowaniu daja znakomity połysk i to jest to, co zawsze o tych metalizerach słyszałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Metal Color to te zwykłe farby z dodatkiem metalizera, zazwyczaj mają grubszy pigment, a Super Metallic to typowe metalizery, pozbawione koloru na rzecz pigmentu metalicznego. Z MC mam Silver, Shine Silver, Gold i Steel, z SM kilka kolorów. SM potrafią dać lustrzany połysk, MC nie bardzo, Silver wyjątkiem.

No niekoniecznie, taki np. zwykły MC Aluminium daje po polerowaniu bardzo fajną metaliczną, błyszczącą powierzchnię, pod warunkiem że jej nie tykasz. Złazi od taśmy, paluchów i intensywnego patrzenia.  HKK dobrze pisze, że główna różnica w stosunku do SM to trwałość. Te zwykłe  efektem i trwałością przypominają metalizery testorsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.